Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
3. novembra 2019, 9:25
Čas čítania 0:00
Mario Hudák

Na slovenských plastických operáciách ušetria cudzinky tisíce eur. Polícia obvinila chirurgov, mali sa obohacovať na úkor štátu

Na slovenských plastických operáciách ušetria cudzinky tisíce eur. Polícia obvinila chirurgov, mali sa obohacovať na úkor štátu
MÓDA KOŠICE LIPOSUKCIA
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
 • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
 • sex, nahotu a iný NSFW obsah
 • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Medicínska turistika zažíva na Slovensku boom. Stovky Angličaniek prichádzajú do Košíc, aby si nechali zväčšiť prsia, vyhladiť vrásky a odstrániť tuk. Pre škandalózne operácie obvinila polícia bývalých lekárov Univerzitnej nemocnice.

Nie je to tak dávno, čo slovenské mediálne a medicínske vody rozvíril prípad škandalóznych plastických operácií v košickej nemocnici.

Začiatkom minulého roka prišli redaktorky týždenníka Trend na to, že kliniku plastickej chirurgie v štátnej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura na Rastislavovej ulici v Košiciach, využívala súkromná agentúra „New Look Holiday – Plastic Surgery Abroad“ na plastické operácie zahraničných klientiek.

Predovšetkým Angličanky, platili tisíce Eur na ruku, bez dokladu. Využívali sa priestory štátnej nemocnice, prakticky zadarmo. Vedenie nemocnice vraj o tom nevedelo. Dvoch priamo zodpovedných lekárov dnes už stíha polícia. Škoda štátu? Podľa vyšetrovateľa viac ako 200 tisíc Eur.

Refresher sa pozrel na to, ako biznis s plastikami v Košiciach funguje dnes. Tvárili sme sa ako klienti a podarilo sa nám zistiť nielen to, že zahraničné klientky do Košíc stále lietajú, ale aj to, koľko dokážu za zákroky u nás ušetriť.

V tomto článku si prečítaš:
 • Čo je to medicínska turistika a ako funguje
 • Ako v štátnej nemocnici operovali načierno a koho za to obvinila NAKA
 • Ktorá agentúra vymyslela lukratívny biznis s anglicky hovoriacimi klientkami 
 • Koľko ušetria krásychtivé Angličanky na jednej operácii prsníkov 
 • Ako celý medicínsko-turistický pobyt v Košiciach prebieha, koľko trvá a kto na ňom zarába 

Očná chirurgia, plastická chirurgia, umelé oplodnenie, liečba obezity ale aj stomatológia. Toto sú najčastejšie destinácie nového fenoménu - medicínskej turistiky.

Plánované cestovanie za lekárskymi zákrokmi do zahraničia, spojené s turistikou a spoznávaním inej krajiny, je dnes lukratívny biznis. Väčšina pacientov si ich platí z vlastného vrecka a väčšina zákrokov prebieha na súkromných klinikách.

Medicínska turistika zažíva aj na Slovensku obrovský boom

Na slovenských plastikách ušetria Angličanky tisíce eur
Na slovenských plastikách ušetria Angličanky tisíce eur Zdroj: pixabay

Zatiaľ čo Američania lietajú do Mexika, Angličania, Francúzi, Dáni a Holanďania vyhľadávajú renomované kliniky a lekárov v strednej Európe, v Poľsku, na Ukrajine, alebo na Balkáne.

Do susedného Česka pricestovalo v roku 2018 za plánovanými lekárskymi zákrokmi viac ako 13-tisíc cudzincov. A medicínska turistika je na raketovom vzostupe aj na Slovensku.

Odporúčané
Slovenskou divočinou: Boli sme v tajuplných pralesoch pátrať, ako pomôcť našej prírode. Stretli sme aj medveďa a jelene? Slovenskou divočinou: Boli sme v tajuplných pralesoch pátrať, ako pomôcť našej prírode. Stretli sme aj medveďa a jelene? 23. októbra 2019, 9:53

Košické rajské plastiky

Agentúra, ktorá sprostredkúvala spomínané plastické operácie v štátnej nemocnici sa síce na webe tvárila ako zahraničná, no doménu jej webovej stránky zaregistroval Slovák a všetky kontakty mali slovenskú predvoľbu. Web teda primárne cielil na anglicky hovoriacu klientelu a ponúkal medicínske zákroky a pobyty výlučne v metropole slovenského východu.

Dokonalá postava navzdory veku láka ženy do lacnejších krajín

Na slovenských plastických operáciách ušetria krásychtivé Angličanky tisíce eur
Na slovenských plastických operáciách ušetria krásychtivé Angličanky tisíce eur Zdroj: pixabay

Anglicky hovoriace klientky navyše platili v nemocnici "cash" priamo na ruku chirurgovi. Bez vydania akéhokoľvek platobného dokladu. Niekto jednoducho rozbehol super výnosný biznis s medicínskou turistikou. 

Čo by bolo samozrejme v poriadku. Poriadne za čiarou bolo využitie štátnej nemocnice, ktorá funguje z peňazí nás všetkých, daňových poplatníkov, na súkromný biznis. Opäť teda na to doplatilo štátne zdravotníctvo, ktoré sa dlhodobo borí s problémami v mnohých oblastiach.

Domov sa vrátite krajšie a ako bonus dostanete výlet do strednej Európy

Na slovenských plastických operáciách ušetria krásychtivé Angličanky tisíce eur
Na slovenských plastických operáciách ušetria krásychtivé Angličanky tisíce eur Zdroj: pixabay

K tomu, aby bol zisk agentúry takmer stopercentný potreboval organizátori iba tri veci. Dôveryhodnú web stránku v perfektnej angličtine, dobrého plastického chirurga a štandardne vybavenú operačnú sálu. Najlepšie štátnu s bezpečným krytím v nemocnici a zadarmo.

A medicínska turistika sa mohla rozbehnúť. Vitajte na palube! Váš nízkonákladový let do Košíc aj operácia sú pripravené. Okrem toho, že sa domov vrátite krajšia, ako bonus dostanete výlet do strednej Európy.

Odporúčané
Preslávila Fekišovce. Ako dnes riadi obec starostka, na ktorej sa smialo celé Slovensko? Preslávila Fekišovce. Ako dnes riadi obec starostka, na ktorej sa smialo celé Slovensko? 19. októbra 2019, 18:23

V štátnom a načierno

Veľkonosé, úzkoprsé, širokoboké či vráskaté tridsiatničky aj štyridsiatničky, s ospalými viečkami a vyžitými postavičkami, prevažne z upršaných Britských ostrovov, sa na plastický web začali lepiť ako osy na med.


Dať si zväčšiť prsia, prípadne urobiť liposukciu, k tomu si letecky užiť temperamentné Košice, a to všetko o niekoľko tisícok lacnejšie ako doma, to vôbec nevyzeralo zle.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 70650 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Ako na čierny biznis s plastikami doplatili zodpovední lekári
 • Ako turistika za plastickou chirurgiou v Košiciach pokračuje dnes
 • Koľko stojí pre zahraničné klientky úprava pŕs, nosa, ohanbia, či liposukcia
 • Koľko zahraničné klientky ušetria
 • Ako sme sa vydávali za klientku a zistili sme, ako celý pobyt v Košiciach prebieha
Domov
Zdieľať
Diskusia