Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti 4ka.
28. júna 2024 o 10:30
Čas čítania 1:09
Sponzorovaný obsah

4ka rozširuje svoju 5G sieť po celom Slovensku. Odteraz budeš môcť sťahovať dáta rýchlosťou 600 Mb za sekundu v týchto mestách

4ka rozširuje svoju 5G sieť po celom Slovensku. Odteraz budeš môcť sťahovať dáta rýchlosťou 600 Mb za sekundu v týchto mestách
Zdroj: PXhere/Doughnutew
TECH MOBILNÍ OPERÁTORI MOBILY SMARTFÓNY
Uložiť Uložené

Smartfón s podporou pre 5G siete používa už takmer 20 % zákazníkov.

Telekomunikačný operátor 4ka tento rok masívne vylepšuje svoju mobilnú sieť. Začiatkom roka, resp. koncom februára, operátor úspešne prešiel z 3G siete na 4G sieť, ktorá je dostupná pre viac ako 95 % populácie Slovenska. Vďaka tomu dátová prevádzka v 4G sieti láme rekordy, keď sa v národnom roamingu zvýšila medziročne takmer trojnásobne.

Od marca 4ka postupne rozširuje aj svoju rýchlu 5G sieť. 5G postupne pribudne v desiatkach miest po celom Slovensku, pričom koncom júna operátor pokryl ďalšie 3 mestá – Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Kežmarok.

„Počas celého tohto a nasledujúceho roka postupne dopĺňame našu sieť vysielačov o najnovšiu generáciu AAU antén. Na týchto zariadeniach následne nasadzujeme 5G technológiu na dostatočnej šírke pásma, ktorá umožňuje rýchlosť sťahovania dát až do 600 Mb za sekundu. Sieť 5G budujeme na vyšších frekvenciách primárne určených na pokrytie husto osídlených oblastí s vysokými požiadavkami na prenosové rýchlosti,“ hovorí Juraj Zachar, projektový manažér pre 5G sieť 4ky.

4ka, 5g
Zdroj: 4ka

4ka buduje sieť piatej generácie tam, kde má veľa zákazníkov, ktorí používajú zariadenia podporujúce 5G technológiu. Počet 5G zariadení vo 4ke neustále rastie, pričom smartfón s podporou tejto technológie používa už takmer 20 % zákazníkov.

Ďalších viac ako 10 miest chce operátor pokryť počas júla, pričom 5G sieť 4ky už teraz využívajú zákazníci v mestách Bratislava, Bardejov, Čadca, Levice, Malacky, Nitra, Piešťany, Sereď, Stropkov, Stupava, Topoľčany, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Zvolen a v časti Banskej Bystrice. Ak si chceš skontrolovať 5G pokrytie, mapky pokrytia pre jednotlivé mestá nájdeš na webe www.4ka.sk/vyskusajte-5G.

Čo potrebuješ urobiť na využívanie 5G siete 4ky?

  • Byť v pokrytí 5G sieťou – čo si môžeš overiť na webe 4ka.sk

  • Smartfón s podporou 5G v sieti 4ky

  • Povolené 5G v nastaveniach mobilného telefónu

  • 5G je dostupné aj v zahraničí v desiatkach krajín

Viac o 5G v sieti 4ka
Domov
Zdieľať
Diskusia