Po akom čase je vhodné písať znovu a prečo?
Ak si s niekým nádejne píšeš na zoznamke, no adresát odpisovať prestane, nie je to práve príjemný pocit. Možno otravujeme, možno práve teraz nemá čas, možno o nás nemá záujem. Nech už je pravým dôvodom akýkoľvek z nich, pri dnešnom tempe chatovania mu rýchlo vypadneš z mysle a aj z vrchných priečok Messengeru či inej appky - inými slovami zabudne, či už omylom alebo úmyselne. Vždy sa tu však vynorí otázka, či skúsiť napísať zas? Má to zmysel? Nebudeme otravní? Možno budeš, no máš šancu aj niečo dosiahnuť.
Zoznamovacia aplikácia Hinge už raz do sveta pustila informácie o tom, aká profilová fotka získava najlepšie ohlasy od opačného pohlavia a tentokrát nám opäť prišli pozdvihnúť úroveň našich internetových sociálnych životov. Poslať správu znovu, teda po tom, ako neodpíše, sa nazýva double texting (aj keď správ pošleš osemnásť, stále double). Pochopiteľne, nemáme na mysli delenie jednej vety na osem správ, no momenty, kedy hodiny očakávaś odpoveď, no miesto textu dostávaš späť len depresívny nápis Videné.
Zamestnanci aplikácie Hinge našli tristotisíc situácií v ich konverzáciách za posledné dva týždne, kde sa double texting vyskytol a všetko poriadne zanalyzovali. Výsledky sú však pomerne zložité. Hinge zistili, že takéto opakovanie správ má zmysel, no len v prípade, že sa pripomenieš neskôr ako o 3 hodiny a 52 minút po prvej správe. Toto je totiž ten čas, kedy pravdepodobnejšie dostaneš odpoveď až po druhej správe. Ak však budeš spamovať tisíce správ o tvojom hneve na jeho neodpisovanie, vykašľe sa na teba.
Ľudia, ktorí sa pripomenuli až po týždni mali takmer tretinovú šancu získať odpoveď. Ak sa ti to zdá ako nezmysel, z týchto dát sa dá vytvoriť celkom solídne oddôvodnenie. Pri posielaní prvej správy môže mať totiž príjemca napríklad zlú náladu a môžeš ho otravovať a záplavou ďalších správ si ho akurát tak pohneváš. Kdežto pripomenutie sa o niekoľko hodín je slušné upozornenie na to, že máš záujem v konverzácii pokračovať.