Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. januára 2023, 11:29
Čas čítania 0:49

Muž v Utahu zavraždil svojich 5 detí, ženu a svokru. Po ohavnom čine spáchal samovraždu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Najmladšia obeť mala len štyri roky.

Muž v americkom štáte Utah zastrelil svoju sedemčlennú rodinu vrátane piatich detí a potom obrátil zbraň proti sebe a vzal si život. Vo štvrtok o tom informovala polícia v USA, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP.


Policajti v malom meste Enoch v Utahu našli v rodinnom dome osem tiel vrátane tela štvorročného dieťaťa. O pomoc políciu požiadali príbuzní a priatelia, ktorí mali o rodinu obavy. Hovorca mesta Enoch povedal, že policajti objavili v rodinnom dome mŕtvych troch dospelých a päť detí; všetci mali evidentne smrteľné strelné poranenia.


„Dôkazy naznačujú, že podozrivý si po zavraždení siedmich ďalších ľudí v dome vzal život,“ napísalo mesto v oznámení a identifikovalo podozrivého ako 42-ročného Michaela Haighta. Mŕtvi boli jeho manželka, jej matka a päť detí manželov – tri dievčatá a dvaja chlapci vo veku od štyroch do 17 rokov.


Polícia oznámila, že v súvislosti so zločinom už nepátra po nikom ďalšom. Enoch je vidiecke mesto s približne 7 000 obyvateľmi v juhozápadnej časti Utahu. Nachádza sa okolo 3,5 hodiny jazdy autom od Salt Lake City, hlavného mesta štátu.


Tento štát je známy ako sídlo Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, ktorá je známejšia pod označením mormóni. Ide o konzervatívne kresťanské spoločenstvo, ktoré kladie silný dôraz na rodinu, ale historicky podporovalo polygamiu.

Muž v americkom štáte Utah zastrelil svoju sedemčlennú rodinu vrátane piatich detí a potom obrátil zbraň proti sebe a vzal si život. Policajti v malom meste Enoch v Utahu našli v rodinnom dome osem tiel vrátane tela štvorročného dieťaťa. O pomoc políciu požiadali príbuzní a priatelia, ktorí mali o rodinu obavy.
Muž v americkom štáte Utah zastrelil svoju sedemčlennú rodinu vrátane piatich detí a potom obrátil zbraň proti sebe a vzal si život. Policajti v malom meste Enoch v Utahu našli v rodinnom dome osem tiel vrátane tela štvorročného dieťaťa. O pomoc políciu požiadali príbuzní a priatelia, ktorí mali o rodinu obavy. Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia