Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. decembra 2016, 17:07
Čas čítania 0:00
Matúš Moravčík

Bezdrôtové slúchadlá s displejom a umelou inteligenciou, ktorá nám rozumie. Niečo také ako Vinci tu ešte nebolo

TECH
Uložiť Uložené

Ďalšia zaujímavá inovácia.

Veľa výrobcov audio príslušenstva začalo posledné mesiace zameriavať pozornosť na bezdrôtové kapacity. Od príchodu iPhone 7 a niekoľkých ďalších high-end Android smartfónov bez 3,5 milimetrového portu im nič iné ani nezostáva. Káble nemajú v blízkej budúcnosti priestor, takže musia v záujme udržania svojho aktuálneho trhového podielu alebo získania nového držať krok s dobou. Týka sa to však aj ďalších moderných technológií, ktoré vedia výrazne zlepšiť naše súčasné používateľské skúsenosti. Medzi také patrí ako intuitívne ovládanie prostredníctvom gest rúk, tak aj čoraz populárnejšia umelá inteligencia, snímač srdcového tepu, ovládanie cez hlasové povely či také bezdrôtové nabíjanie. A podobné vymoženosti už onedlho ponúknu futuristicky vyzerajúce slúchadlá Vinci z crowdfundingového webu Kickstarter

Bezdrôtové slúchadlá s displejom a umelou inteligenciou, ktorá nám rozumie. Niečo také ako Vinci tu ešte nebolo
Zdroj: www.google.sk

Vinci dokázali len za pár dní od spustenia verejného financovania vyzbierať takmer 400-tisíc amerických dolárov. Oproti cieľu výrobcu, ktorý bol iba 50-tisíc, ide o skutočne markantný rozdiel. Do konca navyše zostáva ešte okolo dvoch týždňov, takže aktuálna suma nie je ani zďaleka konečná. Čo ale dokázalo prilákať toľko štedrých podporovateľov?

Slúchadlá sa od bežného modelu odlišujú po viacerých stránkach. Prvou je unikátne konštrukčné prevedenie, ktoré zahŕňa dotykový 3,2-palcový displej aj hranaté vizuálne prevedenie. Vinci disponujú vlastným interným úložiskom, kam môžeme uložiť hudobné albumy a tým pádom nepotrebujeme pri behaní prepojený smartfón. Prepínanie pesničiek alebo zmena hlasitosti prebieha cez ovládanie pomoc takzvaných gest, napríklad mávnutie rukou. Rovnako je použiteľný náš hlas. To znamená, že ak si ich nasadíme a zapneme, stačí len jednoducho povedať, čo chceme počas športovania alebo odpočinku pustiť a o pár sekúnd sa z toho stane realita. Funkcionalita taktiež zahŕňa aktívne rušenie šumu a medzi technickými špecifikáciami nájdeme aj pohlcujúci 3D zvuk.

Bezdrôtové slúchadlá s displejom a umelou inteligenciou, ktorá nám rozumie. Niečo také ako Vinci tu ešte nebolo
Zdroj: www.google.sk

Integrácia umelej inteligencie poskytne slúchadlám Vinci nástroj na neustále učenie z návykov či preferencií používateľa. Postupom čase preto nebude ani potrebné manuálne vyberať hudbu. Zariadenie to všetko spraví zaňho, pričom zoberie do úvahy i aktuálnu aktivitu. Ak teda zistí, že beháme, tak logicky nájde a pustí niečo energetické, aby nás trošku nakoplo. K tomu poslúži senzor na meranie srdcového tepu, vlastná GPS anténa a dokonca i vlastná 3G konektivita fungujúca cez vloženú SIM kartu mobilného operátora. Pripojenie k internetu vedia ale tiež zabezpečiť Wi-Fi kapacity. Do obchodov dorazia dve mierne odlišné verzie. Pro na rozdiel od základnej ponúka samostatný DAC čip s podporou kvalitného Hi-Fi audia alebo praktické nabíjanie bez káblov.

Cenovka Vinci sa počas Kickstarter kampane pohybuje od tých 99 do 149 dolárov a po spustení predaja porastie o ďalších 100 a 150 dolárov. Prvé kúsky dorazia do rúk podporovateľom niekedy v polovici roka 2017.

Domov
Zdieľať
Diskusia