Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. januára 2022, 14:33
Čas čítania 0:24
Viktor Kniš

V pondelok sa skončí zákaz vychádzania, zaočkovaní budú mať výhody

NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Deti sa vrátia do škôl, reštaurácie zostanú otvorené a neesenciálne obchody budú otvorené pre zaočkovanýcha a tých, ktorí koronavírus prekonali.

Od pondelka 10. januára už nebude platiť zákaz nočného vychádzania. V platnosti však ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách, informuje ministerstvo zdravotníctva. 

Aj naďalej bude platiť zákaz zhromažďovania sa nad 6 osôb.

Otvorené budú od pondelka školy, vrátiť sa môžu žiaci druhého stupňa základných škôl aj žiaci stredných škôl. Reštaurácie ostávajú otvorené v režime očkovaní a tí, čo covid prekonali, nemení sa ani režim v hoteloch či lyžiarskych strediskách. 

Nezaočkovaní môžu navštevovať iba esenciálne obchody s potravinami, lekárne alebo drogérie. V platnosti ostáva OTP režim v rýchlikoch, IC a diaľkových autobusoch.

Domov
Zdieľať
Diskusia