Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti McDonald's.
19. augusta 2022, 11:00
Čas čítania 2:55
Sponzorovaný obsah

McDonald's odráža v každej krajine miestnu kultúru. Vieš, kde nájdeš McSpaghetti alebo Chicken Pizza Mac?

McDonald's odráža v každej krajine miestnu kultúru. Vieš, kde nájdeš McSpaghetti alebo Chicken Pizza Mac?
Zdroj: McDonald’s
GASTRO MCDONALD’S
Uložiť Uložené

Barbora Bakošová McMenu ochutnala všade, kde cestuje.

Predstav si, že vojdeš do prevádzky McDonald’s, pretože sa ti zbiehajú slinky na šťavnatý cheeseburger. Doslova ho musíš mať. Je pritom jedno, či ideš peši alebo autom, vychutnáš si ho všade rovnako. Na jedlo s logom dvoch žltých oblúkov nedá dopustiť ani naša Barbora, podľa nej „chutí všade rovnako dobre a kvalitne“. Ponuka ju dokáže prekvapiť najmä v zahraničí, keď v menu okrem jedál, ktoré dobre pozná, nájde aj zaujímavú miestnu špecialitu. Na Slovensku jej však vždy chutí najviac.

McDonald’s jednoducho miluje

Barbora prezradila, že vzťah k obľúbenému fastfoodovému reťazcu si vytvorila už v detstve. „Vyrastala som na ňom. Je súčasťou môjho života už od detstva, keď bola svetoznáma sieť u nás úplnou novinkou. Po prvý raz som ju navštívila hádam ako päťročná. Mekáč som dostávala za odmenu a pri špeciálnych príležitostiach. Happy Meal s hračkou a k tomu posedenie pri balónoch boli pre mňa najväčším sviatkom. Vždy som závidela deťom, ktoré tam mali narodeninovú oslavu. Odmalička som o takej snívala,“ komentuje.

Detský sen sa jej podarilo splniť, keď oslávila 22. narodeniny práve v Mekáči s priateľmi a kompletnou ponukou ikonických burgerov a soft drinkov. „Bolo to veľmi príjemné a nezabudnuteľné,“ spomína na svoju oslavu.

zisti viac o McDonald’s
McDonald's
Zdroj: McDonald’s

V prevádzkach nielen rada jedávala, ale dozvedela sa aj množstvo zaujímavostí, McDonald’s spoznávala aj na cestách po svete„Bola to pre mňa istota. Vedela som, že tam budú v ponuke obľúbené jedlá, ktoré chutia rovnako ako doma a nikdy nesklamú. Zároveň tam vždy bola Wi-Fi, čiže záchytné miesto na spojenie s rodinou a priateľmi. V tých časoch nebol lacný roaming. Spájala som príjemné s užitočným,“ priznáva.

Nájdeš ho všade

Keď si otvoríš Barborin Instagram, hneď ťa upútajú jej fotky z ciest. Okrem Antarktídy a Južnej Ameriky bola už na každom kontinente a McMenu ochutnala teda všade. „Bol by hriech neskúsiť ho napríklad v Amerike, keďže odtiaľ pochádza,“ vysvetľuje. Najviac ju prekvapil Mekáč v Japonsku. „Všetko mi tam voňalo rybou. V ponuke ich mali oveľa viac ako tradičných jedál. Cítila som tam veľký kultúrny rozdiel, iné stravovacie návyky a životný štýl.“

McDonald’s40-tisíc prevádzok v 120 krajinách. „Klasiky“ nechýbajú v žiadnej z reštaurácií, zvyšok ponuky je pestrý a odráža miestnu kultúru. Vo väčšine ázijských prevádzok nechýba v menu ryža. Nemecká sieť ponúka kultový sendvič McRib, vo Fínsku ťa prekvapí Chicken Pizza Mac, na Filipínach McSpaghetti, v Egypte McFalafel. Na Novom Zélande má v ponuke Kiwiburger, ktorý okrem základných surovín obsahuje vajíčko a plátok červenej repy. V Indii nahradili hovädzie mäso kuracím, keďže pre hinduistov sú kravy posvätné. Ich Maharaja Mac je navyše obohatený o hromadu zdravej čerstvej zeleniny.

Naša moderátorka má radšej jedlá, ktoré dobre pozná. „Špeciality a všetko nové v menu ochutnáva v zahraničí najmä môj priateľ, ja som za klasiku.“ 

McDonald's
Zdroj: McDonald’s

Je to láska

Barboru v Mekáči stretneš často, navštevuje ho minimálne raz za týždeň. Jej najobľúbenejším jedlom je momentálne jednoznačne „cheese.“ „Na cheeseburger je vždy čas a miesto. Veľmi mi chutí aj káva a zmrzlina. Som taktiež veľký fanúšik McChicken. Chicken McNuggets ma vždy vracajú do detstva. Absolútnou špecialitou je naša sladkokyslá omáčka, ktorá nie je všade vo svete. Vyskúšané mám všetko z ponuky asi okrem vegetariánskych verzií, ale myslím si, že je super, že menu myslí aj na ľudí, ktorí nejedia mäso,“ dodáva.

viac informácií o pôvode surovín
McDonald's
Zdroj: McDonald’s

„McBuchta“ alebo bryndzové pirohy?

„Veľmi sebecky a návykovo tvrdím, že na Slovensku máme najlepší McDonald’s. Podľa môjho názoru to bude dodávateľmi. Hovädzie mäso pochádza z českých fariem, mlieko je slovenské a čerstvá zelenina od lokálnych producentov,“ vysvetľuje.

Ako slovenskú špecialitu, ktorú by nebolo možné ochutnať nikde inde iba na Slovensku, si vie predstaviť jej obľúbené bryndzové pirohy. Medzi sladkými možnosťami by v menu privítala napríklad „McBuchtu“ plnenú makom alebo orechmi. 

Jasná voľba takmer pre každého 

Čo by si chcel na Mekáči vylepšiť ty? Barboru by potešila prevádzka, ktorá by fungovala nonstop. Keďže okrem moderovania u nás pracuje aj v oblasti módneho priemyslu, oceňuje, že sa môže prísť najesť v akomkoľvek outfite, či už ide z párty v lodičkách, alebo z domu v teplákoch. Najčastejšie využíva McDrive, ale po náročnejšej noci ocení aj donášku McDelivery priamo k dverám.

McDonald's
Zdroj: McDonald’s

McDonald’s neobchádza ani na letiskách, rada sa totiž spolieha na istotu, pokiaľ sa potrebuje rýchlo a dobre najesť„Nemusím hľadať na internete, čítať recenzie, sledovať hviezdičky, odporúčania a komentáre. Mekáč je všade moja istota. V ponuke si skoro každý nájde niečo, čo mu chutí. V mojom okolí nepoznám nikoho, kto by ho nemal rád,“ dodáva.

Domov
Zdieľať
Diskusia