Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. septembra 2022, 22:16
Čas čítania 0:55
Dominik Vetrák

Nový liek spôsobuje chudnutie v Hollywoode. Za 1 500 dolárov mesačne si herci pichajú Ozempic pre diabetikov

Nový liek spôsobuje chudnutie v Hollywoode. Za 1 500 dolárov mesačne si herci pichajú Ozempic pre diabetikov
Zdroj: Diabetes UK
FILMY A SERIÁLY HOLLYWOOD HOLLYWOODSKI HERCI
Uložiť Uložené

Posledné mesiace sa v Hollywoode údajne rozmohla nová droga.

Ozempic je liek určený prediabetikom. Ide o regulátor inzulínu, ktorý vyrába dánska farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk. V posledných mesiacoch ho však viac než prediabetici podľa zdrojov hollywoodskeho magazínu Variety používajú hollywoodski herci, producenti a iní tvorcovia. Spôsobuje totiž chudnutie, respektíve stratu hmotnosti.

Ozempic spomaľuje trávenie a rozklad jedla v žalúdku, takže má človek dlhšie pocit, že je sýty. Liek ako taký sám osebe nespôsobuje chudnutie, no pomáha svojmu užívateľovi odopierať si jedlo, vďaka čomu prijme menej kalórií. 

Odporúčané
RECENZIA: Neboj sa, zlatko RECENZIA: Neboj sa, zlatko 22. septembra 2022, 17:30

Samozrejme, tento liek na to neslúži, takže môže mať vedľajšie účinky. Podľa všetkého to však jeho hollywoodskych užívateľov netrápi.

„Koho to trápi? Každý, kto pracuje v tomto priemysle, má aj tak žalúdočné problémy,“ povedal nemenovaný publicista pre Variety. Zdá sa, že vedľajšie účinky lieku spôsobujúce problémy so žalúdkom sú prijateľnou cenou za nižšiu hmotnosť. Krátkodobé či dlhodobé používanie lieku môže byť nebezpečné, keďže ho nikto na tieto účely netestoval.

Doktor Zhaoping Li, šéf klinickej výživy na zdravotnej škole Davida Geffena na UCLA, poskytol pre Variety vyjadrenie, že u väčšiny pacientov spozorovali maximálne 15-percentný úbytok telesnej hmotnosti. 

Problémom je, že tento liek teraz len s ťažkosťami dokážu získať pacienti, ktorí ho skutočne potrebujú. Môže za to aj virálna kampaň na Tiktoku s názvom #MyOzempicJourney, kde ľudia ukazujú, ako im liek pomohol schudnúť. Denník The Guardian informoval, že hashtag #Ozempic videlo vyše 74 miliónov používateľov Tiktoku. Mesačné používanie Ozempicu ťa vyjde od 1 200 do 1 500 dolárov.

Domov
Zdieľať
Diskusia