Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská
16. augusta 2022, 11:14
Čas čítania 1:21

VIDEO: Panika v čínskej predajni Ikea. V budove bolo podozrenie na covid-19, úrady ju nariadili okamžite uzavrieť

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Na videozáznamoch vidieť, ako sa ľudia tlačia pred východom, strkajú do seba a kričia.

V predajni Ikea v Šanghaji zavládla v sobotu absolútna panika po tom, ako sa ukázalo, že jeden zo zákazníkov bol v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na covid-19. Úrady nariadili Ikeu okamžite uzavrieť, na čo sa zdesení nakupujúci začali predierať davom v snahe uniknúť z budovy, píše CNN.

Na videozáznamoch vidieť, ako sa ľudia tlačia pred východom, strkajú do seba a kričia. Strážnici v jednom momente zatvorili dvere, ale dav ich násilím otvoril a dal sa na útek. 

Zástupca riaditeľa šanghajskej zdravotnej komisie Zhao Dandan uviedol, že „obchod a postihnutá oblasť“ budú dva dni pod „uzavretou kontrolou“. Osoby, ktoré v posledných dňoch navštívili túto predajňu, musia ostať dva dni v karanténe, po ktorej má nasledovať päťdňové zdravotné monitorovanie.

Šesť prípadov covid-19

V pondelok mestské zdravotnícke orgány zaznamenali v Šanghaji šesť prípadov covid-19, z ktorých päť bolo bezpríznakových.

Šanghaj, finančné hlavné mesto Číny s 25 miliónmi obyvateľov, začiatkom tohto roka uzavreli na dva mesiace, čo vyvolalo rozsiahlu nespokojnosť miestnych obyvateľov. Štát mal problém niektorým osobám zabezpečiť dostatok základných potrieb, konštatuje CNN.

2. apríla 2022, 18:05 Čas čítania 1:01 VIDEO: Čínski zdravotníci testujú na covid-19 aj živé ryby na trhu. Obyvatelia si kladú otázku, či už nezašli priďaleko VIDEO: Čínski zdravotníci testujú na covid-19 aj živé ryby na trhu. Obyvatelia si kladú otázku, či už nezašli priďaleko

Čínska vláda ľudí v súčasnosti kontroluje pomocou „zdravotných kódov“ založených na farbách. Ľudia musia pred jazdou vo verejnej doprave a pri vstupe na verejné miesta predložiť zelený zdravotný kód QR. Systém zaznamenáva miesto ich pobytu a to, či boli v kontakte s potvrdeným prípadom covid-19. Tí, ktorých zdravotné kódy sa zmenia na červené, musia ísť automaticky do karanténnych zariadení.

Minulý týždeň uviazlo na obľúbenom letovisku Hainan viac ako 80-tisíc turistov po tom, ako úrady pre epidémiu koronavírusu zaviedli prísne obmedzenia v cestovaní.

Ďalšie zahraničné správy nájdeš pod témou Správy zo sveta.

Domov
Zdieľať
Diskusia