Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 29. 5. 2020 meniny má Vilma

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Pod radarom
35
Dominik Vetrák
24. apríl 2016, 20:19
Čas čítania: 8:11
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

Množstvo nových potvrdených informácií, ale i špekulácií o budúcnosti seriálového sveta MCU.

Dominik Vetrák
24. apríl 2016, 20:19
Čas čítania: 8:11
Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
35
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu narastá každým ďalším dňom o čosi viac, a tak je vhodné, aby sme ho už naplno začali rozdeľovať na ten filmový a seriálový. Nakoniec, aj samotné Marvel Studios už svoj svet rozdelilo na dve odlišné divízie, ktorým velia odlišní ľudia. Zatiaľ čo ten filmový je v rukách Kevina Feiga a jeho pomocníkov (najdôležitejší je Louis D'Esposito a Victoria Alonso), seriálový, alebo ak chcete, televízny, má zase v rukách Joph Loeb. Ešte než sa pustíme do budúcnosti Netflixových postáv a ich prepojeniu s filmami, vysvetlíme si najskôr aktuálnu situáciu v Marvel a pozrieme sa na to, kto komu šéfuje. 

 

Kevin Feige, Victoria Alonso a Louis D’Esposito

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Pred niekoľkými mesiacmi došlo v Marvel Studios k veľkému zemetraseniu. Kevin Feige už mal dosť toho, že sa musel spovedať Ikemu Perlmutterovi, a tak dal Bobovi Igerovi (dlhoročný CEO Disney) jasné ultimátum. Buď sa zmení prístup k MCU a Feige bude mať so svojím tímom viac voľnosti, alebo odíde. Iger logicky Feiga vyslyšal a tak sa Marvel Studios rozdelilo na dve dívízie. Filmovú a televíznu. Ike Perlmutter a Joph Leob teda nemajú žiaden dosah na produkciu a konečné rozhodnutia o filmoch, velia seriálom, a tak je možné, že sa v štúdiu potichu vedie zákopová vojna. Len včera Disney oficiálne stiahlo premiéru Inhumans zo svojho kalendára a niektorí už špekulujú, že je to práve kvôli Agents of SHIELD. Seriál už použil Inhumans a čoraz hlbšie sa vnára do ich mytológie a postáv, takže samostatný film mohol televízny a filmový svet spojiť ešte viac, čo sa Feigovi nemusí páčiť. Nedávno sa aj samotná Chloe Bennet z Agentov nechala počuť, že MCU by sa hodila väčšia diverzita pri vyberaní hercov. Nevraživosť medzi nimi sa teda stále len prehlbuje. 

 

Aby sme celú situáciu ale ešte objasnili: Ike Perlmutter predal práva Marvel Entertainment v hodnote 4 miliárd eur (rovnakú čiastku zaplatilo Disney aj za Lucasfilm). Nebyť Perlmuttera, Marvel by celkom možno dnes nefungoval tak, ako funguje, respektíve by neexistoval vôbec, tobôž by nezarábal miliardy dolárov každý rok. Perlmutter teda predal práva Disney, za čo si ale vypýtal post akéhosi kreatívneho riaditeľa MCU, silou mocou totiž chcel ovládať to, ako budú filmy vyzerať. To sa mu darilo robiť až doteraz. Jeho arogancia, priam chorobné šetrenie peňazí (problém mu nerobilo preobsadzovanie postáv či výmena túb v perách miesto kupovania nových atď.), snaha o okresanie rozpočtov a tým pádom aj zásahy do scenára a mnohé ďalšie veci vyústili vo Feigovo ultimátum. Tvrdiť, že Ike Perlmutter Marvelu uškodil by bolo scestné. Jeho šetrenie malo svoj význam a prinieslo aj mnohé plody, no v niečom sa jednoducho mýlil a Iger sa priklonil na stranu Feiga. Ten sa teda po novom zodpovedá jedine Alanovi Hornovi, predsedovi Walt Disney Studios. Ten zároveň dohliada na Pixar, Walt Disney Animation Studios, Lucasfilm či Walt Disney Pictures. O ňom je známe, že rovnako ako na tržby, pozerá sa aj na kvalitu „svojich“ projektov a dopraje tvorcom dosť kreatívneho priestoru. Inými slovami, už by sa nemalo diať to, čo s Edgarom Wrightom. Viac o hlavných osobnostiach Marvelu, minulosti štúdia či problémom s bankrotom a predajom postáv sa dočítate v našom jubilejnom Svete Marvelu #20. Viac o správnej rade Marvelu a zákopovej vojne medzi týmito pánmi sa zase dočítate tu.

