Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. apríla 2018, 13:38
Čas čítania 0:00
Sona O.

Hendikepovaný kocúr zabáva svojimi grimasami internet. Napriek neľahkému osudu si život užíva naplno

ZAUJÍMAVOSTI DOMÁCE ZVIERATÁ INSTAGRAM
Uložiť Uložené

Rexie je novou hviezdou Instagramu! Aj napriek svojmu hendikepu sa dokáže tešiť zo života a strúhať neuveriteľné ľudské grimasy.

Krásny kocúr Roxie mal veľkú smolu, keď sa dostal do rúk svojim predchádzajúcim majiteľom. Tí ho totiž zanedbávali natoľko, že si zlomil chrbtovú kosť, čo paralyzovalo jeho dolné končatiny ešte, keď bol mačiatko.

Kocúrik má teraz 3-roky a vyzerá to tak, že svoj hendikep si ani neuvedomuje. "Robí všetko to, čo aj iné mačky. Až na to, že nedokáže ísť na záchod, alebo sa poškriabať za uškom, no na to má nás," hovorí jeho súčasná mijetaľka Dasha Minaeva.

Zo začiatku mu Dasha vyrobila špeciálnu sadu koliesok, ktoré mu pripevnila na chrbát, aby slúžili ako invalidný vozík. Rexie je však oveľa obratnejší bez neho a väčšinou sa bez problémov pohybuje na svojich dvoch labkách. "Mačky sú veľmi nezávislé a rýchlo sa prispôsobia," vysvetľuje majiteľka. Dodáva, že ju fotenie kocúrika ešte nikdy nesklamalo.

Rexie ja ďalšou z mačacích hviezd Instagramu, ktorá svojich fanúšikov neprestáva baviť skutočne unikátnymi grimasami!

That moment when human starts the sardine theft investigation

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

Odporúčané
Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR) Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR) 10. apríla 2024, 9:30

Those dangles have got the dab moves!

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

Rexie: It's treat o'clock!

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

When you get up but forget to wake up first ⏰

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

When tuna prices have gone up #CATastrophe

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

#LearnAboutRexie A lot of people assume that the only proper way for Rexie and other cats in a similar condition to walk is using a wheelchair. But in fact, it's the other way round. Unlike dogs and a number of other animals, paralysed cats do not need a wheelchair to move around better and have a good quality of life. Most cats do feel better living as they are, without any additional object that we think might help them. Two-legged cats by no means are different from the normal ones, except for being slower and clumsier at times and having no ability to jump. But they do perfectly fine with those two legs they have. They're agile and mobile enough to do their daily cat things and if you put the cat in a wheelchair, it would limit those capabilities. So if you have a cat with rear end issues but who's moving around without any trouble, I would recommend letting him/her live as they are. Buying a wheelchair would be just a waste of money, learnt by the first hand experience. In case you're wondering where I got a wheelchair for Rexie, I bought it from a Ukrainian company Frakishtak. They make high quality custom things for special needs animals and ship worldwide. Just Google the name and you'll find them easily. To prevent sores or wearing fur off of a paralysed waist down cat that has to drag their feet as they walk, a drag bag can be used as an "alternative" to a wheelchair. Rexie doesn't have any issues with that so he doesn't have to wear one.

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

Rexie's table manners #TongueOutTuesday

Príspevok, ktorý zdieľa Handicat that walks on two (@rexiecat),

Domov
Zdieľať
Diskusia