Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
29. decembra 2022, 15:21
Čas čítania 0:33

Prokuratúra zverejnila anonymizované uznesenie k vyšetrovaniu smrti Milana Lučanského

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Krajská prokuratúra v Prešove koncom novembra vylúčila cudzie zavinenie v súvislosti so smrťou Lučanského. Na základe vyšetrovania zamietla sťažnosti na zastavenie vyšetrovania zo strany Úradu inšpekčnej služby.

Krajská prokuratúra v Prešove zverejnila na webe anonymizované uznesenie k zastaveniu trestného stíhania v prípade smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.


Prokuratúra zároveň požiadala o korektný prístup k informovaniu verejnosti o celospoločensky citlivých trestných veciach. „Bez prvkov bulvarizácie témy a tendenčných názvov článkov, podsúvajúcich verejnosti názor o existencii systémových chýb v rezorte prokuratúry,“ podotkla. Spôsob a rozsah informovania verejnosti o rozhodnutí podľa nej v plnom rozsahu zodpovedá pravidlám informovania verejnosti v demokratickom a právnom štáte.

Milan Lučanský v teréne.
Milan Lučanský v teréne. Zdroj: TASR


Krajská prokuratúra v Prešove koncom novembra vylúčila cudzie zavinenie v súvislosti so smrťou Milana Lučanského. Na základe vyšetrovania zamietla sťažnosti na zastavenie vyšetrovania zo strany Úradu inšpekčnej služby. Rozhodnutie je právoplatné. Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 potom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

Domov
Zdieľať
Diskusia