Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 9. 4. 2020 meniny má Milena

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Šport - Česko
1
Ondřej Jarůšek
16. február 2020, 9:55
Čas čítania: 6:06

Oktagon MMA má nového šampióna, Gábor Boráros sa vrátil v plnej sile a nechýbalo ani tvrdé KO kopom do hlavy

Je za nami ďalší skvelý turnaj. Oktagon Prime 3 priniesol 13 atraktívnych bitiek.

Ondřej Jarůšek
16. február 2020, 9:55
Čas čítania: 6:06
Oktagon MMA má nového šampióna, Gábor Boráros sa vrátil v plnej sile a nechýbalo ani tvrdé KO kopom do hlavy
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Do posledného miesta vypredaná hala, poriadne nabitá karta bojovníkov a ďalšia nezabudnuteľná udalosť. Tak by sa dal v skratke opísať turnaj Oktagon Prime 3, ktorý zavítal do slovenského Šamorína, kde sa diváci stali svedkami celkom 13 zaujímavých bitiek, z ktorých drvivá väčšina skončila ešte pred limitom.
 
Vidieť sme mohli návrat niekoľkých slávnych bojovníkov späť na víťaznú vlnu, skvelé finále ženského Projektu Y a celú akciu zavŕšilo korunovanie nového šampióna organizácie Oktagon MMA. Bolo toho skrátka veľa, poď sa teda s nami pozrieť, ako celý turnaj prebiehal.

 

Súboj štýlov

Celý turnaj odštartovala bitka v poloťažkej váhe (do 93 kilogramov) medzi slovenským bojovníkom Jozefom Jaloviarem s Robinom Fošumem z Česka, pričom pre oboch išlo o profesionálnu premiéru. Zápas sa niesol v duchu súbojov rozdielnych štýlov - zatiaľ čo slovenský bojovník je totiž výborný na zemi a wrestler, český zástupca je predovšetkým nebezpečný v stoji.

 

Svoje si však nakoniec presadil skúsený zápasník Jaloviar, ktorý, mimochodom, pomáhal v príprave Attilu Végha pred zápasom storočia. Jaloviar väčšinu času v zápase držal svojho súpera na zemi, až nakoniec vyčerpaného Fošuma ukončil v treťom kole via TKO.

 

Drvivú väčšinu času na zemi trávili tiež slovenskí bojovníci Martin Horínek a Marek Kvasnica, ktorí nastúpili do druhého zápasu večera. Predpísanú váhu do 70 kilogramov však druhý z menovaných nesplnil, a tak 20% z jeho platu dostal súper.

 

Víťazstvo si však pripísal Kvasnica. Kurzový favorit zápasu Horínek síce v každom kole dostal svojho súpera pod seba, väčšiu aktivitu však takmer po celú dobu vyvíjal práve Kvasnica, ktorému sa v treťom kole podarilo súpera utiahnuť na arm-bar.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Mladá nádej nesklamala 

V poradí tretí zápas turnaja bol zaujímavý hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je, že pre Michala Konráda išlo o prvý zápas v perovej váhe (do 65 kilogramov), tým druhým potom je skutočnosť, že jeho súperom sa stal držiteľ mnohých trofejí a účastník majstrovstiev Európy a sveta Jakub Tichota. Pre neho síce išlo o prvý profesionálny zápas, avšak medzi amatérmi nazbieral celý rad výhier a dosiahol mnoho úctyhodných úspechov.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 812 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

A svoju prvú veľkú skúšku Tichota zvládol úspešne. Hoci totiž prvé dve kolá na body prehral, v treťom kole využil chyby Konráda, dostal sa mu do chrbta a svojho súpera ukončil na škrtenie. V pozápasovom rozhovore potom dal okrem iného shout-out svojmu tatérovi.

 

O skvelé predstavenie bolo postarané aj v ďalšom zápase. Do toho nastúpila stúpajúca hviezda českej scény Leo Brichta, ktorý proti Danielovi Hodorovi z Poľska predviedol senzačný výkon. Napriek chybe v druhom kole, kvôli ktorej Brichta skoro prehral na arm-bar, sa podarilo mladému bojovníkovi z Česka súpera v treťom kole ukončiť štýlom TKO.

 

Potlesk si však vyslúžil aj poľský bojovník, ktorý prežil niekoľko tvrdých úderov a kopov do hlavy. Nakoniec však Brichtovmu tlaku podľahol a český bojovník sa vrátil späť na víťaznú vlnu.

