Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
18. októbra 2020, 16:10
Čas čítania 0:50
Jakub Paulík

Extrémista hajloval na múroch Úradu vlády. „Racist, Fascist, Hooligans,“ kričal dav

NEWS IGOR MATOVIČ PROTEST PROTESTY
Uložiť Uložené

Ďalšie zverejnené video ukazuje pravicových radikálov, ktorí prišli na protest šíriť nenávisť.

Počas včerajšieho protestu proti Igorovi Matovičovi a opatreniam týkajúcich sa koronavírusu začali extrémisti pokrikovať heslá: „Racist, Fascist, Hooligans“. O veci informovala stránka Mladí proti fašizmu.

Videozáznam (pozri nižšie) však nie je príliš veľkým prekvapením, pretože už dlhší čas pred zhromaždením slovenskí Ultras avizovali, že sa v hojnom počte zúčastnia protestu.

Odporúčané
VIDEO: Deti kričali na Matoviča vulgarizmy. „Treba ho zabiť,“ zaznelo z úst malého chlapca VIDEO: Deti kričali na Matoviča vulgarizmy. „Treba ho zabiť,“ zaznelo z úst malého chlapca 18. októbra 2020, 10:28

Svoje nevychované správanie známe zo štadiónov teda iba preniesli pred Úrad vlády Slovenskej republiky. Na ďalšom videu pozorujeme zamaskovaného muža, ktorý stojí na múroch Úradu vlády SR a hajluje. Protest sa konal v čase núdzového stavu, pri ktorom momentálne platí zákaz zhromažďovania sa pre viac ako 6 osôb.

Podľa informácií polície sa niektorí účastníci protestu v priebehu konania zhromaždenia „začali správať agresívne, narušovali verejný poriadok, ohrozovali iných účastníkov a v niektorých prípadoch zaútočili aj na príslušníkov PZ“.

Počas zásahu proti agresorom sa zranili štyria príslušníci Policajného zboru. „Z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli na osobnej slobode obmedzené tri osoby, z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci. Z dôvodu podozrenia z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena,“ informovala ďalej polícia.

Bratislavská polícia začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného za krízovej situácie – núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Obvinenie proti konkrétnej osobe ale zatiaľ polícia nevzniesla.

Video s mužom, ktorý hajluje

Domov
Zdieľať
Diskusia