Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 2. 6. 2020 meniny má Xénia, Oxana

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Sponzorovaný obsah

Obsah vznikol v spolupráci s Royal Water.

Čo je sponzorovaný obsah?

Inzerent dodal podklady ku článku, definoval, čo má článok obsahovať a komunikovať, text písal na základe zadania niekto z Refresheru.

Zaujímavosti
20
Matúš Majer
28. máj 2018, 18:16
Čas čítania: 5:31
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

Mozgov za populárnou Royal Water sme sa pýtali aj na otázky od čitateľov.

Matúš Majer
28. máj 2018, 18:16
Čas čítania: 5:31
Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)
Zdroj: Martin Lačný
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
20
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Už niekoľko mesiacov môžeš v slovenských obchodoch objaviť fľašky vody s prémiovou alkalickou vodou. Honosný nápis Royal Water naznačuje, že ide o prémiovú vodu s vysokou bonitou a čistotou určenú pre vyznávačov zdravého životného štýlu. Rozhodli sme sa preto osloviť samotného majiteľa a manažment, s ktorými sme sa stretli priamo v Eurovei, kde sme Royal Water vyskúšali aj my. Popritom sme ich však potrápili nákladom náročných otázok.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Do slovenských obchodov pribudla Royal Water len nedávno. Prémiových vôd tu však už bola hromada, v čom sa Royal Water odlišuje?

Svojou bonitnosťou, vekom, zložením, pH a tak ďalej. Veľmi stručne, pochádza z ložiska starého 70 miliónov rokov. Royal Water získavame priamo z ložiska s pH 7,4 (ako ľudská krv), kde vyviera už v čistote a kvalite detskej vody. Vodu žiadnym spôsobom chemicky neupravujeme. Je vysokej kvality a čistoty bez obsahu škodlivých chemikálií, hormónov, antibiotík a podobných látok, čo pravidelne kontrolujeme odbermi vody a ich testovaním.

 

Podľa výskumov neprišla do kontaktu s povrchovými látkami minimálne 65 rokov. Má fyziologicky vhodný pomer vápnika a horčíka, obsahuje vzácnu a potrebnú kyselinu kremičitú, ktorá môže napomáhať vyplavovaniu ťažkých kovov ako hliník, z organizmu, čo môže pomáhať predchádzaniu neurodegeneratívnym ochoreniam. Voda je so zníženým obsahom sodíka, môžu ju užívať ľudia so sodíkovou diétou, s vysokým krvným tlakom atď.

 

Ionized Water pH 9,3 a Daily Ion Water pH 8,5+ majú vyššie pH, ktoré napomáha odkyslovať a detoxikovať organizmus. Týmto dvom typom vôd predchádzal náročný dvojročný výskum. Voda je so zníženým obsahom minerálov, nezanáša organizmus prebytočnými minerálmi a soľami, preto je vhodná na každodenné užívanie.

 

Vďaka ideálnemu COD (Chemical Oxygen Deman) je vo fantastickej kondícii, nekazí sa a znesie aj extrémnejšie podmienky. Pre porovnanie, COD má u väčšiny vôd v Maďarsku hodnotu 3 až 4 mg kyslíka/l (nad 5 by sa už nesmela predávať), pri Royal Water sa pohybuje na hodnote 0,2 až 0,5 mg kyslíka/l. Z desiatich kvalitných maďarských vôd obsahujú v priemere len dve kyselinu kremičitú, pričom naša Mineral Water ponúka rovno odporúčanú dennú dávku pre dospelého človeka.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Pred rozhovorom ste spomínali, že aj samotná cesta vody je nezvyčajná.

Áno, jednej kvapke trvá cca 65-80 rokov, kým sa dostane do podložia. Zo zeme putuje priamo do fliaš belgickej kvality, ktoré si sami formujeme priamo v závode. Plníme s najmodernejšou nemeckou technológiou značky Krones. Samozrejme aj tu platí, že žiadna škodlivá chémia nie je vítaná. Len recyklovateľný materiál.