 

Prvým zápasom večera, ktorý nedospel až do posledného kola, bol duel Aziz Dauliatov vs. František Fodor. Zápas rozhodol v druhom kole tvrdý ľavý hák Františka Fodora, ktorý poslal už zakrvaveného Dauliatova na zem, kde súboj rozhodca ukončil. Fodor si tým pádom pripísal druhé skvelé víťazstvo v rade, naopak pre Azize išlo o štvrtý prehratý zápas z posledných piatich. Dúfajme teda, že sa mu podarí trochu nešťasné obdobie prekonať a budúci zápas pre neho dopadne lepšie.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Finále Projektu Y 

Potom už prišiel čas na očakávané finále Projektu Y, ktorého finalistkami sa stala za Slovensko Eva Borodáčova a za Česko Ivy Hašková. Obe sa do finálneho boja prebojovali cez rovnakú súperku, Katarínu "Kundosaki" Klinderovú, ktorú Hašková dokázala vypnúť tvrdým KO a Borodáčova s ňou súperila celé tri kolá, po ktorých vyhrala na body.

 

Dievčatá sa do bitky vrhli hneď od prvých sekúnd veľmi zostra a vymenili si niekoľko silných úderov. Prevahu však preukázala Ivy Hašková, ktorá súperku trafila v postoji na bradu toľkokrát, že Borodáčova išla ku koncu prvého kola k zemi a nebola schopná pokračovať. Ivy si tak vo svojom druhom zápase v živote pripísala druhé KO, stala sa právoplatnou šampiónkou celého Projektu Y a urobila krásnu bodku za dlhou a náročnou cestou, ktorou si ona, ale aj ďalšie účastníčky museli prejsť.

 

Pravdepodobne to však nebude naposledy, čo sme Ivy videli bojovať. Ako totiž Ondřej Novotný uviedol, organizácia jej možno ponúkne zmluvu.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Do poslednej bitky na predzápasové karte nastúpili Lukáš Dvořák a Pavol Langer. A ani tentokrát nedošlo na rozhodovanie bodových rozhodcov. Lukáš Dvořák, ktorý je v rámci českej scény prvotriednym bojovníkom v stoji, v druhom kole doplatil na drobnú chybu, vďaka ktorej skúsený bojovník na zemi Pavol Langer nasadil nekompromisné škrtenie a z neho už jeho súper nedokázal uniknúť. Radovať sa tak môže z už tretej výhry v rade a v krátkom pozápasovom rozhovore uviedol, že jedným zo súperov, s ktorými by sa rád nabudúce stretol v poloťažkej váhe (do 93 kilogramov), je domáca legenda Martin Šolc.

 

Návrat „Inkvizítora“ 

Hlavná karta turnaja započala súbojom medzi legendou, čo sa týka slovenských bojovníkov v stoji, Igorom Danišom a českým húževnatým bojovníkom Miroslavom "Inkvizítorom" Brožom. Ten po dvoch prehratých zápasoch v strednej váhe (do 84 kilogramov) uznal, že do danej kategórie nepatrí a proti slovenskému súperovi v sobotu nastúpil v dohovorené váhe do 75 kilogramov.

 

Pre Broža tak išlo o dôležitý boj, ktorý našťastie pre neho skončil jeho zdvihnutou rukou, keď sa mu Igora Daniša vo vyrovnanom zápase podarilo v treťom kole ukončiť na submisiu (rear-naked choke). Slovenskú bojovník tým pádom prehral ako svoj prvý, tak aj druhý zápas a my dúfame, že nabudúce si už výhru konečne pripíše.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

V poradí deviaty zápas večera patril účastníčkam televíznej reality šou Oktagon výzva 4 –  slovenskej bojovníčke Lucii Krajčovič a českej držiteľke čierneho pásu v brazílskom jiu-jitsu Míši Dostálovej. A rovnako ako prvý ženský zápas turnaja aj tento skončil hneď v prvom kole.

 

Taktika oboch bojovníčok bola viac-menej od začiatku jasná a tú svoju si dokázala lepšie presadiť česká bojovníčka. Tá dokázala slovenskú súperku dostať na zem, kde ju zhruba 40 sekúnd pred koncom kola ukončila na arm-bar. Pripísala si tak druhé víťazstvo v kariére a ako uviedla, nabudúce by sa chcela predstaviť v nižšej váhovej kategórii.

