Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. októbra 2017, 11:07
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Islandská melanchólia a trpká krása pretavená do tónov a vizuálov, ktoré sa vymykajú priemeru, ovládne Bratislavu už o pár dní

REFRESHER
Uložiť Uložené

Nenechaj si úsjť vystúpenie Kælan Mikla, ktorí po druhý krát prinášajú do Bratislavy to najlepšie z darkwave scény.

Bratislava sa čoraz častejšie stáva útočiskom pre atraktívnych zahraničných umelcov, ktorí rovnako pochopili, že aj naše hlavné mesto vie oceniť kvalitnú hudbu a vizuálne umenie. Jasným príkladom sú aj Kælan Mikla, ktorí k nám po druhýkrát prinášajú islandskú melanchóliu a trpkú krásu pretavenú do toho nakvalitnejšieho, čo sa za posledné roky objavilo na darkwave scéne. Tá má aj na Slovensku mnoho fanúšikov, no jej výkonných tvorivých reprezentantov je už žiaľ o niečo menej. 

Živé nástroje budú následne vystriedané syntetizátormi mexického hudobníka, ktorý si vraví Stockhaussen. Ten vo svojej hudbe otvára temnejšie zákutia horkokrvnej mysle a zároveň láka na dancefloor. Je reprezentantom širokej a prekvitajúcej synth scény Južnej Ameriky. Na koncerty nadviažu do rána rezidenti akcií Batcave a Sunless so svojimi setmi plnými minulosti aj súčasnosti post-punku, darkwavu, minimal synthu a EBM. Toto všetko nás čaká už 21. októbra v kultúrnom priestore FUGA na Námestí SNP. 

Všetko podstatné nájdeš v oficiálnej udalosti na Facebooku.

Islandská melanchólia a trpká krása pretavená do tónov a vizuálov, ktoré sa vymykajú priemeru, ovládne Bratislavu už o pár dní
Domov
Zdieľať
Diskusia