Ondřej Jarůšek

Šampión Oktagonu David Kozma vo fantastickom zápase úspešne obhájil svoj opasok

ŠPORT DAVID KOZMA OKTAGON MMA

Zlatým klincom Oktagonu 17 sa stala titulová bitka.

Sobotní turnaj Oktagon 16 vyvrcholil očekávanou odvetou mezi šampionem welterové váhy (do 77 kilogramů) Davidem Kozmou a Mátém Kerteszem. Z jejich prvního vzájemného duel odcházel jako vítěz domácí bojovník, ale maďarský vyzyvatel bych odhodlaný toto skóre srovnat. Dnešní titulový zápas byl vypsán na pět kol.

V prvním kole způsobil David Kozma svému soupeři tržnou ránu v oblasti levého oka, přesto se však Kerteszovi podařilo připsat si první pětiminutovku na svou stranu. Podařilo se mu totiž doručit hned dva takedowny, a Kozma tak několik minut strávil na zemi.

Oba borci si nic nedarovali ani v kole druhém, v němž se zhruba po minutě a půl ocitl Kozma opět na zádech. I z této nevýhodné pozice se mu ovšem dařilo soupeře trefovat nepříjemnými kopy a údery a ze země se asi minutu před koncem kola nakonec dokázal postavit.

Ve třetím kole začal otěže zápasu přebírat šampion David Kozma, který zjevně vyčerpaného Kertesze k ničemu významnému nepustil. V útočném tempu Kozma pokračoval i ve čtvrtém kole a zdálo se, že páté kolo bude tím, které rozhodne o výsledku. Poslední kolo nabídlo poměrně vyrovnanou podívanou, ale žádné ukončení, a tak ani po konci zápasu nebylo jasné, kdo se nakonec bude radovat z výhry.

Bodoví rozhodčí nakonec jako vítěze v poměru 3:0 na body určili stávajícího šampiona welterové váhy Davida Kozmu, který tak po fantastické bitvě obhájil svůj opasek