Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. septembra 2016, 19:30
Čas čítania 0:00
Miroslav K.

Most SNP ti už čoskoro každý deň farbou naznačí, aké bude zajtra počasie

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Novinka, vďaka ktorej už viac nebudeš musieť v hlavnom meste sledovať správy o počasí.

Most SNP (alebo Nový most, ako bol označovaný do roku 2012) je jednoznačne jedna z najunikátnejších stavieb, s akými sa nielen v Bratislave, ale na celom Slovensku môžeš stretnúť. Je to jediný most v našom hlavnom meste, ktorý nemá žiadny pilier v prúde rieky Dunaj, vďaka čomu ide o most s najväčším hlavným rozpätím a tým je vo všeobecnosti klasifikovaný ako najväčší v Bratislave. Nie nadarmo bol teda roku 2001 bol vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby, pričom veža UFO je (ako jediná stavba slúžiaca ako pylón mosta na svete) súčasťou asociácie World Federation of Great Towers. Je síce spomedzi ostatných stavieb najnižšia, no patrí k stavbám ako Burdž Chalífa či Eiffelova veža. Od dnešného dňa bude ikonická slovenská stavba plniť ešte jednu úlohu, ktorá určite poteší všetkých turistov i domácich.

Pred tým, než sa spustí ostrá prevádzka, bude treba most vyskúšať počas špeciálnej akcie, no mesto predpokladá, že už v priebehu tohto mesiaca sa dočkáme pravidelného oznamovania počasia vďaka štyrom rozličným farbám, ktoré ti napovedia, ako sa zajtra obliecť. Nápad vznikol v rámci projektu Mestské zásahy, ten vznikol ako potreba upozorniť na to, čo v meste nefunguje. Svietiť bude konkrétne kupola, podmostie a priestory zastávok MHD. Určite ide o príjemné spestrenie aj užitočnú funkciu osvetlenia, ktorú zatiaľ nenájdeme nikde na Slovensku. A čo bude štvorica farieb konkrétne predpovedať?

modrá - prevažne zrážky

žltá - prevažne slnečné počasie

červená - prevažne veterné počasie

zelená - prevažne zamračené/hmla

Most SNP ti už čoskoro každý deň farbou naznačí, aké bude zajtra počasie
Zdroj: Magistrát hl. mesta Bratislava
Domov
Zdieľať
Diskusia