Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. októbra 2019, 13:19
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Video zaznamenáva, ako Marian Kočner inštaluje skrytú kameru v kancelárii bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

NEWS DOBROSLAV TRNKA MARIAN KOČNER
Uložiť Uložené

Anonymný zdroj poskytol investigatívnemu centru Jána Kuciaka video, na ktorom je vidieť, ako Kočner u Trnku inštaluje kameru.

Investigatívne centrum Jána Kuciaka získalo z anonymného zdroja video, ktoré zaznamenáva, ako Marian Kočner obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka a daňových podvodov inštaluje skrytú kameru u súčasného prokurátora Dobroslava Trnku. Nie je jasné, či bolo cieľom nahrať len ich rozhovor, alebo aj ďalších. Z krátkeho záznamu počas inštalácie zariadenia však možeme vidieť, ako sa hlavní aktéri snažia nastaviť záber tak, aby bolo na kamere vidieť Dobroslava Trnku aj toho, kto sa s ním príde rozprávať. 

„Nahrávku získala z anonymného zdroja medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP,“ píše web investigatívneho centra

Odporúčané
5 šokujúcich informácií, ktoré vyplývajú z nahrávky rozhovoru Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Trnku 5 šokujúcich informácií, ktoré vyplývajú z nahrávky rozhovoru Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Trnku 14. októbra 2019, 19:17

Zatiaľ nie je známe, kedy video vzniklo. Najprv je na obrazovke vidieť dátum 1. januára 2000, neskôr preskočí na 2. januára, približne o 23 hodín neskôr.

Nie je známe, či ide o správny dátum, máme však možnosť počuť, ako Marian Kočner úkoluje Dobroslava Trnku, aby spolupracoval na zhotovení dobrého záberu. „Sadni si tam,“ hovorí Kočner a o chvíľu už na gauči sedí bývalý generálny prokurátor.  Poslúchne Kočnera a ukáže mu, ako zvyčajne s návštevami sedáva. Dobroslav Trnka bol  od roku 1999 námestníkom generálneho prokurátora a od roku 2004 do 2011 generálnym prokurátorom.

Nedávno unikol na verejnosť aj viac ako hodinový záznam, na ktorom Marian Kočner čistí Trnkovi žalúdok za to, že sa rozhodol vydierať šéfa finančnej skupiny Penta nahrávkou z kauzy Gorila. 

Odporúčané
10 citátov z údajnej nahrávky Gorily, z ktorých mrazí 10 citátov z údajnej nahrávky Gorily, z ktorých mrazí 17. októbra 2019, 18:49

 

Domov
Zdieľať
Diskusia