Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. mája 2015, 12:56
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Najväčší beh na svete prekonal všetky behy

ŠPORT
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Slovensko opäť raz dokázalo, že je síce malá krajinka, ale dokáže robiť veľké veci.

3. mája 2015 sa prekonávali rekordy po celom svete! Najväčším behom sa stal Wings for Life World Run - svetový beh, do ktorého sa zaregistrovalo v druhom ročníku, v roku 2015, až 101.280 účastníkov po celom svete, a to v 33 krajinách.

Cez bratislavskú štartovú čiaru prebehlo 2205 nadšených ľudí. Nie je prehnané tvrdiť, že každý jeden účastník dnes prekonal svoj osobný rekord. O prvenstvo slovenskej zastávky Wings for Life World Run sa predháňali 3 skvelí bežci. Gabriel Švajda dobehol na 58 km a skončil ako tretí bežec. "Bežal som pre svoju krstnú dcérku, ktorá behať nemôže a som spokojný so svojím výkonom. Ale takúto vzdialenosť si zopakujem najskôr až o rok," dodal s úsmevom a víziou účasti v budúcom ročníku svetového behu. O kilometer ho predbehol minuloročný víťaz Boris Csiba, ktorý zabehol 58,8 km, a prekonal tak o 9 km svoj minuloročný výkon (50 km). "Bolo to náročné, ale víťaz si to zaslúži, bol dobrý," skonštatoval Boris. Ako prvý a teda víťaz slovenskej zastávky Wings for Life World Run sa stal Rakúšan Phillip Aigner s krásnym číslom odbehnutých kilometrov - 68,5 km. Phillip tak zaradil Bratislavu na 13. priečku v rebríčku všetkých 35 lokalít tohto svetového behu a sám si beh veľmi užil. "Bol som prekvapený, koľko som zabehol. Minulý rok som bežal v Rakúsku a zabehol som 59 km."

Najväčší beh na svete prekonal všetky behy
Najväčší beh na svete prekonal všetky behy

Ženská kategória dopadla s rovnako úžasnými výsledkami. Skvelých 42 kilometrov zabehla Romana Komárňanská, a stala sa tak lokálnou víťazkou svetového behu. "Bežalo sa mi výborne, trasa bola perfektná, super organizácia. Sme sa ťahali a striedali. Chcem sa poďakovať chalanom za podporu. Pri 35 km som si uvedomila, že mám 2 zdravé nohy, tak to musím dať pre tých, ktorí nemôžu behať."

Aj ambasádori behu podali chválitebné výkony a vydali zo seba to najlepšie. Operný spevák, Filip Tuma, ktorý síce neznáša beh, ale kvôli charitatívnemu svetovému behu sám seba prekonáva, odbehol 16 kilometrov, úplne rovnako ako minulý rok. Kamaráti a zároveň súperi, Matej Sajfa Cifra a Dominik Hopjak sa opäť podporovali. Dominik skončil na 28 km a Sajfa až na 30 km. Naši úspešní slovenskí športovci nezostali zahanbení, kajakárka Janka Dukátová dosiahla 25,5 km a Adam Žampa skončil na 20 km.

Minulý rok Marián Ligda, ambasádor na vozíku, vystrelil zo štartovej pištole, tento rok vyštartoval na trať a dostal sa až na 11 km: "Je to sranda na vozíku, keďže som rátal, že dám maximálne 5 km. Prekvapil som aj sám seba." Tento rok namiesto neho teda odštartovanie odpočítal primátor mesta Bratislava, Ivo Nesrovnal. Tento nedeľný deň bol v slovenskom hlavnom meste nabitý pozitívnymi emóciami a plný šťastných ľudí, ktorí bežali pre tých, ktorí behať nemôžu.

Výsledky budú  dostupné na www.wingsforlifeworldrun.com.

Najväčší beh na svete prekonal všetky behy
Najväčší beh na svete prekonal všetky behy

 Zdroj: Tlačová správa

Domov
Zdieľať
Diskusia