Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah je PR správa spoločnosti Samsung. 
9. apríla 2021 o 12:02
Čas čítania 2:48
Sponzorovaný obsah

Samsung a Bratiska vytvorili limitovanú edíciu grafík. Zmiznú za pár hodín, ako to býva zvykom?

TECH SAMSUNG SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Grafiku so slovenskými pamiatkami teraz dostaneš k novému telefónu.

Poteš sa po príchode jari hneď dvakrát. Pri kúpe Samsungu Galaxy S21 5G, S21+ 5G alebo S21 Ultra 5G teraz získaš exkluzívnu tlačenú grafiku limitovanej edície, ktorá vznikla v spolupráci so značkou Bratiska. Pútavá grafika z dielne obľúbených tvorcov zachytáva výnimočné stavby i pamiatky nielen hlavného mesta. Je originálnou prehliadkou nevšedných lokácií všetkých 8 krajov a zobrazuje 16 známych i menej známych miest z celého Slovenska.

Exkluzívnu grafiku zachytávajúcu celú krajinu vytvorila Bratiska prvýkrát, a to práve v spolupráci s inovatívnym výrobcom smartfónov. Je dostupná v troch farebných verziách a inšpirovaná farebnými tónmi mobilných telefónov Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G a S21 Ultra 5G. Môžeš ju získať exkluzívne len pri ich kúpe cez e-shop samsung.sk.

Samsung, bratiska, telefón sajfa
Zdroj: Samsung

Objav zaujímavé miesta Slovenska vďaka grafike

Dve úspešné značky – Samsung a Bratiska – sa spojili, aby svojim fanúšikom priniesli originálne umelecké dielo, ktoré poteší nielen svojím grafickým stvárnením, ale aj miestami, ktoré zachytáva. Výsledkom je obraz Slovenska prostredníctvom stavieb a objektov, ako ho možno nepoznáme. Pri výbere stavieb sa tvorcovia primárne zamerali na tie menej známe. Tým chcú ľuďom priblížiť čaro a krásu miest, ktoré možno ešte na Slovensku nepoznajú, no určite sa ich oplatí navštíviť. Krásy niektorých z miest sa snažili zachytiť aj na videu, ktoré bolo profesionálne spracované na Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G.


Na originálnej grafike nájdeš pamätníky i historické stavby, zámky, ale aj vyhliadkové veže, drevenicu, galériu či múzeum. Oku teda ponúka pestrý mix architektonických štýlov, ktoré symbolizujú nemalý kus našej histórie i súčasnosti. Grafika prináša unikátnu kresbu stavieb, ktoré svojou architektúrou obohacujú a neodmysliteľne dopĺňajú celkový obraz krajiny.

Nájdeš na nej napríklad Múzeum SNP v Banskej Bystrici, kúpalisko Zelená žaba, vyhliadkovú vežu Tokaj, lekáreň U Salvátora v Bratislave či Rotundu sv. Juraja v Skalici, alebo Elektráreň Piešťany. Viac informácií o spolupráci i grafike nájdeš na stránke samsung.sk/bratiska alebo si zákulisné informácie o vzniku grafiky môžeš vypočuť aj v najnovšej epizóde podcastu ON/OFF by Samsung.

Samsung, bratiska, telefón sajfa
Zdroj: Samsung

Akcia Samsung | Bratiska platí od 1. 4. 2021 do vyčerpania zásob. Exkluzívna kolekcia je pre zákazníkov dostupná v limitovanom počte 450 kusov a farba grafiky je k objednávke pridelená náhodne podľa aktuálneho stavu zásob. Grafika bude zákazníkom doručená spoločne s novým smartfónom. Rám nie je súčasťou balenia grafiky.

Samsung, bratiska, telefón sajfa
Zdroj: Samsung

„Sme nesmierne radi, že sme sa spoločne so značkou Bratiska mohli pustiť do tohto výnimočného projektu, vďaka ktorému majitelia nových mobilných telefónov série Samsung Galaxy S21 5G získajú od nás grafiku z limitovanej edície. Táto jedinečná grafika je určená všetkým, ktorí majú radi umenie, sú zberatelia alebo jednoducho majú radi originálne veci. Sme radi, že k výberu netradičných miest zo všetkých kútov Slovenska priložili ruku aj samotní Slováci a napísali nám svoje vlastné tipy na zaujímavé slovenské stavby. Aj nimi sa inšpirovali tvorcovia grafiky a zakladatelia značky Bratiska Pavol Bartoš a Viktor Blaha,“ uviedla Petra Bačková z brand marketingu spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Unikát, ktorý vznikol aj vďaka Samsungu Galaxy S21 5G

Príprava spolupráce i návrh grafiky trvali niekoľko mesiacov a pristupovalo sa k nim naozaj svedomito. Umelecké dielo v podobe tlačenej grafiky je pritom svetový unikát. Nielenže zachytáva krásy Slovenska z každého kraja vyrobené ľudskou rukou, ale je výnimočný aj tým, že je tlačený risografom.

Samsung, bratiska, telefón sajfa
Zdroj: Samsung

„Tlač risografom je svetový a už aj slovenský fenomén, ktorý si zamilovali davy ľudí z umeleckej branže, ale i fanúšikovia umenia po celom svete. Tento japonský stroj má svoje špecifiká a vo veľkej miere určuje štýl a farbu výsledného diela. Tlač si vyžaduje veľkú zručnosť tlačiara a dokonalé poznanie fungovania risografu. O profesionálnu tlač limitovaných grafík sa postarali skúsení tlačiari zo štúdia Trafograf. Celý postup sa snaží byť aj šetrný k prírode. Master tlačiarne je z banánových šupiek a farby, ktoré boli pôvodne zo sójového oleja, sa začali vyrábať z ryžových otrúb, aby znížili uhlíkovú stopu,“ približuje Pavol Bartoš, ktorý je zároveň autorom grafiky. 

Získaj originálnu grafiku od tvorcov značky Bratiska, ktorých tvorba dnes predstavuje vychytené zberateľské kúsky. Objednaj si Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G alebo S21 Ultra 5G a poteš sa hneď dvakrát. Objavuj aj ty krásy Slovenska s novým smartfónom, ktorý je ideálnym spoločníkom nielen na cesty. Dokonale uchová všetky tvoje spomienky a zážitky. Navyše okrem špičkového fotoaparátu profesionálnych kvalít pre pokročilých aj začiatočníkov novinka očarí i zaujme na prvý pohľad rozpoznateľným dizajnom, ako aj najvýkonnejším obrazovým procesorom, aký bol kedy v sérii Galaxy.

bratiska, samsung
Zdroj: Samsung

Foť, natáčaj a zabávaj sa v spoločnosti atraktívneho smartfónu s výnimočným dizajnom. Novinky v podobe Samsungu Galaxy S21 5G, ako aj S21+ 5G či S21 Ultra 5G sú navyše dostupné hneď v niekoľkých atraktívnych farebných variantoch vrátane fialovej novinky Phantom Violet.

Domov
Zdieľať
Diskusia