Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti Tesco.
24. júla 2023, 9:30
Čas čítania 1:29
Sponzorovaný obsah

Nakupuješ v Tescu? Zapoj sa do hlasovania priamo v supermarkete a zlepši život vo svojom meste

ZAUJÍMAVOSTI HUMANITÁRNA POMOC ŠKOLSTVO SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Celkovo Tesco finančne podporí 231 najlepších lokálnych projektov sumou 169 400 eur.

Vo všetkých 159 predajniach Tesca momentálne štartuje najdôležitejšia fáza grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Funguje tak, že za každý nákup získaš papierový žetón, s ktorým môžeš hlasovať za jeden lokálny projekt. Projekty s najväčším počtom hlasov – vhodených žetónov – získajú finančnú podporu vo výške 1 300 eur. 

Do 13. edície grantového programu sa od apríla prihlasovali neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky, miesta a obce. Zo 402 prihlásených projektov odborná komisia vybrala 231. V komisii boli zástupcovia Tesca a neziskových organizácií vrátane Nadácie Pontis. Tieto projekty sú rozdelené podľa lokalít, v každej predajni máš na výber z troch. 

Tesco
Zdroj: Tesco

„Hoci grantový program Vy rozhodujte, my pomáhame Tesco organizuje už trinástykrát, veľmi nás teší stále veľký záujem o grant aj kreativita nápadov. Doteraz sme pomohli zrealizovať viac ako 2 000 projektov na zlepšenie života v komunitách po celom Slovensku dokopy za takmer 1,9 milióna eur,“ hovorí Michaela Lehotská, manažérka spoločenskej zodpovednosti Tesca na Slovensku, a dodáva: „Teší nás, že ľudia na Slovensku preberajú iniciatívu a každý rok aktívne prispievajú k lepšiemu životu vo svojej komunite. Napríklad v poslednej edícii opäť odovzdali milióny hlasov, dokonca sa sami zaujímajú o dátum hlasovania v jednotlivých obchodoch.“

Za dvanásť edícií programu zákazníci odovzdali projektom viac ako 36 miliónov hlasov. Víťazný projekt s najviac žetónmi získa v každej predajni finančnú podporu vo výške 1 300 eur. Projekt na druhom mieste dostane 600 eur a na treťom 300 eur. Celkovo Tesco finančne podporí 231 najlepších lokálnych projektov sumou 169 400 eur.

Hlasovanie prebieha vo všetkých 159 predajniach Tesca až do nedele 6. augusta 2023.

Najviac projektov sa v tejto edícii týkalo najmä oblastí, ako je vzdelávanie a rozvoj, zdravie a šport, kultúra a rozvoj komunitného života. Príležitosť dostanú projekty, vďaka ktorým vzniknú nové komunitné priestory, záhrady, parky, herne, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky, prípadne budú zorganizované rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy, vzdelávacie aktivity a mnohé ďalšie. 

Tesco
Zdroj: Tesco
Spolu s množstvom iných projektov sa za 12 edícií programu Vy rozhodujete, my pomáhame podarilo:
• zrealizovať viac ako 100 kultúrnych podujatí,
• zrekonštruovať takmer 60 ihrísk,
• zorganizovať približne 200 vzdelávacích aktivít,
• skrášliť viac ako 150 verejných záhrad a parkov,
• uskutočniť vyše 10 detských táborov,
• podporiť viac ako 20 aktivít na pomoc útulkom pre zvieratá.

Všetky projekty z aktuálneho a predošlých ročníkov nájdeš na tomto odkaze.

Tesco
Zdroj: Tesco
Domov
Zdieľať
Diskusia