Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2

Umenie býva väčšinou odrazom doby a ilustrácie Mareka Mráza zo série Detox 2 tak opäť pripomínajú viaceré známe hip-hopové tváre.

5. január 2016, 13:52

Umenie býva väčšinou odrazom doby a ilustrácie Mareka Mráza zo série Detox 2 tak opäť pripomínajú viaceré známe hip-hopové tváre.

Naša obľúbená urban kultúra už dávno nie je len záležitosť ulice alebo undergroundu a výstavou Detox 2 sa tak ilustrátor Marek Mráz snaží zachytiť najmä aktuálny vývoj, resp. transformáciu popkultúry očami dnešnej generácie. O jeho tvorbe si sa už u nás mohol dočítať viackrát, a tak určite nie je pre nikoho prekvapením, že Marek s obľubou kombinuje rôzne motívy okolo hip-hopovej scény s tvárami známych interpretov, módnych návrhárov alebo umelcov. V spolupráci s českým Queensom sa mu tak podarilo dostať jeho diela aj medzi širšiu verejnosť, keďže už zajtra v ich predajni U půjčovny 6 začína spomínaná výstava Detox 2, ktorú bude počas jej otvorenia hudobne sprevádzať DJ NobodyListen. Výstava potrvá mesiac a samotné diela si budeš môcť dokonca aj zakúpiť, no keďže z každej ilustrácie robí Marek maximálne 3 výtlačky, nemusíš sa báť, že dané dielo uvidíš na každom rohu.

 

Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2Slovenský ilustrátor Marek Mráz a jeho pohľad na dnešnú popkultúru formou výstavy Detox 2

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia11 komentárov
alebo poslať ako anonym
11 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Barack Onana5. január 2016, 17:55

Skicar uroven pro

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
rrr5. január 2016, 19:27

Páči sa mi ako vystihol dnešnú komerčnú dobu kde ste všetci ako chodiaca reklama :) hateri, veď ani neviete čo doteraz chalan stvoril. Takže sa ozývajte až keď sami niečo stvoríte ;) (supervtipný komentár sa neráta)

1 Odpovedať · Nahlásiť
Andrej Cverha5. január 2016, 21:11

Napis si moje meno do Googlu a pozri si

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
rrr5. január 2016, 22:41

Andrej mrzí ma, že sa to dotklo práve teba, to som nemal v úmysle. Ja som mal na mysli skôr skicárového Obamu a retardovaný vulgarizmus :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Peťa18. január 2016, 13:04

Hlavne, ze sa s tymto clovekom absolutne neda komunikovat.. Na serioznu spravu o cene o dostupnosti odpoveda az o tyzden po precitani a odpovie jednoslovne a uplne mimo mojich otazok.. . Darmo si umelec chlapce, ked veci oredavas tak sa k tomu stavaj prosim ta seriozne.. Refresher mu len leje slavu, ktora mu uz ocividne prerasta cez hlavu

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JFK6. január 2016, 20:40

Pride mi to cele nejako narychlo spatlane... ta uroven prace s vektormy je naozaj mizerna... alebo mozno len zle chapem zamer... v kazdom pripade to tomu strase ubera na kvalite.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jen já9. jún 2017, 14:34

jde o kvalitu nebo smysl?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Andrej Cverha5. január 2016, 18:28

Flat_Longshadow_RandomTrademark... Umelec ma ist s dobou a nie popredu...a uz vobec nie mimo... to vedel uz aj socialisticky realizmus

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Kokotinka.5. január 2016, 17:15

Easy to spraví aj retard s pravítkom.

-5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Fetak Dusan6. január 2016, 9:43

Maybe you could. But you didn´t. Tak zavri pitchu.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolauz5. január 2016, 18:03

tak ide skôr o tú ideu.

-2 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie