Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. apríla 2015, 19:58
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Prežije vo svete čarodejníkov?

KULTÚRA
Uložiť Uložené

Druhá kniha série o bielych a čiernych čarodejníkoch.

Londýnsky Daily Telegraph označil autorku tejto série, Sally Greenovú, za „novú J.K.Rowlingovú“. Po Polozlom prichádza Polodivý a strhujúce dobrodružstvo 17-ročného Nathana pokračuje.

 

„Dostaneš mocný dar, ale až podľa toho, ako ho budeš používať, sa uvidí, či budeš dobrý alebo zlý.“

Je tu novinka Half Wild – Polodivý a nové dobrodružstvo mladého Nathana.

Vo svete smrteľníkov žijú dva znepriatelené tábory čarodejníkov. Čiernych a bielych. O svoje miesto na život medzi nimi bojuje Nathan, všetkými nenávidený pre svoj pôvod. Nathan získal od otca vzácny dar, magickú schopnosť, ale ak sa ju nenaučí ovládať, vystaví sa veľkému nebezpečenstvu. Za pätami má lovcov a tí sa nezastavia pred ničím. Chcú ho chytiť a donútiť otca zabiť. Hoci je Marcus stelesnením zla, Nathan mu vďačí za život.

Prežije vo svete čarodejníkov?

„Celé detstvo som žil v tom, že Marcusovi na mne nezáleží, ale vysvitlo, že na mňa myslel celý ten čas, tak ako som ja myslel naňho. A vždy mal v úmysle pomôcť mi. Žijem vďaka otcovi...“

Nathan sa preto nikdy proti otcovi nepostaví. Lenže ak to neurobí, na svoju lásku Annelise môže zabudnúť. Jej život sa dá zachrániť len výmenou za Marcusovo srdce. Natan sa tak ocitá v neriešiteľnej situácii...

Mysli na to, ako prežiť!
Vymysli, čo robiť.

Half Wild – Polodivý je pokračovaním strhujúceho románu Half Bad – Polozlý.

Domov
Zdieľať
Diskusia