Akokoľvek veľký si smoliar, na týchto ľudí jednoducho nemáš.
Ak sa ráno pošmykneš na ľade (blíži sa zima, pozor na to!), utečie ti autobus a ešte si aj roztrhneš oblečenie, s pokojným srdcom môžeš povedať, že je tento deň jednoducho naprd. Nič sa nedarí, všetko je proti tebe a do príležitosti večer vliezť do postele musí ešte uplynúť veľa času. Stále si však môžeš povedať, že to predsa nie je také zlé, veď sa dejú aj horšie veci a na svete sú aj nešťastnejší ľudia. A to je pravda. S týmito jedincami môžeš totiž aj svoj najhorší deň porovnať len veľmi ťažko.
Walter Summerford bol športovec, ktorý bol za celý svoj život trikrát zasiahnutý bleskom. Aj napriek tomuto extrémnemu číslu to však stále nie je rekord. Iného muža, Roya Sullivana, zasiahol za život blesk až sedemkrát. Summerforda však nešťastie prenasledovalo aj po smrti, v roku 1912 bol totiž pochovaný a o štyri roky nato trafil blesk aj do jeho hrobu.
Ronald Wayne je jedným z trojice zakladateľov Apple. Dokonca nakreslil prvé logo spoločnosti. Neskôr však usúdil, že s Jobsom a Wozniakom sa jednoducho nedá spolupracovať, svoj voľný čas radšej minie na osobný rozvoj a svoj desaťpercentný podiel v spoločnosti predal za 800 dolárov. Dnes je hodná približne 35 miliard.
Jason a Jenny Cairns-Lawrence sa v roku 2001 vydali na dovolenku do New Yorku. Práve v ten deň bolo zaútočené na Svetové obchodné centrum. 7. júla 2005 zasa pristáli v Londýne, opäť za účelom rekreácie. Miesto pohodového pobytu však boli svedkom incidentu, keď sa odpálili samovražední teroristi. Na Bombaj v roku 2008 zaútočila ďalšia teroristická skupina a my už ani nemusíme objasňovať, ktorá dvojica vtedy bola na výlete v Ázii.
Costis Mitsotakis je grécky filmmaker žijúci v španielskom meste Sodeto. Celé mestečko sa navzájom poskladalo na lotériový tiket, ktorý vyhral 100 miliónov. Jediný, ktorý sa nezapojil, bol Costis, kedže si doma zabudol peňaženku. Grék je však vo svojej práci viac než úspešný, a teda aj ak smola zamrzela, hladom kvôli tomu určite netrpí.
Yooket Paen z okolia Bombaja bola na prechádzke. Noc predtým pršalo, a tak sa všade nachádzalo blato. Yooket sa na ňom podarilo pošmyknúť a aby sa zachránila pred úplným pochovaním pod vrstvou blata, chytila sa najbližšieho predmetu, čo bol poruke. Nanešťastie však išlo o drôt elektrického vedenia, ktorý ju okamžite katapultoval na druhý svet. Jej sestra chcela zvyšným príbuzným ukázať, ako sa to stalo. Pre väčšiu vierohodnosť zážitku sa rozhodla prísť presne na to miesto. Pošmykla sa a chcela sa zachrániť tak, že sa niečoho zachytí. Bol to drôt elektrického vedenia. Ten istý.
George Lawrence Price, kanadský vojak, bol počas prvej svetovej vojny zastrelený nepriateľským Nemcom. Stalo sa tak 11. novembra 1918, kedy Kanaďania konečne získali prevahu a Nemci začali ustupovať. Price si však myslel, že ide len o lesť a spolu s parťákom sa rozhodli jedného Nemca prenasledovať, ten však Prica zastrelil. Zomrel tak dve minúty predtým, než do mesta vbehli ľudia so správou, že je vojne koniec.
Aitabala Salema zatkli v obchode po tom, čo zaútočil na policajta, ktorému prišlo jeho správanie v obchode podozrivé, a tak sa ho pokúsil zatknúť. Voči Aitabalovi vzniesol prokurátor obvinenie vo výške asi 250 000 dolárov za útok na verejného činiteľa a ďalšie 2 doláre za zavádzanie. Buď Aitabal zaplatí, alebo ho čaká 5 mesiacov vo väzení. Čiastka 250 000 však bola zamietnutá, no právnik to Aitabalovi nevysvetlil dostatočne. Šiel tak do väzenia na 5 mesiacov, pričom mohol zaplatiť 2 doláre.
Denise Rosi vyhrala v lotérii 1,3 milióna dolárov. Blížil sa však rozvod s jej manželom, a tak sa rozhodla, že mu výhru zatají, aby mu po rozvode nemusela dávať polovicu. Pár mesiacov po rozvedení manželstva jej však došlo predvolanie na súd kvôli zatajeniu. Jeho výsledok znel jasne - Denise musí 100% celej výhry odovzdať manželovi Thomasovi. Chamtivosť sa nevypláca.
Ann Hodges je jedinou ženou, ktorú na tomto svete trafil meteorit. Nebol to síce veľký meteorit, dal by sa porovnať s tenisovou loptičkou, no aj tak je to pomerne veľká zhoda okolností. Tak veľké meteority predsa na Zem nedopadajú tak často. Mimochodom, je pravdepodobnejšie, že ťa prevalcuje tornádo, zasiahne blesk a budeš zároveň ešte aj v oku hurikánu, než to, že do teba vpáli meteorit.
Melanie Martinez zasa dom zrútil hurikán Betsy v roku 1965. Potom hurikán Juan v roku 1985, George (1998) a Katrina (2005). V tomto momente sa jej príbeh zdal dostatočne silný reality show Hideous Homes, ktorá jej postavila úplne rodinný dom. Zrejme len preto, aby jej ho v roku 2012 prevalcoval hurikán Isaac.
Ešte stále si teda myslíš, že si v živote nešťastný? Vždy sa totiž stačí pozrieť na veci z lepšej stránky a nájsť aj na tých najväčších katastrofách pozitívnu časť, svet sa bude potom zdať ako lepšie miesto. A ak sa to nedá, vždy sa môžeš jednoducho opiť.