 

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Máme tu teda dve divízie, ktoré sa nerozišli práve v najlepšom. Prečo sme sa ale ešte stále nedočkali crossoveru? Prečo nebol do Civil War obsadený aj Charlie Cox čoby Daredevil? Že stále nenastala tá správna chvíľa? Nuž, ak postavy z Netflixu neuvidíme v Spider-Manovej sólovke (začlenenie Daredevila by bolo nielen úžasným, ale i vhodným rozhodnutím vzhľadom na ich komiksovú minulosť), je možné, že už nikdy. Mohli by sa objaviť v Infinity War, kde by pomáhali ako pozemné jednotky, bolo by to však neuveriteľné plytvanie ich potenciálom a navyše by to niektorí diváci/fanúšikovia mohli brať aj ako urážku týmto postavám či odkaz Loebovi, že na televíznu divíziu sa kašle. Okrem toho všetkého je crossover v nemilosti Kevina Feiga, ktorý je proti spájaniu týchto príbehov. Crossover seriálových a filmových postáv je v nedohľadne. Možno nás v Marvel Studious prekvapia, no veľmi by som s tým na vašom mieste nerátal a nerobil si falošné nádeje. Sám Charlie Cox sa vyjadril, že momentálne neexistujú žiadne plány pre začlenenie Daredevila do filmov, pričom ide rozhodne o najobľúbenejšiu seriálovú postavu. Celá vec zašla ešte ďalej, keď Marvel ohlásil, že herečka Alfre Woodard bude hrať v MCU dve odlišné postavy. Významnú političku v prvej sérii Lukea Cagea a zároveň trúchliacu matku v Civil War.

Teraz sa už ale prehupnime k budúcnosti na Netflixe, pričom zvyšné, plánované seriály si predstavíme len v krátkosti. Priestor nevenujeme ale vôbec slečne Carterovej či Agentom. Ani jeden seriál nesledujem a navyše sa hlavne o Agentoch nehovorí v dobrom po tom, čo predvádzajú s Inhumans (aj oni sú dôvodom, prečo má filmová verzia také problémy). Dá sa povedať, že ich vlastne ani Feige neberie vážne a sú pre budúcnosť MCU irelevantné a taktiež svojou kvalitou neohúria (čím netvrdíme, že sú zlé). Fanbase ale bezpochyby potešia.

 

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Než sa dostaneme k Netflixu a k samotnej tímovke The Defenders, ohľadom ktorej vám prinesieme samé skvelé správy, si niečo povieme o nadchádzajúcich projektoch ostatných TV staníc. Najbližšie by sme sa mali dočkať komediálne ladeného seriálu Damage Control. Pointa je v tom, že ide o rotujúcu skupinu hlavných charakterov, pracujúcich pre spoločnosť, ktorá má za úlohu upratovať a naprávať skazu, ktorú spôsobili superhrdinovia z Marvel Universe kdekoľvek vo svete. Takže medzi ich úlohy patrí vrátenie stratených smrteľných zbraní nájdenie nového miesta pre konanie svadby, pretože to prvé bolo zničené alebo hľadanie stratených domácich miláčikov, ktoré sa mohli zmeniť napríklad na kameň (alebo všeličo iné). Inými slovami ide vlastne o komickú verziu Agents Of S.H.I.E.L.D. Ak všetko klapne ako má, celkom možno z toho bude vtipná záležitosť s možným cameom, i keď iba naozaj maličkým.

 

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Nasledujú o niečo menej atraktívnejšie projekty ako Marvel's Most Wanted. Príbeh nového komiksového seriálu sa bude točiť okolo postáv, ktoré poznáme pod menami Bobbi Morse/Mockingbird (Adrianne Palicki - John Wick, G.I. Joe: Retaliation) a Lance Hunter (Nick Blood - seriál Misfits). Na záver tu máme Cloak and Dagger, obľúbenú marvelácku dvojku, ktorú si fanúšikovia žiadali už dosť dlho. 