 

Myslíme aj na životné prostredie, preto dokonca až 40 % energie pochádza z našich vlastných solárnych panelov priamo na streche závodu. Názov Royal Water je skrátka výstižný. Kráľovná medzi vodami.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Článok, v ktorom sme Royal Water predstavili, mal medzi čitateľmi úspech. Napriek tomu niektorí ľudia vnímajú Royal Water len ako drahú vodu v imidžovej fľaške.

Myslím si, že ide len o generické vnímanie prémiových vôd, čomu samozrejme rozumieme. Ak by si však niečo naštudovali celkovo o vode ako takej, určite by zmenili názor. Tiež rozumieme tomu, že ľudia často vidia každú vodu rovnako, nakoľko rovnako vyzerá a možno podobne aj chutí:)

 

 Ani náhodou však neplatí, že by každá voda bola rovnaká a mala rovnaké vlastnosti a obsah. Okrem vodíka a kyslíka vo vode tiež figurujú minerály a rôzne látky, pH vody, jej tvrdosť a v horších prípadoch napríklad hormóny, pesticídy či antibiotiká. 

 

Voda niekde v kúpeľoch je dobrá pre kĺby, nie však na pitie, no stále je reč o vode. Takisto by ste asi nechceli piť rádioaktívnu vodu z Fukušimy, ale je to stále voda, je priezračná a ktovie, možno aj dobre chutí:) Nemôžeme sa pozerať na vodu iba ako na "vodu", má rôzne účely, využitia. Vodu ako takú dokonca skúmajú mnohí vedci, a teda by sme sa tu asi vedeli rozprávať na hodiny.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Názory našich čitateľov berieme vážne, pretlmočíme vám tak ďalšiu z ich otázok. Prečo Royal Water, keď máme na Slovensku bohaté zásoby podzemnej vody?

To je veľká pravda, no nie všetky vody, ktoré sú na Slovensku dostupné, skrátka dosahujú takých kvalít ako Royal Water. Ako sme spomínali, oplatí sa naštudovať si niečo o vode, veď tvorí 72 % nášho tela, a to sa bavíme len o voľnej vode. Do výskumov a expertov sa investovalo obrovské množstvo času, námahy, energie a v neposlednom rade peňazí. Rovno by som týmto zodpovedal aj ďalšiu otázku, ktorú som si zasa všimol ja. Ľuďom Royal Water veľmi chutí, no snažia sa zistiť, či bude dostupná aj ako perlivá.

 

Nie, nebude. Kyselina uhličitá sa vytvára oxidom uhličitým rozpusteným vo vode. Oxid uhličitý, ako je všeobecne známe, môže mať pre človeka aj smrtiace účinky, napríklad ak vzniká pri kvasení muštu či hrozna. Pohlcuje totiž kyslík potrebný pre človeka na dýchanie. Museli by sme umelo obohatiť vodu o oxid uhličitý, čo by znížilo prospešné pH a zmenilo optimálne zloženie našej vody, ktoré jej dodáva punc kvality.

 

Denne vydýchame približne jeden kilogram oxidu uhličitého. Aby sme ho vydýchali, iba naše pľúca spotrebujú denne pol litra vody. Oxid uhličitý je smrtiaci plyn, pretože vo veľkom množstve prekyslí organizmus. Nápoje sýtené kyselinou uhličitou nás síce priamo určite nevystavujú smrteľnému riziku, no zaneprázdnený organizmus si ešte viac zaťažujeme. Platí to pre sýtenú vodu aj limonády s obsahom cukru, ktoré sú veľmi bohaté na uhľovodíky.

 

Do Royal Water nič nepridávame a nikdy ani nebudeme. Viacero vôd sa napríklad ošetruje ozónom alebo pomocou UV žiarenia, napríklad kvôli zlej mikrobiológii. S našou vodou nič podobné robiť nemusíme. Ak vážiš dajme tomu 100 kg, 72 kg z teba tvorí voda, takže na kvalite skutočne záleží.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Rozhodne ide o odvážny podnikateľský nápad. Ako takéto niečo vôbec vznikne?

