Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR Jana Chovancová
27. septembra 2022, 10:58
Čas čítania 0:52

Na rusko-gruzínskej hranici sú obrovské kolóny. Putin tam poslal armádu, ktorá má povolávať utekajúcich Rusov

Kategória:
News
Uložiť Uložené
Na rusko-gruzínskej hranici sú obrovské kolóny. Putin tam poslal armádu, ktorá má povolávať utekajúcich Rusov
Zdroj: TASR/Satellite image ©2022 Maxar Technologies

Správy o tom, že Rusko možno zatvorí svoje hranice, vyvolali v ľuďoch obavy.

Satelitné zábery americkej spoločnosti Maxar Technologies zachytávajú dlhý rad nákladných vozidiel a osobných áut čakajúcich na prekročenie hraníc z Ruska do susedného Gruzínska. V pondelok tieto zábery zverejnil portál britskej stanice Sky News.

Správy, že Rusko možno zatvorí svoje hranice, sa šíria od stredy 21. septembra, keď ruský prezident Vladimir Putin vydal príkaz na povolanie 300-tisíc záložníkov do armády, aby podporili vojenskú operáciu na Ukrajine.

rusko-gruzinska hranica, kolona, rusko, gruzinsko
Zdroj: TASR/Satellite image ©2022 Maxar Technologies

Putinovo oznámenie čiastočnej mobilizácie z minulého týždňa spustilo protesty, masový odchod mužov z Ruska a vlnu násilia po celej krajine. Kremeľ poprel informácie, že utajená klauzula v Putinovom príkaze umožňuje povolať do bojov na Ukrajine až milión záložníkov.


Satelitné zábery, zverejnené spoločnosťou Maxar, vznikli v nedeľu 25. septembra. Rad čakajúcich vozidiel siahal do vzdialenosti približne 16 kilometrov na sever od hraničného priechodu Verchnyj Lars a spoločnosť Maxar uviedla, že rad pravdepodobne pokračoval ešte ďalej na sever.

Na hranici zriadia pracovisko ruskej vojenskej správy

Kremeľ zároveň oznámil, že na rusko-gruzínskej hranici zriadia pracovisko, ktoré má plniť úlohy vyplývajúce z mobilizácie vyhlásenej Vladimirom Putinom. Do Gruzínska sa pred povinnosťou mobilizácie snažia utiecť tisíce Rusov.

17. apríla 2024, 12:30 Čas čítania 10:32 Vlado jazdil na kamióne po sovietskom Rusku: Prostitútky idú aj za fľašu vodky a colníkov sme podplácali salónkami Vlado jazdil na kamióne po sovietskom Rusku: Prostitútky idú aj za fľašu vodky a colníkov sme podplácali salónkami

V pondelok dorazil na ruskú stranu hranice obrnený transportér s ruskými vojakmi, ktorí majú podľa ruských úradov zabrániť neoprávnenému prekročeniu hranice. Kvôli návalu ľudí, ktorí sa chcú dostať do Gruzínska, im gruzínski pohraničníci umožňujú prejsť hranicu aj pešo alebo na bicykli. 

Domov
Zdieľať
Diskusia