 

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Teraz sa už naplno môžeme sústrediť na tri najočakávanejšie seriálové projekty. Prvú sériu Lukea Cagea a Iron Fista, no a v neposlednom rade očakávanú tímovku The Defenders. V nej uvidíme Daredevila, Jessicu Jones, Iron Fista a Lukea Cagea pokope bojovať proti dosiaľ neznámemu záporákovi. Určite však pôjde o silného nepriateľa, keď sa proti nemu budú musieť postaviť všetci títo hrdinovia. Najprv však ku Cageovi. 

 

Luke Cage nám bol predstavený už v prvej sérii Jessicy Jones. Diváci si ho obľúbili a rozhodne môže jeho príbeh zaujať aj vo vlastnej sérii. Veľa toho o deji zatiaľ nevieme, ale to je asi dobre. O niečo múdrejší sme už ohľadom tónu, v akom sa dej bude niesť. Autori prirovnali show k The Wire a pochmúrnej krimi atmosfére.  Ak sa na Lukea tešíte, možno by ste mali vidieť aj Jessicu Jones. Je možné, že sa autori nebudú zapodievať s niektorými dejovými linkami, ktoré sme videli práve v Jessice.

 

 

Luke Cage absolvoval nepodarený experiment, ktorý mu dal nadľudskú silu a nezraniteľnú kožu. Náhle sa stáva utečencom, ktorý sa snaží napraviť chyby minulosti. Dej sa odohráva v srdci New Yorku v časti nazývanej Harlem. V komiksoch je Luke Cage manžel Jessicy Jones a majú spolu dcéru. Alfre Woodard si zahrá úlohu Mariah Dillard, miestnu političku, ktorá cíti, že jej pozícia je ohrozená Lukeovou prítomnosťou. Taktiež by mala byť príbuzná hlavného záporáka, ktorým je Cottonmouth. Cottonmouth je miestny drogový kráľ, úhlavný nepriateľ Lukea Cagea, ktorý tiež oplýva nadľudskou silou, vyzná sa v jedoch a má ostré kovové zuby. Do tejto roly obsadili Mahershala Aliho (The Curious Case of Benjamin Button, The Hunger Games: Mockingjay, House of Cards). V seriáli uvidíme aj hercov ako Simone Missick (A Taste of Romance), Theo Rossi (Cloverfield, CSI: Miami, Grey's Anatomy) a Frank Whaley (Pulp Fiction, The Twilight Zone, Vacancy, House). Premiéry na Netflixe sa dočkáme 30. septembra.


Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Iron Fist, občianskym menom Daniel Rand, je synom Wendella Randa. Wendell v mladosti objavil mystické mesto K'un L'un, objavujúce sa len raz za desať rokov. Tam zachránil život vládcovi, Lordovi Tuanovi, ktorý si ho z vďaky osvojil za svojho syna. Wendell sa po desiatich rokoch rozhodol mesto opustiť a odišiel domov, do New Yorku. Stal sa úspešným podnikateľom a oženil sa s krásnou Heather Duncan, s ktorou splodil syna, Daniela. Keď má Danny 9 rokov, jeho otec sa rozhodne znovu objaviť K'un L'un. Na výprave však obaja jeho rodičia zahynú a Daniel je zachránený obyvateľom mýtického mesta. Po tom, ako sa stretne s novým vládcom menom Yü-Ti, si ho vezme na starosť Lei Kung, aby ho zaučil do tajov mnohých bojových umení. Daniel je prirodzený talent a čoskoro dokáže ovládať svoje čchi ako nikto iný a zdolať o mnoho skúsenejších protivníkov. Kung sa rozhodne zoceliť jeho päste udieraním do horúceho piesku a holého kameňa. Keď mal 19, získal titul Iron Fist po tom, ako sa mu podarilo v súboji zdolať draka menom Shou-Lao the Undying a namočiť si päste v jeho krvi. Po desiatich rokoch tréningu sa vracia do New Yorku, aby pomstil smrť svojho otca a prevzal po ňom späť spoločnosť nesúcu jeho meno. 

