Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 5. 7. 2020 meniny má Cyril, Metod, Sviatok svätého Cyrila a Metoda

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
11
Dominik Vetrák
24. november 2016, 16:06
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?

Všetko, čo potrebujete vedieť o najnovšom MCU origine.

Dominik Vetrák
24. november 2016, 16:06
Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
11
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Síce neskoro, ale predsa. Aspoň si môžeme byť istí, že ak vás zaujíma MCU, jeho najnovší prírastok už máte dávno za sebou. Doctor Strange neohúril, pobavil a požiadavky divákov zrejme splnil. A aj keď sa mu nepodarilo naplniť svoj obrovský potenciál, sequel to stále môže dokázať. Je možné, že ho uvidíme už v roku 2019. Čo však s postavou dovtedy? 

Jednoznačne uvidíme Strangea s Avengers 3, respektíve 4. Možno sa ukáže aj v iných sólovkách, no už teraz je jasné, že aspoň malú rolu dostane v Thor: Ragnarok. Ak ste ostali pripútaní na sedadlách v sálach až do samého konca, viete, že Thor prišiel Stephena požiadať o pomoc pri hľadaní Odina. Toho na Zem zrejme zaslal Loki netušiac, akú škodu tým napácha. Videli sme už fotky z natáčania, na ktorých Odin vyzerá ako bezdomovec a taktiež Thora s Lokim premávajúc sa po uliciach New Yorku, pričom v rukách držali Strangeovu adresu. Už vtedy sa špekulovalo o možnom cameu, zdá sa však, že Strangeova rola bude väčšia. Nechápeme však, aký dlhý bude musieť byť Ragnarok, aby splnil očakávania fanúšikov, obsiahol všetky oznámené dejové linky, pričom by stále šlo o kvalitnú snímku. Nakoniec, dočkáme sa adaptácie komiksov Ragnarok, Planet Hulk, pripletie sa tam Strange a pravdepodobne bude Thanos bažiť aj po poslednom Infinity Stone, nehovoriac o množstve nových postáv vrátane Hely. Režisér Taika Waititi má nesmierne náročnú úlohu, všetci mu však držíme palce. 

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?

 

Veľmi podstatnou zložkou Doctora Strangea bolo Aye of Agamotto. Ako Wong na konci poznamenal, ide o Infinity Stone. Dnes už na 100 % vieme, že ide o Time Stone, a teda artefakt, vďaka ktorému môže jeho majiteľ ovládať, ohýbať a cestovať v čase. Jeho plnú silu sme pravdepodobne ešte nevideli. Je možné, že časové paradoxy si Marvel nechá na neskôr. Veľmi dôležité pre budúcnosť MCU po Avengers 4 bude, či po porážke Thanosa Avengeri "kamene nekonečna" zničia alebo si ich uschovajú. Kde však vlastne všetky sú?

Tesseract aka Space Stone - je v Odinovom trezore

(eimdall...) aka Soul Stone - s určitosťou to povedať nemôžeme, no je vysoko pravdepodobné, že ho vlastní Heimdall. Nasvečduje tomu sfarbenie jeho očí, rovnako ako oranžový kamienok v jeho hrudi. Zabudnúť nemôžeme ani na jeho schopnosť nájsť všetky duše v 9 sférach.

Aether aka Reality Stone - Asgarďania ho dali do úschovy The Collectorovi, keďže sú názoru, že by dva Kamene nekonečna nemali byť pri sebe. 

N(ecklace) aka Time Stone. Venovali sme sa mu len o pár riadkov vyššie. 
Orb aka Power Stone - videli sme ho v Guardians of the Galaxy, rovnako ako sme videli, čoho je schopný. Strážcovia galaxie ho odovzdali jednotkám Nova Corps. Z akého dôvodu, skutočne netušíme, ale asi len preto, aby Thanos nemusel zabíjať žiadne hlavné postavy, keď si poň príde.
Scepter - Lokiho palica aka Mind Stone - vlastnil ho Loki, neskôr sa stratil, pracovala s ním Hydra, až ho napokon získali Avengeri a skončil v hlave Visiona. 

