Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je sponzorovaný obsah spoločnosti TV Markíza
18. januára 2022, 13:30
Čas čítania 7:17
Sponzorovaný obsah

Výhra 100-tisíc iba pre najodolnejšieho. Šou Survivor donúti súťažiacich poslúchať zákon džungle

Výhra 100-tisíc iba pre najodolnejšieho. Šou Survivor donúti súťažiacich poslúchať zákon džungle
Zdroj: TV Markíza
FILMY A SERIÁLY SURVIVOR ČESKO & SLOVENSKO
Uložiť Uložené

O výhru budú bojovať aj známe osobnosti. Kto sa stretne na ďalekom ostrove v Dominikánskej republike?

Už 18. januára prichádza najdrsnejšia reality šou s názvom Survivor. O čo ide? Je to televízny fenomén za posledných 25 rokov a jeden z najpopulárnejších formátov na svete. A konečne dorazil aj do našich končín. Na exotickom ostrove v Dominikánskej republike bude 24 účastníkov bojovať o prežitie a súťažiť o finančnú výhru v hodnote 100-tisíc eur. Taká suma určite zamieša karty.  

survivor
Zdroj: TV Markíza

Exotickú dovolenku v raji nečakaj 

Podmienky súťaže sú naozaj nekompromisné pre všetkých. Súťažiaci nebudú mať k dispozícii ani bežné veci, ako napríklad toaletný papier. Môžu použiť palmové listy a ako WC im poslúži priestranná džungľa alebo more. Ženské potreby ako tampóny k dispozícii sú, ale ženy počas „svojich dní“ voľno mať nebudú.

Jedlo si musia zabezpečiť sami. Kto si neuloví alebo nevyhrá v súboji, má smolu. Menej šikovní preto môžu hladovať. Romantika pod holým nebom ich čakať nebude, namiesto pohodlnej postele budú mať k dispozícii drevené laty a deku. Súťažiaci si musia svojpomocne vyrobiť prístrešok, pretože ich môže kedykoľvek prekvapiť dážď. Na prípravu jedla bude k dispozícii trocha oleja, ryža, hrniec, drevená varecha a mačeta. Okrem príboru, dreveného taniera a pohára žiadny „novodobý luxus“ nedostanú. 

Nehostinné prostredie džungle si vyskúšal aj náš Samo: „Bol to zážitok na celý život. Člnom nás odviezli do totálnej divočiny, prvé hodiny som bral ako zábavu – zakladali sme oheň, prebádali sme okolie a užili si nádherný západ slnka. Potom sa však emócie vo mne otočili. Džungľa sa o siedmej večer ponorila do úplnej tmy, namiesto postelí sme spali na drevených doskách, a keďže na ostrove nebol signál, čas ubiehal naozaj pomaly. Zažil som tak asi najdlhšiu noc vo svojom živote, čas som tlačil očami. V noci sa spustil lejak, zostali sme bez ohňa, všetko bolo úplne mokré. Spal som asi 2 hodiny a neviem si predstaviť, že by som mal ísť v takomto stave súťažiť.“ To, že súťažiaci to naozaj nemajú ľahké, môže Samo iba potvrdiť: „Mohli sme sa ísť pozrieť na natáčanie jednej disciplíny. Pravidlá boli veľmi prísne, so súťažiacimi sme nemohli nadviazať žiadny kontakt a dokonca sme nemohli mať ani okuliare, aby sa v odraze sklíčok súťažiaci nevideli. V džungli totiž nemajú zrkadlá a netušia, ako sa v čase mení ich vzhľad. Rovnako sme pred nimi museli schovať sladené nápoje, ako napríklad kokakolu. Majú prístup iba k vode, pohľad na takéto výrobky by ich mohol rozhodiť a prekaziť koncentráciu na disciplínu.“
Sleduj, ako to zvládnu
survivor
Zdroj: Patrik Matejčík

