Pondelok 22. 1. 2018 meniny má Zora

hľadaj na refresheri

Zamrznuté zaživa, ale v perfektnej kondícii. Aligátory prežívajú obrovskú zimu v Amerike vďaka špeciálnej schopnosti

Niektoré zvieratá sa neboja žiadnych prírodných podmienok.

12. január 2018, 15:02
zdroj: Swamp Park
12. január 2018, 15:02

Rovnako ako ľudia, aj aligátory majú za sebou milióny rokov evolúcie, vďaka ktorej dnes dokážu prežiť aj tie najnehostinnejšie podmienky. Viaceré časti Severnej Ameriky zažívajú v posledných týždňoch extrémne nízke teploty, a tak je mráz na dennom poriadku, avšak obyvatelia Severnej Karolíny, čo je južnejší štát USA, zostali zaskočení, pretože chladné počasie prišlo aj k nim.

 

Okrem ľudí sa chladu museli prispôsobiť aj zvieratá, pričom množstvo z nich pravdepodobne zahynulo, lenže aligátory v miestnej rezervácii mali rozdielne plány. Aligátory tam zachraňujú a starajú sa o to, aby ich nešťastné osudy zbytočne nespôsobovali úmrtia, ale pri mrazivom počasí chovatelia aligátorom skutočne pomôcť nedokázali.

 

Zvieratá preto využili svoju špeciálnu schopnosť a krátko predtým, ako voda v ich jazierkach zamrzla, nastavili svoje telá tak, že im nad hladinou trčal iba koniec papule, vďaka čomu mohli pokračovať v dýchaní, zatiaľ čo ich telo zamrzlo a prakticky zostalo bez života.

 

Rezervácia potom zábery zavesila na sociálne siete a ľudia sa obávali, či sa aligátorom náhodou niečo nestane, avšak predátori onedlho vycítili, že sa ľad začína topiť a zo svojho zajatia sa vyslobodili. Majú za sebou dostatok evolučných skúseností na to, aby ich teplotné výkyvy nepotrápili.

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 1 komentár
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Pavel Verner13. január 2018, 16:24

Yeah...Nature bitch! <3

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá