Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. apríla 2021, 19:15
Čas čítania 2:36
Dominik Vetrák

Tri lacné hry, ktoré ti za pár hodín vyčaria úsmev na tvári. Ich unikátny gameplay a emotívny príbeh oceníš viac ako drahú grafiku

TECH TIP NA HRY
Uložiť Uložené

Maquette, Far: Lone Sails a Hue. Odporúčame 3 kvalitné hry od nezávislých vývojárov, ktoré ti učarujú.

Od nášho posledného článku s tipmi na hry ubehlo až príliš veľa času. Odporúčali sme ti zábavnú racingovku Wreckfest, z ktorej názvu je jasné, o čo v nej ide. Dnes sa vrátime k pôvodnému konceptu, keď sa zameriame výhradne na nezávislé tituly od malých, no o to talentovanejších vývojárov. Ide o indie hry, ktoré prejdeš za niekoľko hodín, stoja len pár eur, no svojou originalitou, kvalitou a unikátnosťou ťa pohltia. 

Za názvom hry nájdeš platformy, pre ktoré hry vyšli, a taktiež súhrnné hodnotenie recenzií na Metacritic (MC). Ak nie je uvedené inak, tak všetky hry pre PS4 a Xbox One fungujú aj na next-gen verziách konzol – PS5 a Xbox Series X/S.

Odporúčané
7 najočakávanejších hier vychádzajúcich v apríli a máji. Ak chceš hrať najlepšie hry tohto roka, priprav si stovky eur 7 najočakávanejších hier vychádzajúcich v apríli a máji. Ak chceš hrať najlepšie hry tohto roka, priprav si stovky eur 3. apríla 2021, 14:30

Far: Lone Sails – PC, iOS, PS4, Xbox One, Nintendo Switch (MC: 88/100)

Švédska hra od tímu Okomotive pozostávajúceho z 9 vývojárov sa blysla úžasným zvukom, výtvarným štýlom a jedinečným gameplayom. V hre ovládaš malú postavičku v spustošenom svete a vo vyschnutom oceáne. Od začiatku až do konca hry (zaberie ti niečo medzi 3 – 4 hodinami) sa budeš starať o unikátne vozidlo. Má dve kolesá, plachty a posúva sa vďaka motoru, ktorý požiera všelijaké predmety, čo nájdeš na zemi.

Postupne si vozidlo vylepšuješ, odstraňuješ prekážky z cesty (hra je 2D, takže ideš len doľava, doprava a hore) prostredníctvom jednoduchých hádaniek a neustále prihadzuješ energiu do motora. Časom si vozidlo musíš aj opraviť. V hre neustále niečo robíš a hýbeš postavou tam a sem. Nejde o chaotický gameplay, ako napríklad v hrách Overcooked, no nikdy sa nebudeš nudiť. 

Tvorcovia vyrozprávali príbeh bez použitia jedného slova. Sledovaním okolia a nádhernej, aj keď spustošenej krajiny navôkol pochopíš, čo sa asi so svetom stalo. Sprevádzať ťa okrem nádherného vizuálu bude aj vynikajúci, originálny soundtrack, ktorý nájdeš aj na Spotify. 

Maquette – PC, PS4 a PS5 (MC: 71/100)

Malý tím vývojárov zo San Francisca je zrejme skúsený v láske a rozchodoch. Väčšina z nás si prešla bolestivým rozchodom s milovanou osobou. A možno na tú osobu myslíš aj dlho po odlúčení a rozmýšľaš, čo by sa stalo, keby si niečo urobil inak. Niekedy čakáme na uzatvorenie, finálnu bodku za minulým vzťahom, ktorá neprichádza. Príbeh Maquette nám hovorí, že „closure“, teda uzatvorenie tejto etapy záleží len na nás samotných. 

Odporúčané
10 super hier, ktoré prejdeš do 5 hodín a stoja len niekoľko eur 10 super hier, ktoré prejdeš do 5 hodín a stoja len niekoľko eur 29. apríla 2023, 12:30

Hra zobrazuje, ako sa Kenzie a Michael zoznámili, zamilovali a ako si plánovali spoločný život, ktorý im však nevyšiel. Je plná romantiky, no dočkáš sa aj hádok, depresívnych myšlienok a na druhej strane zase optimistického myslenia. Príbeh sleduješ zaujímavou formou. Aby si sa dostal k cieľu, musíš totiž prísť na to, ako vyriešiť jednotlivé hádanky. Originálna hrateľnosť spočíva v zväčšovaní a zmenšovaní predmetov tak, aby niekam zapasovali alebo aby niečo odhalili. 

Domov
Zdieľať
Diskusia