Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. apríla 2021, 13:23
Čas čítania 0:52
Viktor Kniš

Kočnerovmu známemu zrušili medzinárodný zatykač výmenou za priznanie v kauzách Očistec a Búrka. Môže zostať v Abú Zabí

NEWS
Uložiť Uložené

V prípade kauzy Očistec ide o korupčný trestný čin, v kauze Mýtnik o trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Medzinárodný zatykač na Michala Suchobu obvineného v kauzách Očistec a Mýtnik odvolali, upozornila na to TV Markíza. „Čo sa týka cestovných dokladov, nemáme informácie, že by boli klientovi vrátené,“ povedal jeho právny zástupca Miroslav Ivanovič. Michal Suchoba by sa mal nachádzať v Spojených arabských emirátoch.

Odporúčané
Ako na 10. poschodí hotela Double Tree by Hilton mali deliť tendre farebnými krúžkami a spôsobiť škodu 42 234 148,40 eur s DPH Ako na 10. poschodí hotela Double Tree by Hilton mali deliť tendre farebnými krúžkami a spôsobiť škodu 42 234 148,40 eur s DPH 1. februára 2021, 14:24

Odmena za priznanie

„Ministerstvo spravodlivosti SR listom zo dňa 8. apríla 2021 oznámilo príslušným orgánom SAE stiahnutie svojej extradičnej žiadosti,“ spresnil hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla. Ministerstvo tak reagovalo na odvolanie zatýkacieho rozkazu Špecializovaným trestným súdom. 


Michal Suchoba vypovedal 27. marca prostredníctvom telemostu z Abú Zabí. Podľa slov svojho právneho zástupcu sa priznal v kauzách Očistec a Mýtnik ku skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu. V prípade kauzy Očistec ide o korupčný trestný čin, v kauze Mýtnik o trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Ivanovič nevyvrátil ani nepotvrdil, či zrušenie medzinárodného zatykača súvisí s týmito výpoveďami. 


Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Očistec zadržala vlani viacerých policajných exfunkcionárov. Skupina okolo nitrianskeho podnikateľa a väzobne stíhaného Norberta Bödöra údajne pozostávala z 18 obvinených. Medzi obvinenými sú aj policajný exprezident Tibor Gašpar, exriaditeľ NAKA Peter Hraško, ale aj bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.


V rámci kauzy Mýtnik je okrem iných obvinený exšéf finančnej správy František Imrecze, podnikateľ Jozef Brhel a jeho brat Peter Brhel. Ich obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Suchoba
Zdroj: PZ SR
Domov
Zdieľať
Diskusia