Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. februára 2023, 18:25
Čas čítania 0:41

Podľa šéfa CIA Čína uvažuje o dodávke zbraní Rusku. Moskve by údajne dodala drony a muníciu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Čína to zatiaľ popiera, ak by to však urobila, tento krok by mohol mať významný vplyv na rok trvajúcu vojnu Ruska proti Ukrajine.

Spojené štáty americké sú presvedčené, že Čína zvažuje poskytnutie zbraní na podporu ruských síl bojujúcich na Ukrajine. Uviedol to riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby CIA William Burns, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Takýto krok Číny Burns označuje za „veľmi riskantný a nerozumný“ a dodáva, že veľmi dúfa, že k nemu Čína nepristúpi. Jeho slová sú – spolu s nedeľňajším podobným vyjadrením amerického poradcu pre národnú bezpečnosť Jakea Sullivana – najnovším varovaním USA pre Čínu, aby neposkytovala zbrane Rusku.

Riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby CIA William Burns tvrdí, že Čína zvažuje dodávky zbraní Kremľu.
Riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby CIA William Burns tvrdí, že Čína zvažuje dodávky zbraní Kremľu. Zdroj: TASR/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Burns a Sullivan spresnili, že Spojené štáty zatiaľ nezachytili známky takejto dodávky. „Ešte sme nevideli, že by prijali konečné rozhodnutie,“ povedal Sullivan v televízii CNN. Podľa denníka Wall Street Journal Čína uvažuje, že dodá Moskve drony a muníciu. Takýto krok, ktorý Peking popiera, by mohol mať významný vplyv na rok trvajúcu vojnu Ruska proti Ukrajine.

10. augusta 2023, 14:16 Čas čítania 0:44 Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž)

Americkí predstavitelia v posledných dňoch opakovane varovali Peking pred dodávkami zbraní a inej vojenskej pomoci Rusku. Burns uviedol, že americký minister zahraničných vecí Antony Blinken i prezident Joe Biden „považovali za dôležité dať veľmi jasne najavo, aké dôsledky by to malo“ pre Čínu.

Domov
Zdieľať
Diskusia