Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
TASR Barbora Fábryová
6. apríla 2023, 7:01
Čas čítania 1:04

Štát aktuálne ponúka mladým Slovákom štedré štipendium. Ak splníš tieto základné podmienky, pošlú ťa do akejkoľvek krajiny

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Štipendium môžeš získať na niekoľko semestrov.

Študenti, doktorandi a postdoktorandi s trvalým pobytom na Slovensku sa môžu uchádzať o štipendiá a cestovné granty Národného štipendijného programu SR na študijné, výskumné alebo umelecké pobyty v ktorejkoľvek krajine sveta počas akademického roka 2023/2024. Urobiť to môžu do 30. apríla. Žiadosti o štipendiá možno aktuálne predkladať online tu.

„Uchádzačom odporúčame, aby si prípravu žiadosti nenechávali na poslednú chvíľu, zabezpečenie niektorých podkladových materiálov, ako odporúčanie či akceptačný list, si vyžaduje viac času,“ zdôraznila administrátorka programu Kristína Sallerová zo SAIA s tým, že samotné odoslanie žiadosti v elektronickom systéme je dobré uskutočniť v predstihu, keďže systém môže byť preťažený a žiadosť sa nemusí podariť odoslať na prvýkrát. Žiadosť si uchádzač môže v systéme priebežne dopĺňať, kým nepotvrdí jej odoslanie.

NŠP od roku 2005 podporil takmer 2 000 štipendistov zo Slovenska. Študenti sa môžu uchádzať o štipendijný pobyt na jeden až dva semestre, respektíve jeden až tri trimestre alebo až na šesťmesačný pobyt úzko súvisiaci s prípravou diplomovej práce, informuje SAIA. V čase nástupu na štipendijný pobyt musí mať štipendista ukončené bakalárske štúdium (prípadne šesť semestrov, ak sa štúdium nedelí na prvý a druhý stupeň).

Mesačné štipendium je stanovené podľa kategórie a krajiny

SAIA ďalej uviedla, že doktorandi sa môžu uchádzať o štipendiá na jeden- až desaťmesačné výskumné pobyty a postdoktorandi o štipendiá na troj- až šesťmesačné výskumné pobyty. Mesačné štipendium je stanovené podľa krajiny a kategórie štipendistu. Pobyt v rámci NŠP nie je možné kombinovať s iným štipendijným programom.

27. februára 2024, 14:30 Čas čítania 7:22 Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy

Študenti, doktorandi a postdoktorandi sa môžu uchádzať aj o cestovný grant. Udeľuje sa ako náhrada v závislosti od vzdialenosti (vzdušnou čiarou) medzi miestom pobytu uchádzača na Slovensku a miestom plánovaného pobytu v zahraničí.

štipendiá štipendiá
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia