Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
25. júna 2022, 8:30
Čas čítania 2:26
Jakub Paulík

RECENZIA: The Man from Toronto

RECENZIA: The Man from Toronto
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY FILM NA VEČER FILMY 2022 NOVÉ FILMY NOVÉ FILMY S DABINGOM THE MAN FROM TORONTO TIP NA FILM
Uložiť Uložené

Režisér The Hitman’s Bodyguard natočil ďalšiu buddy komédiu. Ako dopadla?

Woody Harrelson je Muž z Toronta. Obávaný nájomný zabijak a expert na mučenie, ktorý dokáže aj z tých najtvrdších ľudí vytiahnuť všetky informácie. Kevin Hart alias Teddy Jackson má skvelú manželku a relatívne funkčný vzťah, no v pracovnej sfére sa mu príliš nedarí.

Všetko, na čo siahne, pokazí. Týmto spôsobom sa aj pre dochádzajúcu farbu v tlačiarni ocitne nechtiac na nesprávnom mieste – v chatke, kde na Muža z Toronta čaká jedna z jeho obetí. Teddy sa tak musí dočasne hrať na najatého vraha napriek tomu, že mu je ťažko od žalúdka už len z pohľadu na krv.

Postava Kevina Harta má vo filme mučiť obete. Svojím spôsobom však mučí skôr divákov.
Postava Kevina Harta má vo filme mučiť obete. Svojím spôsobom však mučí skôr divákov. Zdroj: Netflix

Klišé > originalita

Dvojica známych hercov sa aj tentoraz ukázala v rolách, v akých ju už dobre poznáme. Kevin Hart je trápne pôsobiaci malý mužík, ktorý by neublížil ani muche, a tak potrebuje po svojom boku drsného Woodyho Harrelsona so znalosťami 23 bojových umení. Harrelson je vo svojej podstate Tallahasseem zo Zombielandu, no miesto nemŕtvych strieľa ľudí. Skrátka drsňák, ktorý si so všetkým poradí. Hart si, naopak, strihol rolu neschopného babráka ako v Centrálnej inteligencii s The Rockom.

Podobných akčných buddy komédií sme však videli už príliš veľa. Aby nás ďalšia z tohto nekonečného radu zaujala, musela by prísť s niečím originálnym a sviežim. Problém je, že v tomto ohľade The Man from Toronto zlyháva na celej čiare. Obsahuje síce niekoľko slušných gagov a celkom schopnú záverečnú prestrelku, ale väčšinu času pláva vo vodách priemeru a obyčajného klišé.

Odporúčané
Nová romantická komédia Anyone But You mieri do kín. Humor a vypracované telá predvedú herci z Euphorie a Top Gun Nová romantická komédia Anyone But You mieri do kín. Humor a vypracované telá predvedú herci z Euphorie a Top Gun 18. februára 2024, 13:30

Hlavná dvojica hrdinov si spočiatku navzájom nedôveruje, o pár desiatok minút medzi nimi vzniká puto a ku koncu sú už priateľmi. Harrelsonova postava je tvrdá, ale nie natoľko, aby nevedela čas od času vymäknúť a ukázať svoje srdce. Hartov Teddy je na scéne len preto, aby všetko kazil a dostával sa do množstva trápnych momentov, pri ktorých si nevie rady. V žiadnom bode príbehu sa tak neudeje absolútne nič, čím by tvorcovia diváka zaskočili.

Kevin Hart
Zdroj: Netflix

Nevyužitý potenciál s nájomnými zabijakmi

Všetky situácie, v ktorých sa Harrelson s Hartom vo filme ocitli, sme už veľakrát videli v obmenených podobách. Nedá sa povedať, že by sme sa nad niektorými z nich nepousmiali, ale od pravého hrdelného smiechu mali všetky vtipy a hlášky skutočne veľmi ďaleko.

Šťavu však filmu mohla dodať tajomná organizácia pozostávajúca z mužských zabijakov pomenovaných podľa miest. Okrem zápornej postavy Muža z Miami sme videli vrahov z Tokia, Moskvy a ďalších oblastí. Bohužiaľ, tvorcovia nepovažovali za podstatné, aby sa vydali týmto smerom ešte o kúsok ďalej.

Nechali nás síce nahliadnuť do zákulisia, ale ihneď nato zatvorili dvere, a tak sme sa o pozadí armády vrahov nedozvedeli prakticky nič. Škoda. Keby mal film toľko energie a zábavy ako v posledných niekoľkých minútach, keď ukázal ďalších zabijakov, určite by od nás dostal pár bodov navyše.

The Man from Toronto
Zdroj: Netflix

Okrem Harrelsona a Harta sú všetci nevýrazní

Miesto rozvitia organizovanej skupiny vrahov scenáristi zabíjali čas skokmi k Hartovej filmovej manželke (Jasmine Mathews), ktorá nemala ani poňatia, do čoho sa jej manžel zaplietol. Aby toho nebolo málo, pridali k nej Kaley Cuoco, ktorá nedáva filmu žiadnu pridanú hodnotu. Podobne pôsobia aj zbytočné scény s agentmi FBI, ktorí The Man from Toronto iba zbytočne naťahovali na príliš dlhých 110 minút.

Odporúčané
Hunger Games: Balada o hadoch a vtáčatkách (Recenzia) Hunger Games: Balada o hadoch a vtáčatkách (Recenzia) 16. novembra 2023, 15:30

Novinka Patricka Hughesa nie je úplným prepadákom a má niekoľko svetlých momentov, keď chémia medzi Woodym Harrelsonom a Kevinom Hartom zafunguje. Oproti Hughesovej predošlej buddy komédii The Hitman’s Bodyguard však filmu skutočne chýba poriadny humor, ktorý by diváka aspoň miestami dostal od popukania do kolien.

Aj preto mu nemôžeme dať viac ako päť bodov z desiatich. The Man from Toronto je klišéovitý priemer bez dobrých nápadov s prevareným Kevinom Hartom a charizmatickým Woodym Harrelsonom, ktorý však takisto neukázal nič viac, než sme už u neho videli.

The Man from Toronto môžeš ohodnotiť v našej databáze.
Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia