Pondelok 19. 2. 2018 meniny má Vlasta

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

iPhone 8, Apple Watch 3 a Apple TV so 4K aj HDR. Toto sú ďalšie novinky z dielne kalifornského giganta

iPhone X ani zďaleka nie je všetko.

13. september 2017, 11:34
zdroj: Apple
13. september 2017, 11:34

Deň D nám nepriniesol iba ultimátny iOS smartfón s obrovským AMOLED displejom cez takmer celú prednú stranu konštrukcie. Realitou sa okrem neho stal aj iPhone 8, jeho väčší a lepší iPhone 8 Plus, nové Apple Watch tretej generácie s elektronickou SIM kartou a tiež vylepšená krabička Apple TV, ktorej po novom pribudla podpora pre 4K rozlíšenie a čoraz populárnejšie HDR.

 

Poďme však postupne. 

 

iPhone 8 a 8 Plus

iPhone 8, Apple Watch 3 a Apple TV so 4K aj HDR. Toto sú ďalšie novinky z dielne kalifornského giganta

 

V Apple preskočili medzigeneráciu "s" a obe novinky poháňané operačným systémom iOS pomenovali ako osmičku. Čo však medzigeneračné zmeny? Tentokrát nejde o revolúciu, ale iba o bežnú evolúciu.

 

Oba kúsky prídu na pulty v konštrukcii s certifikáciou IP68 (predtým išlo o IP67), aká má veľa spoločného s predchádzajúcou generáciou, takže veľa vizuálnych zmien nečakajte. Unibody telo z hliníku nahradila kombinácia dvoch kusov odolných skiel a kovového rámika, pričom zo zadnej strany zmizli kontroverzné plastové pásiky.

 

Fyzické Home tlačidlo zostalo na svojom mieste, rámiky okolo displeja sú taktiež bez zmeny a to isté možno povedať o väčšine technických špecifikácií. Malej verzii pribudla optická stabilizácia obrazu a displej dostal v oboch prípadoch funkcionalitu True-tone, vďaka ktorej zabezpečí presnejšie zobrazovanie farieb. O výkon sa zase postará nový čipset A11 Bionic.

 

Vo výbave iPhonu 8 nechýba ani podpora pre rýchle aj bezdrôtové nabíjanie batérie. Apple svojmu systému hovorí AirPower a ide o kus technológie s podporou pre zaužívaný štandard Qi

 

Dostupnosť: na Slovensku od 29. septembra

Cena: od 799 a 909 eur

 

Apple Watch 3

iPhone 8, Apple Watch 3 a Apple TV so 4K aj HDR. Toto sú ďalšie novinky z dielne kalifornského giganta

 

Ako je možné vidieť, dizajn zostal viac-menej ten istý, no pribudla jedna dôležitá a zároveň i celkom užitočná vec - vlastná LTE konektivita.

 

Žiadanú funkcionalitu zabezpečuje prítomnosť takzvanej eSIM (elektronickej SIM) karty, prostredníctvom ktorej nadobudla nová generácia hodiniek z dielne kalifornského giganta sebestačnosť. To znamená, že cez Apple Watch budeme môcť volať alebo streamovať hudbu zo Spotify aj bez prítomnosti iPhonu.

 

V útrobách Apple Watch 3 sa nachádza vylepšený dvojjadrový procesor W2 s o 70 percent vyšším výpočtovým výkonom a s o 50 percent lepšou energetickou efektivitou, čo celkom logicky znamená viac šťavy. Vylepšenie ale neobišlo ani Wi-Fi konektivitu, ktorá by mala byť podľa dostupných informácií rýchlejšia až o 85 percent.

 

Dostupnosť: od 22. septembra

Cena: 369 a od 449 eur

 

4K Apple TV

iPhone 8, Apple Watch 3 a Apple TV so 4K aj HDR. Toto sú ďalšie novinky z dielne kalifornského giganta

 

Svetlo sveta uzrela aj vynovená krabička s názvom Apple TV. Novinka dostala 4K kapacity a za zmienku nepochybne stojí i Dolby Vision či také HDR (podpora pre HDR10), vďaka čomu uvidíme na obrazovke pestrejšie farby a bohatšie svetelné detaily. Apple navyše tvrdí, že ten, kto má zakúpené HD filmy, získa lepšiu verziu s podstatne jemnejšími detailami úplne zdarma. 

 

Dostupnosť: od 22. septembra

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Odoberaj REFRESHER videá