Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. februára 2021, 15:06
Čas čítania 1:07
Adam Novosad

Slovensko si chce požičať 100-tisíc vakcín proti koronavírusu

NEWS OČKOVANIE SLOVENSKO VAKCÍNA
Uložiť Uložené

Nevyužité vakcíny z iných krajín Európskej únie by vedelo využiť Slovensko.

Slovensko chce kritickú epidemiologickú situáciu prekonať vypožičaním vakcín. Úrady momentálne museli zastaviť očkovanie prvou dávkou vakcíny, pretože očkovacích látok nie je na Slovensku dostatok. Veľkú časť z dostupných vakcín teraz vláda uchováva na druhé dávky už zaočkovaných ľudí, a tak sa noví záujemcovia k vakcíne nevedia dostať.

Odporúčané
Lady Gaga ponúka 500-tisíc dolárov za návrat svojich psov, ktorých jej ukradli pri ozbrojenej lúpeži Lady Gaga ponúka 500-tisíc dolárov za návrat svojich psov, ktorých jej ukradli pri ozbrojenej lúpeži 25. februára 2021, 21:05

Vláda Igora Matoviča chce tento problém vyriešiť prostredníctvom partnerov z Európskej únie, ale aj z Izraela. Predseda vlády na Facebook napísal, že aktívne komunikoval s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen, ktorá nechala spustiť SOS mechanizmus. Vďaka tomu by si Slovensko mohlo od partnerov požičať očkovaciu látku, ktorú by neskôr vrátilo.

Domov
Zdieľať
Diskusia