 

Iron Fist sa momentálne natáča a okrem kástingových noviniek sa s vami veľmi nemáme o čo podeliť. Samotného Iron Fista si zahrá Finn Jones (môžete ho poznať z Game of Thrones, kde hrá Lorasa Tyllera) a okrem neho uvidíme Davida Wenhama (Faramir v Pánovi prsteňov) v role Harolda Meachuma (kedysi sa priatelil s Dannyho rodičmi a v komiksoch môže za smrť Dannyho otca). V úlohe jeho detí Joy a Warda Meachumových uvidíme Jessicu Stroup a Toma Pelphreyho. Takže už máme civilných záporákov. Danny sa bude snažiť získať späť otcovu firmu, no a títo traja mu budú stáť v ceste. Finn Jones sa pripravuje už vyše mesiaca. Každý deň trénuje vyše dvoch hodín kung fu a všetky možné štýly boja, snaží sa nabrať svalstvo v posilňovni a večer k tomu všetkému študuje aj budhizmus. A teraz už k The Defenders.

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

Crossover všetkých 4 hrdinov by sme mali dostať od Netflixu už budúcu jeseň. Udržal by sa tak štandard 2 sérii ročne. Tento rok to bol Daredevil a Luke Cage, budúci Iron Fist a The Defenders. Charlie Cox prezradil, že natáčanie sa začne už koncom roka, takže sa celkom možno premiéry dočkáme skutočne už v roku 2017, no to bude záležať na mnohých iných aspektoch, ako i od rozhodnutia autorov. Ešte lepšou správou však je, že showrunnermi budú Doug Petrie a Marco Ramirez, výkonní producenti prvej série Daredevila a showrunneri tej druhej. Čo sa týka deja, nikto poriadne nevie, o čom bude a my dnes ešte špekulovať taktiež nebudeme. Tím by ale mal dať dokopy práve Daredevil, čo je tak trochu prekvapujúce vzhľadom na to, že chce všetko robiť sám a po svojom. Už vo svojej druhej sérii však prišiel na to, že na všetko sám nestačí. Aj preto bola posledná návšteva Hell's Kitchen taká dôležitá. Ukázala zlomeného Matthewa, ktorý sa rozhodne sformovať tím na záchranu nielen svojho mesta. 

 

Ako bonus tu máme správu, že Eka Darville (Malcolm z Jessicy Jones) bude súčasťou hereckého ansámblu The Defenders. V tímovke teda uvidíme viaceré známe tváre zo samostatných projektov, takže sa môžeme dočkať aj vedľajších postáv z Daredevila a iných príbehov. Všetci sa asi modlíte za Punishera, čo?

 

Seriálový svet MCU: Zákopová vojna v Marvel, alebo prečo neuvidíme Daredevila vo filmoch a o čom bude The Defenders?

 

O druhej, respektíve tretej sérii pre Jessicu Jones a Daredevila (ten vlastne 3. sériu nemá ešte ani potvrdenú) dnes hovoriť nebudeme. Nevieme o nich prakticky nič nové. Navyše, podľa všetkého bude Matt Murdock vo svojom príbehu pokračovať až v roku 2018. Písali sme to už vyššie, no opakovanie je matka múdrosti...vraj. Doug Petrie a Marco Ramirez vystriedali Stevena S. DeKnighta na pozícii showrunnerov pre Daredevila a je veľmi nepravdepodobné, že pre 3. sériu sa vyberú znova ďalší, keďže títo dvaja páni budú showrunnermi práve pre tímovku The Defenders, ktorá sa začne natáčať už čoskoro, a tak nebudú mať šancu venovať sa Daredevilovi. Snáď Mattymu pauza neuškodí. 

 

To by bolo na dnes všetko. Viete o budúcnosti televíznej tvorby MCU, o Netflixových postavách a The Defenders všetko, čo sa dá vyhrabať, no a taktiež už sčasti chápete, prečo je medzi televíznou a filmovou diívziou Marvelu taká nevraživosť. Ak sa chcete dozvedieť viac o filmovom MCU, klikajte sem, ak o tom televíznom, nasmerujeme vás zase sem. Nabudúce sa už pozrieme aj na DC.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
4
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.