Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. marca 2019, 17:25
Čas čítania 0:00
Lucia Čakyová

Posledná prehliadka Karla Lagerfelda pre Chanel bola dojímavá. Nechýbala na nej ani Cara Delevingne

MÓDA CHANEL KARL LAGERFELD
Uložiť Uložené

Posledná show bola dojímavá.

19. februára celý svet zasiahla smutná správa - významný módny návrhár Karl Lagerfeld nás navždy opustil vo veku 85 rokov.

Ak nás pozorne sleduješ, určite ti neušlo niekoľko článkov, ktoré sme o ňom pripravili. Mohol si sa z nich dozvedieť aj to, že Lagerfeld bol vizionár, umelec a najlegendárnejšia osobnosť módy vôbec. V poslednom období pôsobil aj ako kreatívny riaditeľ značky Chanel, ktorú dotiahol na pomyselný vrchol.

Odporúčané
Tepláky sú znakom prehry, selfies elektronickou onaniou. Toto je 20 najšokujúcejších citátov Karla Lagerfelda Tepláky sú znakom prehry, selfies elektronickou onaniou. Toto je 20 najšokujúcejších citátov Karla Lagerfelda 19. februára 2019, 19:52

Chanel prehliadky pod jeho vedením boli jednoducho fenomenálne. Za zmienku určite stojí, keď prehliadku situoval do francúzskej kaviarne, supermarketu, začarovaného lesa či na pláž.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vogue Australia (@vogueaustralia),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Harper's Bazaar UK (@bazaaruk),

Posledná módna prehliadka Karla Lagerfelda pre značku Chanel s názvom Chalet Gardenia sa konala dnes ráno (5. marca) v parížskom Grand Palais. Zosnulý Lagerfeld navrhol kolekciu jeseň/zima 2019 v spolupráci s jeho pravou rukou a nástupkyňou Virginie Viard.

Show opäť oplývala kreativitou a originalitou a svet módy na ňu tak skoro nezabudne. Zúčastnilo sa jej početné množstvo známych osobností či influencerov.

Lagerfeld premenil historický Grand Palais na zimnú alpskú dedinku, v ktorej nechýbali stromy, hory či zasnežené domy v typickom alpskom štýle. Nechýbali rôzne detaily ako napríklad ikonické Chanel lyže prvýkrát navrhnuté v roku 2006 zapichnuté v snehu alebo falošný dym stúpajúci z komínov chatiek.

Odporúčané
Kto bol Karl Lagerfeld a prečo je považovaný za jedného z najdôležitejších módnych návrhárov v histórii? Kto bol Karl Lagerfeld a prečo je považovaný za jedného z najdôležitejších módnych návrhárov v histórii? 21. februára 2019, 13:41



Finále módnej show bolo naozaj dojímavé a mnohé modelky sa neubránili slzám. Karl Lagerfeld na svojom diele pracoval doslova do posledného dňa. Myslíme si, že to bola krásna bodka za úspešnou kariérou tohto módneho velikána.

Módna prehliadka začala minútou ticha. Potom ju otvorila Lagerfeldova múza a topmodelka Cara Delevingne

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vogue Paris (@vogueparis),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Femina Sverige (@feminasverige),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Marie Claire 美麗佳人 Official (@marieclairetw),

Modelka Kaia Gerber

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Giorgia Tordini (@giorgiatordini),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Backstage Bombshell (@backstagebombshell),

Na prehliadke kráčala aj Penélope Cruz

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa WWD (@wwd),

Nechýbali ani rôzne detaily, ako napríklad lyže či sánky, ktoré pridávali na pocite, že sa hostia nachádzaju v alpskej dedinke a nie v Paríži

Show sa zúčastnilo aj množstvo influencerov z celého sveta

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Emili Sindlev (@emilisindlev),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Libby Glazer (@libby.glazer),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MATCHA (@matcha_cha),

V hľadisku nechýbala ani dlhoročná ambasádorka módneho domu Chanel Kirsten Stewart

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Spletnik (@spletnik_ru),

Na prehliadku prišli aj topmodelky 90. rokov Claudia Shiffer a Naomi Campbell

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Joelle Diderich (@jdiderich),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Man Repeller (@manrepeller),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Business of Fashion (@bof),

Niečo málo z backstageu 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eunho Jung (@comme_unho_mme),

No a už spomínané dojímavé finále prehliadky

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Le Monde (@lemondefr),

  

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Caroline de Maigret (@carolinedemaigret),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Harper's Bazaar UK (@bazaaruk),

Domov
Zdieľať
Diskusia