 

Brazílčania padli

Veľmi rýchlej bitky sme sa dočkali aj pri stretnutí domáceho borca Vojta Barboríka, proti ktorému sa postavil Brazílčan Elison Goncalves. Slovenský bojovník sa skoro po začiatku prvého kola dostal do výhodnej pozície na zemi , nasadil škrtenie a zahraničný súper bol nútený zápas ukončiť. Ondřej Novotný v pozápasovom rozhovore s víťazom uviedol, že nabudúce pred Barboríka postaví o poznanie ťažšie skúšku. Uvidíme teda, kto sa stane jeho budúcim súperom.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Jednou z najočekávanějších bitiek turnaja Oktagon Prime 3 bol jednoznačne návrat Gábora Borárosa, ktorý trochu nešťastne prehral svoj posledný zápas v pražskej O2 aréne. Tentokrát dal do súladu sily s nebezpečným Brazílčanom Mauríciom Reisom a v porovnaní s minulým zápasom už slovenská hviezda preukázala väčšiu rozvahu a sústredenosť. Svojho súpera niekoľkokrát trafil tvrdými údermi, aj on sa však v nejeden moment dostal pod tlak.

 

Rozhodca však nakoniec zápas ukončil v 3. kole kvôli tržnej rane na tvári Brazílčana, aj keď sa práve nachádzal na zemi v dominantnej pozícii. Opuchnutá tvár Reisa na priloženej snímke však hovorí za všetko. A fanúšikovia Gábora sa na jeho výkony môžu znovu tešiť už skoro – konkrétne už budúci mesiac totiž nastúpi do zápasu na turnaji v Ostrave. Tam na neho čaká ďalšia ťažká skúška, a síce nemecký tvrďas Stolze.

 

Krásné KO a nový šampión

Hovoriť o kvalitách Lajoša Kleina je pravdepodobne zbytočné. Mladý bojovník je aktuálne jedným z najlepších predstaviteľov slovenskej scény a potvrdil to aj v sobotňajšom zápase proti Poliakovi Sajewskimu. Ten síce slovenského bojovníka dostal v prvom kole na zem, nakoniec sa však z nepríjemnej pozície Klein dostal a súperovi uštedril krásne KO kopom do hlavy. Vďaka najlepšiemu výkonu večera sa navyše Klein stal historicky prvým bojovníkom, ktorý obdržal Tipsport bonus vo výške 50 000 korún/2 000 eur.

 

Či už teraz Lajoša čaká často diskutovaný prestup do UFC, zatiaľ nie je jasné, mnoho fanúšikov by mu to však prialo a nie je pochýb o tom, že v najprestížnejšej organizácii sveta by sa iste nestratil.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Zlatý klinec večera. To, na čo sme všetci čakali – korunovanie šampióna ľahkej váhy. O pás v nádhernej 5-kolovej bitke zabojovali Miroslav Štrbák a poľský bojovník Mateusz Legierski, ktorí sa postarali o vskutku nádherný a vypätý zápas.

Po prvých dvoch kolách sa zdalo, že má navrch domáci bojovník, potom však prebral opraty zápasu poľský „Dynamit“, ktory v poslednom kole predviedol dominantnejší výkon, čím si zaistil výhru 2:1 na body. V rozhovore po zápase uviedol, že je nesmierne šťastný a pás si nikdy nenechá vziať. Skutočne krásna bodka za celým večerom a tvrdý o titul zápas, ako sa patrí.

 

Další turnaj za dverami

Jeden nabitý turnaj je teda za nami, ďalší však príde už za pár týždňov. Už 14.3. nás totiž čaká vypredaný Oktagon 16 v Ostrave, kde uvidíme mnoho ďalších domácich hviezd. Okrem iného sa nám znovu predstaví Gábor Boráros, Václav „Baba Yaga“ Mikulášek a v hlavnom zápase večera sa v titulovej bitke stretne šampión welterovej váhy (do 77 kilogramov) David Kozma s maďarským vyzývateľom Matom Kertészom. Vidíme sa?

 

Zobraziť galériu 25 galeria
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: Oktagon MMANáhľadový obrázok: Oktagon MMA Tagy: Oktagon mma, Oktagon Prime 3
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
4
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.