 

Ak ste videli Age of Ultron, pamätáte sa na Heimdalla a jeho oči. Miesto klasickej oranžovej farby (v MCU bude mať Soul Gem oranžovú farbu) jeho oči nadobudli farbu bielu, lepšiu povedané, sú prázdne. Ako iste viete, jednou z Heimdallových schopností je aj vidieť do duší (Souls) všetkých ľudí a tvorov, na ktoré má dosah, pričom to neraz prízvukoval. Ide o mimoriadne zvláštnu a silnú schopnosť, no tak nejak sme boli v tom, že automaticky pripadne každému strážcovi Asgardu. Vyzerá to tak, že sme sa mýlili. S najväčšou pravdepodobnosťou má totiž Soul Gem práve Heimdall. Jeho prázdne oči tak môžu signalizovať aj to, že mu bude Soul Gem odobratá.

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?


Poslednou dôležitou zložkou zbierania kameňov nekonečna je Infinity Gauntlet v Odinovej pokladnici. Na konci Age of Ultron sme ale videli, že Thanos si na ruku nasúva rukavicu, ktorá zjednotí silu všetkých Inifinity Stones. V komiksoch vďaka jej sile zničil takmer celý vesmír, len aby si spravil očko u Smrti, do ktorej sa zaľúbil. Bude zaujímavé sledovať, ako sa Avengerom podarí bojovať proti nemu. Ako sa ale rukavica dostala z Odinovho trezora až k Thanosovi? Niekto by si pomyslel, že mu ju dal Loki, keďže po udalostiach Thor: The Dark World už vieme, že na seba prevzal Odinovu podobu a vládne Asgardu. Kevin Feige ale prehlásil, že v MCU existujú dve rôzne rukavice. Pozornému očku neunikne, že Thanos si v medzititulkovej scéne nasadil rukavicu na ľavú ruku, rovnako, ako nám to Marvel už ukázal. Pritom rukavica v Odinovej pokladnici je na ruku pravú. Špekulovať, čo to môže znamenať, zatiaľ nemá význam, no naskytá sa možnosť, že by si rukavicu, rovnako ako v komiksoch, nasadil Iron Man a stal sa tak jediným človekom, ktorému sa to podarilo.

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?


Pozornejší z vás si už všimli, že začiatočné písmená krycích názvov Infinity Stones dokopy tvoria slovo Thanos, čo určite nie je náhoda. Avengers 3 zrejme budú len o tom, ako Mad Titan kamene nekonečna zozbiera, pričom pravdepodobne na viacerých miestach urobí spúšť a bude bojovať s niekoľkými Avengermi. V Avengers 4 sa potom zrejme predstavia všetky relevantné postavy predstavené v MCU, ktoré ešte žijú a chcú Thanosa poraziť (mínus seriáloví obľúbenci). 

Ťažko povedať, aký záporák príde potom, respektíve o čom bude 4. Fáza MCU (celkom možno bude variácou na Fázu 1, kedy sme sa iba spoznávali s novými postavami a sledovali ich zrody). Kevin Feige nakoniec hovoril o tom, že nemá zmysel a je nereálne, aby vždy točili len väčšie a väčšie blockbustery. Je teda celkom možné, že Fáza 4 bude o nováčikoch, prípadne sequeloch k už zabehnutým značkám a poriadny záporák sa predstaví až v Avengers 5. Či to bude adaptácia World War Hulk alebo sa Pomstitelia postavia samotnej Smrti alebo niektorej z ďalších extrémne silných entít (Marvelu bad guys len tak skoro nedôjdu, nebojte sa), bude sa stále na čo pozerať. Otázne je, dokedy bude MCU predhadzovať divákom atraktívne nové postavy v kvalitných snímkach. Nechápte ma zle, ale MCU filmy sa držia nielen približne rovnakého konceptu, ale i podobnej kvalitatívnej roviny. Kedy nás naposledy niečo skutočne prekvapilo? Mňa osobne už začína viac baviť o týchto filmov špekulovať, než ich sledovať. O pár rokov ich už bude cez 20, bolo by teda vhodné, aby začali divákov prekvapovať a nielen udržiavať kvôli prepojeným kontinuitám. Stále sa však v redakcii veľmi tešíme na Black Panthera a zvedaví sme aj na to, aká bude 3. verzia Spideyho. 

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?

 

Čo sa však záporákov týka, je isté, že posledné slovo nepovedali ako Kaecillius Madsa Mikkelsena (herec sa prekecol v jednom z rozhovorov), no Marvel si len tak neodpáli ani Dormammu. Je pravdepodobné, že sa dozvie o Thanosovom útoku a fakte, že Strange už nevlastní Time Stone. Následne sa môže znova pustiť do útoku na Zem. Voala, krátky náhľad deja pre pokračovania Cumberbatcha ako náhrady za Roberta Downeyho Jr. a jeho Iron Mana. Samozrejme, do hry sa zapojí aj Mordo, ktorý sa postupne vypracuje na klasického antagonistu. Momentálne nechce nikomu doslova ublížiť, no to sa zrejme zmení. 

 

Zaujímavosťou je doba, v ktorej sa dej Strangeovej sólovky odohráva. Začína niekedy okolo Age of Ultron a rozprestiera sa v niekoľkých rokoch (akurát je to vo filme tak trochu nešťastne urýchlené). Končí pritom až po Civil War, keďže sme dostali easter egg na Rhodeyho pád, zároveň však pred Captain Marvel (Feige prezradil, že postavu čaká celkom iný origin, celkom možno práve zásah bleskom do ženy, ktorá mala v hlave akýsi počítačový čip, ale stále je to len špekulácia). Vzhľadom na potitulkovú scénu je jasné, že Strange sa odohráva tesne pred alebo súčasne s dejom Thor: Ragnarok, čo je pravdepodobne až po udalostiach v Spider-Man: Homecoming a taktiež tými v Black Pantherovi. Ach, a pritom bola MCU Timeline taká jasná. Možno sa na ňu raz pozrieme, ešte predtým nás však čaká X-Men timeline, a to ešte len bude sranda. 

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?

 

Čo sa týka ďalších filmov, veľa informácií nemáme. Captain Marvel stále nemá režiséra/režisérku, Black Panther už pomaly finišuje so skvelým kastingom, Thor: Ragnarok je v post-produkcii a prvý trailer pre Spider-Mana uvidíme počas premiéry Rogue One. Marvel pritom potvrdil, že Michael Keaton skutočne hrá Vulturea. Zendaya si je na 100 % istá, že nehrá Mary Jane a Tom Holland podpísal kontrakt na 6 filmov. Skratkovito, bez omáčok, viac zásadného infa skutočne nemáme.

O niečo múdrejší už ale sme z celkového hľadiska. Kevin Feige a spol. sú si dobre vedomí toho, aké filmy pripravujú na roky 2020 a ďalej, nemôžu to však prezradiť. Ide podľa nich o spoilery. Čo to presne znamená nevedno, no je možné, že po Avengers 3 a 4 už uvidíme nielen obmenený tím, ale aj pár mŕtvych postáv. V tom prípade môžeme hovoriť aj o preobsadení postáv, respektíve ich náhrade. V tomto prípade by Rogera mohol na poste Captaina Americu nahradiť Bucky, Iron Mana zase Rhodey, respektíve niekto úplny iný, alebo by Iron Man jednoducho v MCU skončil. K tomu sa vyjadril aj sám Feige. Ten situáciu vidí optimisticky. Jedného dňa sa preobsadenia, respektíve rebootu dočkáme určite, on sám sa tým však nezaťažuje, keďže má s aktuálnymi postavami a ich predstaviteľmi ešte dlhoročné plány. Môže to znamenať dlhé plánovanie do konca Fázy 3, respektíve ďalšie snímky s Iron Manom či Captainom America? Ťažko povedať. S určitosťou by to nevedel povedať asi ani samotný Feige a riaditelia rôznych divízií. 

 

To by bolo na dnes všetko. Ak máte nejaké otázky k iným snímkam a nechce sa vám čítať naše obšírne články z dielne Marvelu, neváhajte sa vyjadriť v diskusii. Ak sa o filmoch, ako Black Panther, Thor: Ragnarok, Spider-Man: Homecoming a Guardians of the Galaxy 2 chcete dozvedieť viac, klikajte sem.

 

Svet Marvelu: Ako Doctor Strange zmenil MCU, kedy ho uvidíme najbližšie a čo znamenali potitulkové scény?

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
106
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.