Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
Viktória Ševelová
2. februára 2023, 20:40
Čas čítania 0:29

VIDEO: Spanilá jazda kolobežkára na bratislavskom Moste SNP v protismere zalarmovala políciu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dopravní policajti sa zaoberajú videom, ktoré dostali v súkromnej správe.

Bratislavská dopravná polícia rieši bizarný prípad vodiča elektrickej kolobežky, ktorý nerešpektoval pravidlá cestnej premávky. Na základe podnetu občana sa zaoberajú videom, ktoré dostali v súkromnej správe. Záznam zachytáva muža, ktorý jazdí na elektrickej kolobežke cez Most SNP v Bratislave v protismere.

Autentické video zverejnila polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku ako výstrahu pre ostatných. Polícia takisto vyzýva kolobežkárov, aby si prečítali legislatívu o cestnej premávke. 

Zákon pripomína, že kolobežku smú využívať len osoby staršie ako 15 rokov a majú využívať pravú stranu chodníka a cesty pre chodcov tak, aby neohrozili chodcov. 

Vodič elektrickej kolobežky smie jazdiť po pravej strane vyhradeného jazdného pruhu pre cyklistov, cestičky pre cyklistov alebo priechodu pre cyklistov, len ak neohrozí a neobmedzí cyklistov. Na takejto ceste nemôžu jazdiť kolobežkári vedľa seba. 

 

Domov
Zdieľať
Diskusia