Survivor bude moderovať česko-slovenská dvojica. Slovákov bude zastupovať Martin Šmahel, ktorého diváci môžu poznať ako moderátora online relácie Farma X-tra. V mene Čechov vystúpi Ondřej Novotný, ktorý je ostrieľaný športový komentátor, moderátor a znalec bojových športov. Skúsenosti s podobnou šou už má – moderoval dve série českej šou Robinsonov ostrov na TV Nova.  

survivor
Zdroj: TV Markíza

Zákon džungle nepozná kompromisy

Krásne a exotické prostredie dominikánskej džungle má svoje nástrahy. Súťažiaci si budú musieť poradiť nielen so súpermi, ale aj sami so sebou. Čakajú ich fyzicky náročné úlohy, ako napríklad naučiť sa zakladať a udržiavať oheň. Možno sa to na prvý pohľad zdá jednoduché, ale opak je pravdou. Nepríjemná bude určite hrozba nedostatku jedla. Všetky tieto nástrahy nebudú ľahké na psychiku. Predstav si, že hladuješ a v noci príde nečakaný dážď. Zrazu sa ocitneš v strede džungle bez pocitu bezpečia, v úplnej tme a chlade.

Život na vzdialenom exotickom ostrove nebude pre súťažiacich jednoduchý. Svoje skúsenosti poskytol Marek Orlík, víťaz českej verzie reality šou, ktorá mala názov Robinsonov ostrov. „Do súťaže som išiel s pomerne nízkym percentom telesného tuku, pretože som dlhé mesiace pred súťažou dvakrát denne trénoval, aby som sa tam dostal. Nebola to najlepšia stratégia, je lepšie, keď má človek trocha tuku, nech nepáli svaly. Do ukončenia súťaže som schudol až 13 kíl, vážil som vtedy iba 62 kíl, čo pri výške 186 centimetrov nie je dobré číslo. Na ostrove som sa mal dobre, všetky momenty, aj tie nepríjemné, som si užíval. Zaujímavé bolo, že po pár týždňoch sa súťažiacim zlepšili zmysly natoľko, že sme vedeli, čo mal moderátor pod plachtou alebo štáb na večeru.“

Skupina odvážlivcov pozostáva zo štyroch Slovákov a z ôsmich Čechov. Aby to bolo ešte zaujímavejšie, do boja o titul víťaza sa pridajú aj známe osobnosti. Súťažiaci budú rozdelení do súperiacich kmeňov Mao a Azua, ktoré nesú názvy miest v Dominikánskej republike. Jeden z kmeňov bude zastúpený známymi osobnosťami a druhý budú tvoriť ostatní, zatiaľ neznámi súťažiaci. Nikomu z nich nesmie chýbať veľa vytrvalosti a sily, vysoká finančná výhra v nich zaručene prebudí inštinkt dravca. Spoznaj súťažiacich a nájdi svojho favorita. Šou môžeš s predstihom sledovať na VOYO a o deň neskôr na TV Markíza

sleduj survivor
Survivor
Zdroj: TV Nova/propagačný materiál/na voľné použitie

Medzi osobnosťami zo Slovenska uvidíš napríklad youtubera Daniela GoGa Štraucha, MMA zápasníka Gábora Borárosa alebo účastníka šou Love Island Nathana Christiana Dzabu. V skupine českých osobností uvidíš napríklad Vojtěcha Drahokoupila (spevák, herec a moderátor), Ivu Pazderkovú (herečka, speváčka a stand-upová komička) alebo Nikolu Čechovú. Budú zastupovať červený tím Mao. Druhý tím, s názvom Azua, bude hájiť modrú farbu a tvoriť ho budú neznámi ľudia. Niektorých súťažiacich ti síce predstavíme, ale neprezradíme ti veľa, aby sme ti nepokazili prekvapenie.

Branislav Martanovič (37)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Branislav chce motivovať ľudí tým, že sa tak ľahko nevzdá a siahne až na dno svojich síl. Je veľmi úprimný a spoločenský typ. Vzhľadom na svoju temperamentnú povahu sa desí toho, ako sa zachová v neznámych a kritických situáciách. Vždy sa snaží byť lepším človekom, a preto dúfa, že nesklame divákov. Momentálne je nezadaný, no nemyslí si, že lásku nájde na ostrove, ide tam z iného dôvodu. Pred odletom nemal špeciálnu prípravu, posledné mesiace ho trápil zápal pľúc a k poriadnemu cvičeniu sa dostal až v decembri. Myslí si, že na drsné podmienky má telo perfektne pripravené, pretože pracuje ako tréner.

Dominika Šimová (22)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Dominika má rada nové výzvy a situácie. Nemá problém zapadnúť, pretože je veľmi zhovorčivá, no nemá rada falošných ľudí a konflikty sa snaží vyriešiť komunikáciou. Je veľmi vnímavá a cieľavedomá, ale uznáva, že je tvrdohlavá. Teší sa na odchod do nového sveta, no bojí sa hladu, pretože ten všetko zhoršuje. Dominika má dlhoročného priateľa, ktorý ju veľmi podporuje. Na výzvy, ktoré ju čakajú na exotickom ostrove, sa poctivo pripravovala, prispôsobila tomu svoje obvyklé tréningy. Dominika pracuje ako fitnes trénerka. Divákov chce zaujať svojím ľudským prístupom, veľa sa usmieva, snaží sa ľudí povzbudiť a podržať, keď je to potrebné.  

Gábor Boráros (29)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Gábor je známy MMA bojovník. Má rád výzvy a je vytrvalý, ale aj veľmi tvrdohlavý a netrpezlivý. Myslí si, že „nezapadne do kolektívu, ale kolektív zapadne doňho“. Nevie, ako bude na konflikty reagovať, pretože ich nikdy v živote nemal. Tvrdí, že finančnú odmenu si odnesie domov práve on. Ničoho sa nebojí, ale je zvedavý, čo ho na ostrove prekvapí. Teší sa na slnko a dobrodružstvo. Špeciálnej príprave sa nevenoval, bude sa správať tak ako v reálnom živote.  

Daniel Sebastian GoGoManTV Štrauch (25)

survivor
Zdroj: TV Markíza

GoGa ti asi netreba špeciálne predstavovať, je to známy videomaker a vlogger. Podľa neho bude Survivor zážitok, na ktorý bude spomínať do konca života. Je spoločenský a pohodový, nemá rád hádky. Teší sa na množstvo ľudí a bude sa snažiť mať čo najlepšie vzťahy. Keďže budú musieť spolupracovať, intrigáni sa podľa neho nedočkajú konca. Najviac je zvedavý na to, ako sa bude musieť vynájsť – či už pôjde o výrobu nástrojov, alebo o založenie ohňa a prípravu jedla. Vždy sníval o tom, že raz aj on zažije to, čo musela prežívať postava Robinsona. Najviac sa obáva hladu a hádok. Nemyslí si, že si domov odnesie výhru, ale napriek tomu sa o ňu bude snažiť. Na prísne podmienky ostrova sa špeciálne nepripravoval. 

Lenka Zuzulová (24)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Lenka je powerlifterka a riadi sa heslom „pokiaľ nevyskúšaš, nevieš“. Ide si za tým, čo chce, je dominantná a súťaživá. Myslí si, že zapadne do kolektívu, ale nemá rada negatívnych ľudí, pri konfliktoch sa vždy snaží nájsť spôsob, ako situáciu vyriešiť. Nebojí sa ničoho, teší sa na zážitky, ktoré jej ostrov prinesie. Špeciálnej príprave sa nevenovala, ale športové základy má – popri štúdiu sa venuje trénerstvu a priebežne robí silový trojboj. Lenka chce divákov zaujať svojím nemiznúcim úsmevom a charizmou. Podľa nej sú jej šance na výhru vysoké.  

