Sobota 20. 1. 2018 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Už ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitou

Vlastníte viacero mobilných zariadení s rozdielnymi softvérovými platformami? V takom prípade vám LMcable určite padne vhod, pretože na ich nabíjanie vám vystačí už iba on.

Z času na čas sa na crowdfunding webe Kickstarter objaví niečo, čo mnohým z nás celý čas tak moc chýbalo. A tento univerzálny kábel je jedným z názorných príkladov, pretože nič podobné pulty obchodov v súčasnosti neponúkajú. Netradičná novinka kombinuje Lightning konektor, ktorý poznáme z novších Apple produktov, a microUSB zo starších Android smartfónov, tabletov a rady ďalších elektronických zariadení, takže dokáže nahradiť dva káble s rozdielnymi konektormi, čím ušetrí trošku miesta a zlepší našu orientáciu. Hodí sa ale aj do takých situácií, kedy nás niekto v práci alebo doma požiada o zapožičanie nabíjačky, ktorá však nesedí s naším modelom. 

 

LMcable pozostáva z kombinácie pekného dizajnu vo viacerých farebných prevedeniach a prémiových materiálov v podobe kovu a skutočnej kože, takže nejde iba kus plastu, ktorý sa po niekoľkých mesiacoch pravidelného používania fyzicky opotrebuje. Okrem štýlového vizuálneho vzhľadu či kvalitného konštrukčného spracovania je však zaujímavý aj svojou použiteľnosťou. Ak by ste potrebovali microUSB konektor, stačí ho iba otočiť do správnej strany a zasunúť do kompatibilného slotu. Pri Lightning slote ho zase iba otočíte na opačnú stranu, čo eliminuje potrebu pripájania dodatočných redukcií alebo zbytočne drahých nadstavcov. Nemusíme mať dokonca ani obavy zo zamotania a následného, až niekoľko minútového rozmotávania, pretože samotný kábel je tentokrát obalený kvalitnou kožou, ktorá mu okrem iného zabezpečí neporovnateľne dlhšiu životnosť.

 

Už ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitou

Už ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitou

 

Menšou nevýhodou je, že tvorcovia, ktorým sa už podarilo vyzbierať okolo 40-tisíc amerických dolárov, pričom do konca crowdfunding kampane im zostáva ešte 29 dní a pôvodný cieľ predstavoval iba 5-tisíc dolárov, nebudú žiadať Apple o pridelenie certifikácie. To znamená, že jeho používanie bude niesť každý na vlastnú zodpovednosť, aj keď nič katastrofické nehrozí, keďže nejde o žiadny rizikový produkt z ďalekej Ázie. Na základe niekoľkých príkladov z minulosti existuje totiž šanca, že používanie necertifikovanej nabíjačky a jej káblu môže spôsobiť naozaj fatálne poškodenie smartfónu.

 

Na výber je zo štyroch farebných prevedení - bielej, hnedej, čiernej a modrej. LMcable má aj podporu pre rýchle nabíjanie (2.4 A) a problém mu nerobí ani ani rýchly prenos dát z PC do smartfónu alebo naopak. Prvé kúsky najskôr dostanú podporovatelia a potom príde rad na ostatných zákazníkov. Rozposielanie začne zhruba niekedy koncom marca a začiatkom apríla.

 

Už ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitou

Už ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitouUž ste videli univerzálny nabíjací kábel pre iPhone aj Android? Ambiciózny nápad bude onedlho realitou

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 5 komentárov
Diskusia
alebo poslať ako anonym
5 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Love for everyone1. marec 2016, 22:30

„Kábel pre adroid“ je aká špecifikácia? Lebo môj „android“ ma USB type c konektor. Bude pasovať? :D

12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
yyyooouuuu3. marec 2016, 15:02

refresher type bloger magor level 2. Ale su aj omnoho horsi ;) No a preco citam tento odpad? Lebo ma bavi si mega ponadavat :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
asderftg2. marec 2016, 19:05

xiaomi ?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Love for everyone3. marec 2016, 1:00

nexus 5X

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
chyba v matrixe3. marec 2016, 10:25

Bude aj marlboro verzia?

1 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá