Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 16. 12. 2019 meniny má Albína

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Tech - Hardware a audio
2
Osuchino
5. február 2016, 8:30

Samsung to s obrazovkami na kamiónoch myslí skutočne vážne. Začína ich testovať v Argentíne

Spoločnosť Samsung začala testovanie v Argentíne a plánuje príchod takýchto kamiónov ešte tento rok.

Osuchino
5. február 2016, 8:30

Ešte minulý rok sme vám priniesli článok o Safety Truck kamiónoch, ktoré vyzerali zaujímavo, no asi nikto nepredpokladal, že sa dostanú do ostrej prevádzky. Spoločnosť Samsung však začala testovanie v Argentíne a plánuje príchod takýchto kamiónov ešte tento rok. O celé kúzlo "priehľadného kamiónu" sa starajú dve kamery umiestnené vpredu a 4 obrazovky OH46D umiestnené vzadu na návese. Obrazovky disponujú certifikáciou IP56, čo znamená že sú vodeodolné a prachuodolné, čiže budú použiteľné za každého počasia. Technológia by mala fungovať aj v noci.

 

 

Cieľom tohto počinu má byť znížená nehodovosť na cestách pri predbiehaní dlhých kamiónov. Vodič bude totiž vidieť celú situáciu pred kamiónom a dokáže si naplánovať predbiehací manéver, či včasne zareagovať na zver. Keď Samsung technológiu minulý rok prezentoval, nezmienil, či ju plánujú nasadiť do ostrej prevádzky. Teraz však vidíme, že to myslia skutočne vážne. Na Safety Truck spolupracujú spolu s Helvetica SA a Volvo Trucks Argentina. 

Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
Nedeľa 15. 12. 2019
20:21
16-ročný chlapec rozbil okno na policajnom riaditeľstve v Banskej Bystrici. „Prišiel som si pre drogy,“ vravel 16-ročný mladík rozbil okno na policajnom riaditeľstve v Banskej Bystrici. Ráno sa na miesto činu vrátil, pýtal si drogy a peniaze.
18:35
Na väčšine Slovenska na Štedrý deň sneh nebude. Od pondelka to navyše vyzerá skôr na návrat jari. V utorok bude až 16°C
17:28
V Madride sa skončila doposiaľ najdlhšia klimatická konferencia. Delegáti sa dohodli len na tom, že o rok budú musieť predložiť ambicióznejšie ciele. Vedci totiž tvrdia, že tie súčasné nebudú stačiť.
16:31
Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda Polárna žiara na Marse by mohla dať odpoveď na to, prečo z planéty mizne všetka voda. Vedcov by mohla nasmerovať aj k rozlúsknutiu záhady, či tam niekedy existoval život, alebo nie.
15:38
UNESCO vyškrtlo zo zoznamu dedičstva ľudstva karneval v belgickom Aalste. Posledný ročník vraj karikatúrou urážal židov. Starosta naopak bráni slobodu slova.
NAHOR
Najčítanejšie