Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. júna 2022, 21:47
Čas čítania 1:00
Adam Novosad

Známeho speváka R. Kellyho odsúdili na 30 rokov väzenia za sexuálne zneužívanie maloletých dievčat aj obchodovanie s ľuďmi

Známeho speváka R. Kellyho odsúdili na 30 rokov väzenia za sexuálne zneužívanie maloletých dievčat aj obchodovanie s ľuďmi
Zdroj: TASR/AP
NEWS RODOVO PODMIENENÉ NÁSILIE SEXUÁLNE OBŤAŽOVANIE ZNÁSILNENIA A SEXUÁLNE ZLOČINY
Uložiť Uložené

Spevák žiadal súd o 10-ročný trest, ale obišiel s tridsiatimi rokmi za mrežami.

Známy spevák R. Kelly strávi najbližšie desiatky rokov za mrežami. V americkom New Yorku ho v stredu odsúdili na 30 rokov vo väzení za vydieranie, obchodovanie s ľuďmi a sexuálne zneužívanie. Dnes 55-ročný spevák celé roky využíval svoju slávu na to, aby k sebe nalákal často maloleté dievčatá, ktoré potom sexuálne zneužíval, informuje CNN.

Minulý rok uznala Kellyho porota vinným v deviatich bodoch obžaloby, na základe ktorých newyorskí prokurátori žiadali od súdu, aby speváka odsúdil na viac ako 25 rokov za mrežami. Obhajcovia R. Kellyho však súd žiadali o výrazne nižší trest, pretože takmer tri desaťročia za mrežami považovali za trest „rovnajúci sa doživotiu“.

Súd napokon vyslyšal žiadosti prokurátorov, keď speváka poslal do väzenia na 30 rokov. V súdnej sieni si verdikt vypočul samotný spevák, ale aj jedna z poškodených žien. „Je to 23 rokov, čo sa poznáme a odvtedy si zneužil množstvo dievčat,“ povedala mu pred všetkými. „Teraz prišiel tvoj čas na to, aby ti vzali slobodu,“ skonštatovala.

Odporúčané
Pred 15 rokmi som pleskol kamošku po zadku. Dodnes ma to trápi a myslím na to, ako privilegovaní muži ubližujú ženskej psychike Pred 15 rokmi som pleskol kamošku po zadku. Dodnes ma to trápi a myslím na to, ako privilegovaní muži ubližujú ženskej psychike 25. apríla 2024, 9:30

Napriek verdiktu sa Kelly bude musieť koncom leta do súdnej siene dostaviť znovu, pretože v Chicagu čelí obvineniam z výroby a šírenia detskej pornografie. V roku 2019 vyšlo najavo, že existuje nahrávka, na ktorej údajne R. Kelly močí na tvár 14-ročného dievčaťa, opakovane s ňou má sex, ba dokonca ju oslovuje číslovkou štrnásť.

Domov
Zdieľať
Diskusia