Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 31. 5. 2020 meniny má Petrana, Petronela

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
0
Richard Balog
17. november 2016, 11:56
Čas čítania: 4:49
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

Takmer presne po roku nám vždy dobre naladená tenistka odpovedala na ďalšiu sériu otázok.

Richard Balog
17. november 2016, 11:56
Čas čítania: 4:49
Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Kto nám vo svete robí lepšiu reklamu ako naši skvelí športovci? Pravidelne nás dokážu potešiť veľkými úspechmi, od hokeja a futbalu, cez cyklistiku až po tenis. Sú to práve tí ľudia, na ktorých môžeme byť právom hrdí a podporovať ich. A patrí medzi nich aj naša obľúbená Dominika Cibulková, ktorá si na nás opäť našla chvíľku a poskytla nám rozhovor. Rodáčka z Bratislavy zažila naozaj turbulentný rok plný úspechov v osobnom aj kariérnom živote, a to najlepšie ju, veríme, na kurtoch ešte len stále čaká. Viac sa už ale dozviete nižšie, tak poďme na to.

 

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

 

Ahoj, Dominika. Od nášho prvého rozhovoru uplynulo takmer presne 12 mesiacov. Vtedy po nie úplne ideálnej sezóne zavinenej zranením, aktuálne po najväčšom úspechu doterajšej kariéry. Hodnotiť dané obdobie inak ako pozítivne asi ani nemôžeš. Čo sa ukrýva za tak skvelým rokom?

Ahojte, samozrejme, som veľmi spokojná s tým, čo som za uplynulý rok dosiahla. Podarilo sa mi získať 4 tituly, pričom som hrala 7-krát vo finále. Výhrou na Turnaji majsteriek v Singapure som dosiahla kariérne maximum a posun v rebríčku WTA na 5. miesto. Áno, za danými úspechmi je dlhoročná práca a tento rok je akýmsi zadosťučinením za všetko, čo športu spoločne obetujeme. Viacero vecí začalo do seba postupne zapadať. Zlepšila som sa po hernej stránke a taktiež svoje myslenie na kurte. Lepšie zvládam kľúčové momenty a stresové situácie počas jednotlivých zápasov a cítim sa vyzretejšia na dvorci, ale aj mimo neho. Každý rok sa snažíme s tímom vylepšiť pár detailov a v niektorých momentoch boli aj okolnosti naklonené na moju stranu, čo prinieslo všetky veľké výsledky. Je to sumár viacerých aspektov, ktoré do seba perfektne zapadli a ja sa z toho veľmi teším. 

 

Ktorých 5 momentov, nie len športových, by si zaradila medzi najlepšie, respektíve najkrajšie za posledný rok? 

Tak určite je to v prvom rade spomínané víťaztvo na Turnaji majsteriek. Už len to, že som sa tam vôbec prebojovala, bolo pre mňa niečo výnimočné a nové. Moment, ktorý prišiel po poslednej loptičke zápasu, bol niečo ako sen. Ďalej je to určite časť sezóny hraná na tráve, od ktorej som nemala až také očakávania a nakoniec som získala titul v Eastbourne. Veľmi dobre sa mi darilo aj na Wimbledone a celé to obdobie bolo zakončené najkrajším momentom v mojom osobnom živote, svadbou. Potom asi turnaj v rakúskom Linzi, ktorý bol špeciálny najmä tým, že sa mi výhrou vo finále podarilo kvalifikovať práve na záverečné podujatie sezóny v Singapure. Čo bolo niečo, o čom som snívala od začiatku svojej kariéry. A samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na titul v Katowiciach, kde som to celé tento rok naštartovala :)

 

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

 

Na sociálne siete pravidelne pridávaš krátke ukážky z tréningov. Nastala tam určitá zmena oproti predchádzajúcim sezónam? 

Určite áno. Povedala som si, že by bolo dobré, keby ľudia mohli vidieť to, ako vlastne trénujem, že naozaj pracujem a že vrcholový šport je hlavne o tvrdej drine. Samozrejme, nedá sa tam ukázať úplne všetko, ale aspoň o niečo sa snažím podeliť aj s fanúšikmi. 

 

Z jednotlivých videí máme pocit, že tvoje tréningové jednotky sú zamerané predovšetkým na silu a výbušnosť. Je práve to cesta, akým sa uberá súčasný ženský tenis? 

Nemyslím si, že celá moja príprava je zameraná len na silu a výbušnosť. Je možné, že len videá z daných tréningov boli častejšie publikované... S tímom dbáme na komplexnosť a zameriavame sa na všetko. V tenise potrebujete spomínanú silu a výbušnosť, ale taktiež aj rýchlosť, obratnosť či vytrvalosť, aby ste dokázali vydržať dlhé zápasy. A v neposlednom rade, praktikujeme cvičenia zamerané na to, aby som sa udržala zdravá a bola dostatočne odolná voči záťaži a zraneniam. 

