Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská TASR
20. júla 2022, 11:59
Čas čítania 0:32

Ministerstvo zdravotníctva spustilo očkovanie 4. dávkou vakcíny proti covidu-19 pre ľudí nad 50 rokov

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Záujemcov zaočkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, a to bez ohľadu na ich predchádzajúce vakcíny.

Na Slovensku sa spustilo očkovanie štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu covid-19 pre ľudí starších ako 50 rokov. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva. Od budúceho týždňa sa podľa neho spúšťa aj prihlásenie na druhú booster dávku pre imunokompromitovaných pacientov od 12 rokov.


„Odstup od podania prvej booster dávky musí byť minimálne štyri mesiace alebo tri mesiace od prekonania ochorenia covid-19,“ ozrejmil rezort. Záujemcov zaočkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, a to bez ohľadu na ich predchádzajúce vakcíny.


Ministerstvo priblížilo, že na očkovanie sa dá registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk. „Záujemcovia môžu využiť aj možnosť očkovania bez registrácie. Zoznam voľných termínov je zverejnený a každý týždeň aktualizovaný na stránke MZ,“ dodalo.


Očkovanie je podľa neho najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciou či úmrtím.


Na Slovensku sa doposiaľ štvrtou dávkou vakcíny mohli očkovať imunokompromitovaní pacienti nad 18 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia