Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. januára 2024 o 15:13
Čas čítania 0:51
Anna Peclová

Kanye West si obliekol tričko s neonacistom z kapely Burzum. Ten za vraždu a vypaľovanie kostolov dostal 21-ročný trest

Kanye West si obliekol tričko s neonacistom z kapely Burzum. Ten za vraždu a vypaľovanie kostolov dostal 21-ročný trest
Zdroj: Instagram (@jpegmafia)
HUDBA KANYE WEST NEONACISTI VRAHOVIA
Uložiť Uložené

Kanye West opäť pobúril verejnosť. Obliekol si tričko s tvárou nórskeho speváka a neonacistu, a to iba krátko po tom, čo sa za svoje rasistické komentáre ospravedlnil na sociálnych sieťach.

V piatok zdieľal americký raper JPEGMafia na sociálnej sieti fotografiu s Kanyem Westom, ktorý mal na sebe tričko nórskej blackmetalovej skupiny Burzum s tvárou speváka kapely Kristiana Varga Vikernesa, známeho priaznivca neonacizmu.

Vikernes mal problémy so zákonom od chvíle, keď bol v roku 1993 odsúdený na 21 rokov odňatia slobody za vraždu svojho kolegu z kapely Euronyma a za vypálenie niekoľkých kostolov v Nórsku. Počas pobytu vo väzení založil neonacistickú organizáciu Heathen Front.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený • BAEPEGMAFIA • (@jpegmafia)

Spevák bol po 16 rokoch prepustený, v priebehu rokov sa však dostal do ešte väčších problémov. V roku 2014 bol vo Francúzsku uznaný za vinného z trestného činu nenávisti, pretože na svojich sociálnych sieťach podnecoval rasovú diskrimináciu.

Väzby Kayneho s Vikernesom však nesúvisia iba s tričkom, ktoré mal spevák na sebe. Obal veľmi očakávaného albumu Ye a Ty Dolla Sign's Vultures sa nápadne podobá fontu na coveri od kapely Burzum. Okrem iného obsahuje kontroverznú pieseň, v ktorej Kanye rapuje slová: „How am I antisemitic? Aj just fucked a Jewish bi**h.“ (Ako môžem byť antisemita? Práve som v**ebal židovskú k**vu.)

Odporúčané
Navštívili sme dom vrahyne: Anna rozštvrtila manžela a jeho kusy hodila do potoka. V príbytku smrti sa teraz dejú čudné veci Navštívili sme dom vrahyne: Anna rozštvrtila manžela a jeho kusy hodila do potoka. V príbytku smrti sa teraz dejú čudné veci 17. júna 2024 o 12:30

Do trička sa spevák obliekol len krátko po tom, čo sa za antisemitizmus na sociálnych sieťach verejne ospravedlnil židovskej komunite. Išlo hlavne o komentáre, ktoré zahŕňali konšpiračné teórie a chválu na Adolfa Hitlera.

Domov
Zdieľať
Diskusia