 

S fanúšikmi si riešila taktiež dilemu, či používať počas zápasov čelenku a keďže vzápäti na to si vyhrala 2 turnaje, nedá nám neopýtať sa. Zostáva už natrvalo?

Áno, samozrejme, ale keďže používam len jednu, tak asi dovtedy, kým sa nerozpadne :)

 

Aktuálne si svetová päťka v rebríčku WTA a sama si spomínala, že rada by si smerovala ešte vyššie. Kde ešte vidíš svoje možnosti v rámci zlepšenia svojej hry na kurte?

Myslím si, že mám pri sebe skvelých ľudí a tím, ktorý bude opäť chcieť posunúť level mojej hry, tak ako každý rok. Znovu sa teda zameriame na určité detaily, ktoré by ma mohli posunúť vyššie, či už herne, alebo napríklad aj v rebríčku. Pre mňa je dôležité, že nedávno skončená sezóna mi jednoznačne dala vieru v to, že naozaj môžem ísť ešte ďalej a už nevidím žiadne limity v podobe niečoho nedosiahnuteľného. Ukázalo mi to, že mám aj na tie najlepšie hráčky a dokážem vyhrať veľké turnaje. Dokážem tlak premeniť na svoj najlepší tenis a to mi dodáva veľké sebavedomie a chuť do nasledujúcej sezóny. 

 

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

 

Určite. Budúca sezóna, bude pre teba a tvoj tím veľkou skúškou. Myslíš, že tvoja chuť a hlad po úspechu sa opäť pretavia do obdobne skvelých výsledkov?  

Je to pre mňa obrovská výzva, či som schopná zopakovať niečo podobné aj v ďalších sezónach. Alebo dokonca ísť ešte vyššie a dosiahnúť tie najvyššie možné méty. Každopádne, urobím pre to maximum a skúsme sa nechať prekvapiť, čo prinesú najbližšie roky...

 

Bude teraz tvojou prioritou niektorý zo štyroch Grand Slamov? Predsa len, je to trofej, ktorou by si sa definitívne zapísala medzi najlepšie hráčky histórie. 

Vyhrať grandslamový turnaj je niečo výnimočné a je to veľmi, veľmi ťažké. Musíte predvádzať svoj najlepší tenis celé dva týždne a musíte sa vyrovnať s tlakom, ktorý turnaj prináša. A samozrejme, je potrebné poraziť tie najlepšie hráčky na svete. Čo ale viem je, že po tejto sezóne tomu verím a mám na to. Dokázala som vyhrať Turnaj majsteriek a taktiež som už hrala aj finále na Australian Open. To je pre mňa najdôležitejšie. Takže pokiaľ nastane súhra všetkých vecí a okolností tak, ako je na veľký turnaj potrebné, je to reálne a je to jedna z mojich ďalších výziev. Ďalšou je určite postavenie v rebríčku, pretože ak dokážem byť 5., tak sa pokúsim ísť aj vyššie. 

 

Bojovnosť a nezlomnosť, ktorú predvádzaš na dvorcoch je obdivuhodná. Myslíš, že dnešným deťom chýba ten pravý zápal pre (akýkoľvek) šport?

Je to niečo, čo som zdedila, čím som bola obdarená. Keď ma vidíte v tom bojovnom móde, je to pre mňa ako individualitu ten čas, kedy predvádzam svoj najlepší tenis a doslova to k dobrému výkonu potrebujem. Vtedy presne viem, čo chcem na kurte urobiť a som omnoho viac pripravená na to, čo urobí súperka. Je ale pravda, že nie každý hrá svoj najlepší tenis práve v danom móde. Je to taká moja typická črta, z ktorej sa snažim vyťažiť maximum a veľmi mi to v zápasoch pomáha. Je super, ak to je pre niektorých mladých športovcov inšpirácia a niečím ich to motivuje ísť ďalej. 

 

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

 

Aké sú tvoje plány na záver kalendárneho roku 2016? Čaká ťa už len zaslúžený oddych, alebo máš v pláne stále naplno trénovať? 

Samozrejme, momentálne je to len oddych a relax. Od konca novembra však už máme naplánované kondičné sústredenie v Tatrách a hneď na to absolvujeme tradičnú prípravu v americkom meste Boca Raton. Budúci rok je pre mňa veľkou výzvou a chcem byť na ňu dobre pripravená už od samého začiatku. 

 

Dominika, na záver sa ti chcem v mene celej redakcie poďakovať za tvoj čas a zároveň popriať veľa úspechov do budúcna. A ktovie, možno o rok budeme mať rozhovor už so svetovou jednotkou :) 

Aj ja ďakujem a držte sa :) 

 

Dominika Cibulková: Je pre mňa výzvou, či som niečo podobné schopná zopakovať aj v ďalších sezónach (Rozhovor)

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
49
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.