Ani by som nepovedal:) My sme tú vodu nevyrobili, vyrobila ju samotná príroda za tie dlhé roky. Je dotiahnutá k úplnej dokonalosti. Iba pri dvoch typoch vôd s pH 9,3 a pH 8,5+ sme si dovolili vodu „zušľachtiť“ najpokročilejšími výdobytkami modernej doby na uvedené hodnoty, ale ako sme spomínali, predchádzal tomu dvojročný náročný výskum a testovanie.

 

V minulosti sme mimochodom tiež boli z tých, ktorí vnímali každú vodu rovnako. O tomto ložisku sa vedelo už dávno, no ako sme sa dozvedeli, chodili ju piť napríklad ľudia, ktorí mali zdravotné problémy ako napríklad s obličkami a nemohli piť hocijakú vodu. Táto im však pomáhala.

 

Voda bola testovaná na 83 ľuďoch s pozitívnymi výsledkami a dokonca pomohla zlepšiť aj športové výkony. Práve preto ju dávame aj niektorým našim olympionikom a vrcholovým športovcom. Príkladom je úspešný slovenský olympionik Juraj Tarr, ktorému sa tak zvýšil hemoglobín pri testoch, že mu ho lekárka merala dvakrát a dokonca sa ho žartom opýtali, či sa neuchýlil k dopingu:) Prečo teda tento dar nešíriť ďalej?

 

Neustále spomínate vzácne ložisko, prezraďte teda o vrte niečo viac.

Naše ložisko v chránenej maďarskej lokalite Vértes je staré 70 miliónov rokov. Vedci presne nevedia, čo sa vtedy stalo, no vymrelo takmer všetko na svete. To je ten čas, kedy sa odhaduje vyhynutie dinosaurov pádom meteoritu. Fosílie živočíchov a rastlín vytvorili akýsi organický filter, vďaka ktorému vzniklo toto ložisko kvalitnej vody. Kvapka sa do ložiska dostáva aj spomínaných 65 až 80 rokov. Za ten čas sa to však nazbieralo.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Kde sa môžu Slováci k Royal Water dostať?

Napríklad v supermarketoch Kraj, Samoška alebo Terno, zoznam predajní možno nájsť tu. Tiež rôzne obchody zamerané na predaj kvalitnej raw a bio stravy. Alebo na našom E-shope. Predajné miesta ešte rozširujeme aj do iných regiónov, nakoľko sa slovenský predaj spustil len pred asi tromi mesiacmi.

 

Záujem malo však omnoho viac obchodov, my z toho však nechceme robiť generickú minerálku tlačenú masám, nakoľko ložisko je množstevne obmedzené, preto žiaľ dosť ponúk odmietame. S Royal Water dokážeme pitný režim kompletne nahradiť len cca 25 000 Slovákom na mesiac, ložisko je teda skutočne limitované a už teraz je Royal Water často vypredaná.

 

Kompletne však Royal Water začal využívať napríklad aj holistický hotel Galeria Thermal v Bešeňovej. Tam z nej pripravuje čaje, vodné rituály a tak ďalej. Záleží totiž aj na tom, v akej kvalitnej a čistej vode si robíš čaj, lebo bylinky sa v nej iba lúhujú. Je super vidieť, že ľuďom začína čoraz viac záležať na svojom zdraví. Toto leto sa však bude Royal Water predávať aj v Tatralandii a Liptov aréne.

 

Na Slovensko priniesli prémiovú vodu. Vody čoraz viac strácajú na čistote, tvrdia zakladatelia Royal Water (Rozhovor)

 

Môžete sa vyjadriť ku komentárom o vyššej cene? Navyše, v niektorých predajniach sú ceny častokrát rozdielne.

Samozrejme, máme odporúčanú predajnú cenu na všetky štyri typy našich vôd. Avšak každý predajca si konečnú cenu  určuje sám a nemusí sa držať našich odporúčaných predajných cien. Niekedy si dajú vyššiu cenu, lebo vedia, že majú niečo, čo si ľudia skrátka chcú kúpiť. Aj to je dôkazom toho, že Royal Water predstavuje skvelú voľbu pre každého, kto obľubuje zdravý životný štýl. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: Royal Water Tagy: voda, royal water
Ohodnoť článok
34
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.