Nathan Christian Dzaba (26)

Nathan Dzaba.
Nathan Dzaba. Zdroj: TV Nova/propagačný materiál

Nathan sa venuje futbalu a diváci ho môžu poznať zo šou Love Island. Chce prekonať svoju komfortnú zónu a dokázať si, že zvládne nástrahy ostrova. Nemá rád ohováranie. Ak sa nepríjemné situácie opakujú, s danou osobou skončil, pretože ľuďom dáva iba jednu šancu. Teší sa na dobrodružstvo a výzvy, je súťaživý typ. Bojí sa hladu, pretože vtedy vie byť nepríjemný. Na súťaženie sa špeciálne nepripravoval, stále si hovorí, že najlepšie je byť sám sebou a celé si to užívať. Nathan je z Afriky, do ťažkých podmienok sa narodil, čo považuje za výhodu pred ostatnými. Je nezadaný, ale lásku hľadať na ostrove neplánuje, dôležité je preňho dobrodružstvo. To, že bude účinkovať v šou, rodine neprezradil.

Veronika Havlik (31)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Veronika by sa opísala slovom blázon. Je nekonfliktná, taktizovanie nemá v pláne, pretože sa nevie hrať na niekoho, kým nie je. Keby si musela vybrať, pred peniazmi uprednostní lásku. Na natáčanie v Karibiku sa teší, preferuje cestovanie s ruksakom pred luxusnými hotelmi. Tajne dúfa, že si bude môcť vziať aspoň žiletku. Bojí sa pavúkov a hadov, nikdy by nezjedla dážďovku alebo chrobáka. Veronika si myslí, že má šancu na výhru, pretože jej silnou stránkou sú silové disciplíny a dokonca je 14-násobnou šampiónkou v karate. Na ostrove jej určite bude chýbať rodina, priateľ a ich psík. 

Xénia Gregušová (21)

survivor
Zdroj: TV Markíza

V porovnaní s reality šou Farma, ktorú Xénia vyhrala, bude podľa nej Survivor o niekoľko levelov náročnejší najmä vzhľadom na stravu, podmienky ostrova a vysoké teploty. Nebojí sa, že by nezapadla, práve naopak, Xénia sa teší na nových priateľov. Obáva sa, že sa zraní a v tom prípade by musela ukončiť súťaž. Bojí sa aj hmyzu, ale myslí si, že časom sa človek adaptuje a strach pominie. Špeciálnej príprave kvôli výhre sa nevenovala, ale začala chodiť na crossfit, aby si zlepšila celkovú kondíciu. Na ostrove jej bude chýbať priateľ, pretože je zvyknutá tráviť s ním každý deň. Xénii bude chýbať aj komfort, ale to považuje za druhoradé. Verí, že možno sa s ňou niektorí diváci stotožnia. 

Tomáš Benko (29)

survivor
Zdroj: TV Markíza

Tomáš sa venuje stavbárskym prácam a je vášnivým turistom. Vždy sníval o účinkovaní v šou Survivor, pretože americkú verziu súťaže sledoval už ako malý chlapec. Je veľmi spokojný s vybranou destináciou, tak ďaleko od domova ešte nebol. Teší sa na to, ako ostrov preverí jeho schopnosti, a na nových ľudí, s ktorými bude v 24-hodinovom kontakte. Do konfliktu by sa mohol dostať s osobou, ktorá robí intrigy a chystá plány poza chrbát. Bojí sa pavúkov, ale myslí si, že sa naučí s nimi žiť. Najviac sebavedomý je v plávaní. Tomáša máločo rozhodí, po psychickej a fyzickej stránke je na tom veľmi dobre, venuje sa kalistenike (cvičenie s vlastnou váhou). Je vodcovský typ a rád pomáha ľuďom

survivor
Zdroj: TV Markíza

Trúfaš si uhádnuť, ako súťažiaci zvládnu drsné podmienky na ostrove? Sleduj šou už od utorka 18. januára na TV Markíza. Premiérové časti nájdeš na VOYO už teraz. Kto bude najlepším bojovníkom a odnesie si domov 100-tisíc eur

Sleduj Survivor
Domov
Zdieľať
Diskusia
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.