Piatok 15. 12. 2017 meniny má Ivica

hľadaj na refresheri

Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2

Umenie býva väčšinou odrazom doby a ilustrácie Mareka Mráza zo série Detox 2 tak opäť pripomínajú viaceré známe hip-hopové tváre.

5. január 2016, 13:52
5. január 2016, 13:52

Naša obľúbená urban kultúra už dávno nie je len záležitosť ulice alebo undergroundu a výstavou Detox 2 sa tak ilustrátor Marek Mráz snaží zachytiť najmä aktuálny vývoj, resp. transformáciu popkultúry očami dnešnej generácie. O jeho tvorbe si sa už u nás mohol dočítať viackrát, a tak určite nie je pre nikoho prekvapením, že Marek s obľubou kombinuje rôzne motívy okolo hip-hopovej scény s tvárami známych interpretov, módnych návrhárov alebo umelcov. V spolupráci s českým Queensom sa mu tak podarilo dostať jeho diela aj medzi širšiu verejnosť, keďže už zajtra v ich predajni U půjčovny 6 začína spomínaná výstava Detox 2, ktorú bude počas jej otvorenia hudobne sprevádzať DJ NobodyListen. Výstava potrvá mesiac a samotné diela si budeš môcť dokonca aj zakúpiť, no keďže z každej ilustrácie robí Marek maximálne 3 výtlačky, nemusíš sa báť, že dané dielo uvidíš na každom rohu.

 

Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 11 komentárov
Diskusia
alebo poslať ako anonym
11 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Barack Onana5. január 2016, 17:55

Skicar uroven pro

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
rrr5. január 2016, 19:27

Páči sa mi ako vystihol dnešnú komerčnú dobu kde ste všetci ako chodiaca reklama :) hateri, veď ani neviete čo doteraz chalan stvoril. Takže sa ozývajte až keď sami niečo stvoríte ;) (supervtipný komentár sa neráta)

1 Odpovedať · Nahlásiť
Andrej Cverha5. január 2016, 21:11

Napis si moje meno do Googlu a pozri si

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
rrr5. január 2016, 22:41

Andrej mrzí ma, že sa to dotklo práve teba, to som nemal v úmysle. Ja som mal na mysli skôr skicárového Obamu a retardovaný vulgarizmus :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Peťa18. január 2016, 13:04

Hlavne, ze sa s tymto clovekom absolutne neda komunikovat.. Na serioznu spravu o cene o dostupnosti odpoveda az o tyzden po precitani a odpovie jednoslovne a uplne mimo mojich otazok.. . Darmo si umelec chlapce, ked veci oredavas tak sa k tomu stavaj prosim ta seriozne.. Refresher mu len leje slavu, ktora mu uz ocividne prerasta cez hlavu

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JFK6. január 2016, 20:40

Pride mi to cele nejako narychlo spatlane... ta uroven prace s vektormy je naozaj mizerna... alebo mozno len zle chapem zamer... v kazdom pripade to tomu strase ubera na kvalite.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jen já9. jún 2017, 14:34

jde o kvalitu nebo smysl?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Andrej Cverha5. január 2016, 18:28

Flat_Longshadow_RandomTrademark... Umelec ma ist s dobou a nie popredu...a uz vobec nie mimo... to vedel uz aj socialisticky realizmus

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Kokotinka.5. január 2016, 17:15

Easy to spraví aj retard s pravítkom.

-5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Fetak Dusan6. január 2016, 9:43

Maybe you could. But you didn´t. Tak zavri pitchu.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolauz5. január 2016, 18:03

tak ide skôr o tú ideu.

-2 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá