Alex Reilley a Jake Bishop to v Bristole nemali ľahké, ale svoj príbeh dotiahli do úspešného konca.
Odvážiť sa pustiť do podnikateľského projektu so svojím blízkym kamarátom so sebou nesie niekoľko rizík. Kamarátstvo sa vie v priebehu niekoľkých mesiacov zmeniť na závisť a keď začnú medzi podnikateľskými partnermi prevládať negatívne emócie, je zrejmé, že ich spoločný projekt prežije len s jedným z nich na vrchole. Našťastie, žiadne výrazné negatívne emócie sa nedostali do partnerstva Alexa Reilleyho a Jakea Bishopa zo Spojeného kráľovstva, ktorí sa iba nedávno po prvýkrát objavili v rebríčku 100 najrýchlejšie rastúcich spoločností v ich rodnej krajine. V minulosti sa v rebríčku Sunday Times Virgin Fast Track 100 objavili známe firmy, z ktorých sa potom stali dominantní hráči na domácom aj svetovom trhu, ale príbeh, pozadie a ciele Alexa s Jakeom boli od začiatku úplne odlišné.
Na konci leta v roku 2002 rozmýšľali dvaja kamaráti nad tým, čo by spolu mohli podniknúť. Ich finančná situácia vtedy nebola vôbec závideniahodná a keďže sa im už nechcelo pracovať pre iných bez väčšieho záujmu o to, čo vlastne vykonávajú, rozhodli sa pustiť do vlastného projektu. Naškriabali posledné našetrené peniaze a keď ich dali dohromady, dostali sa k čiastke, ktorá im ledva stačila na založenie svojej prvej kaviarne v britskom meste Bristol. Jej názov znel Lounge a v tom čase s našimi dvoma kamarátmi spolupracoval aj Dave Reid, ktorý sa neskôr odčlenil, aby sa potom opäť vrátil a pokračoval v spoločnom podnikaní. Ako by si to už mohol v príbehu úspešných kamarátov očakávať, ich prvá kaviareň sa v Bristole ujala a ľudia si ju zanedlho obľúbili. Mohol za to aj koncept stojaci za fungovaním kaviarne hlásajúci, že ľudia by sa tam mali cítiť ako vo svojom druhom domove, a tak bol prispôsobený aj jej interiér plný zaujímavých dekorácií a prívetivej obsluhy.
Od otvorenia prvej kaviarne teda prešlo 14 rokov a progres, ktorý sa im odvtedy podarilo urobiť je dychberúci. Z jedinej malej kaviarničky sa postupom rokov stávalo čoraz viac a viac podnikov, až sa počet v súčasnosti zastavil na čísle 77. Okrem toho v rámci svojich podnikov Alex a Jake zamestnávajú cez 1200 ľudí a pred pár mesiacmi sa dokonca pustili aj do otvárania ďalších konceptuálne zameraných kaviarní. Hlavným ťahákom v portfóliu ich spoločnosti Loungers je určite podnik zvaný Seco Lounge, do ktorého ešte v roku 2010 investovali takmer 300-tisíc eur. Od ostatných kaviarní sa líši tým, že poskytuje väčší luxus a samozrejme má aj exkluzívnejšie menu, pričom sa už počas prvého týždňa od svojho otvorenia zaradil na popredne priečky najlepšie zarábajúcich prevádzok v meste. Chlapíci z Loungers však ku svojim kaviarňam postupne pridávali aj podniky s názvom Cosy Club, čiže kluby, kde sa ľudia môžu zabaviť a zatancovať si, avšak ich atmosféra sa stále nesie na útulnej domácej vlne.
V poslednej dobe sa im dokonca začalo dariť ešte o čosi lepšie, pretože v čase, keď bol zverejnený vyššie spomínaný rebríček už ročné tržby zo všetkých podnikov v rámci celej spoločnosti dosahovali úctyhodných viac než 80 miliónov eur. Samozrejme, medzi tržbami a čistým ziskom existuje rozdiel, takže chlapíci zarobili v období posledných 12 mesiacov približne 3 milióny eur, čo však nie je vôbec nízke číslo. Aby toho na záver nebolo málo, okolo spoločnosti Loungers už začali krúžiť aj zvedaví investori, ktorí by sa radi pridali k ich podnikateľskému projektu, alebo ho v tom extrémnejšom prípade celý prebrali. Alex a Jake však v blízkej dobe neplánujú predať svoje kontrolné podiely vo vlastnej spoločnosti, no uvidíme ako to celé dopadne, pretože na stôl vraj majú pristáť ponuky vo výške cez 175 miliónov eur a to už je suma, nad ktorou by sa možno oplatilo porozmýšľať. Príbeh týchto dvoch kamarátov iba úsmevne podčiarkuje to, že keď má človek ten správny nápad, nemusí byť milionár na to, aby ho zrealizoval a dotiahol do úspešného konca.