Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 30. 9. 2020 meniny má Jarolím

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
29
Dominik Vetrák
14. apríl 2016, 19:50
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

Hromada, hromada a ešte raz hromada nových informácií pre 3. Fázu MCU. Dva diely Infinity War budú dejovo odlišné a čo nás čaká v 4. Fáze?

Dominik Vetrák
14. apríl 2016, 19:50
Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
29
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Posledný diel Čriepkov zo sveta Marvelu sme vám priniesli ešte minulý rok, keď sme sa hneď dvakrát venovali iba novinkám a špekuláciám, no a dnes to nebude veľmi odlišné. Už celé dni, prakticky týždne, prúdia internetom doslova desiatky článkov o informáciách či obrázkoch z MCU. Rozhodli sme sa to preto zhromaždiť, pričom sa budeme venovať najmä 3. Fáze. Tú tvorí hneď 11 celovečerákov, pričom ten prvý s názvom Captain America: Civil War dorazí do našich kín už 5. mája a keďže sme si o ňom už čo-to napísali a ešte dosť napíšeme, dnes sa mu venovať nebudeme a preskočíme na ďalšie projekty. O všetkých sa dozviete viac po kliknutí na modrý odkaz v ich názve, takže klasika. 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Začíname teda Doctorom Strangeom (4. november 2016). Určite vám neušiel prvý, úžasný teaser. V našom článku sme vám opísali celý film a taktiež vďaka nemu viete všetko podstatné. Nič viac však okrem doterajších informácií nemáme, takže jednoducho klikajte na predošlé odkazy, kde sa dozviete všetko podstatné.

 

O niečo zaujímavejšie na tom je Guardians of the Galaxy 2 (4. máj 2017) od Jamesa Gunna. Nebudeme vás naťahovať, potvrdená je už aj tretia časť, svetlo sveta by mala uzrieť v roku 2020.  Uvidíme v nej asi znova obmenený tím (už v dvojke sa ku klasickej pätici má niekto pridať) a určite aj veľkého záporáka, nakoniec, pôjde o záver trilógie (nikde nie je napísané, že nedorazí aj časť štvrtá). Čo sa dvojky týka, špekulácií bolo mnoho, no všetky James Gunn vyvrátil, pričom s tým zároveň skončil, pretože mu bolo jasné, že jedného dňa sa niekto trafí a on nebude môcť klamať (respektíve, klamal by nerád). Jediné poriadne informácie teda prídu od štúdia, internetové „drby“ veľmi vážne brať nemôžeme. Aj keď mali pravdu v tom, že bol obsadený Sylvester Stallone. Údajne ale pôjde len o malé cameo. Hodilo by sa ešte napísať, že v dvojke uvidíme okrem Strážcov znovu Yonduho, Nebulu a pridá sa Mantis či Star-Lordov otec v podaní Kurta Russella. Viac informácií známych nie je. 

 

 Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Postupujeme teda ďalej. Na rade je reboot Spider-Mana s príznačným podnázvom Homecoming (7. júl 2017), ktorý vyzerá lepšie s každým ďalším oznámením. V posledných dňoch sa toho okolo Spideyho udialo dosť. Jeho debut v MCU je podľa všetkého úžasný a fanúšikovia ako i diváci, sa môžu tešiť na najlepšieho Spider-Mana a Petera Parkera vôbec (a sexy tetičku May). V posledných dňoch bolo navyše odhalené oficiálne retro logo (a že to hneď vyzerá nádherne, keď je od Marvelu) spoločne s podtitulom Homecoming. Ten leakol už pred pár dňami, no potvrdený bol až dnes. Môže znamenať hocičo, a tak sa nad tým zatiaľ zamýšľať nejdeme. Nad čím sa však zamyslíme, je záporák. Už vieme, že by to mala byť celkom nová postava, aká sa ešte v Spider-Man filmoch neobjavila. Nemôžeme teda rátať s Venomom, Doctorom Octopusom, Goblinom, Electrom a ani Sand-Manom či Lizardom. Úžasné by bolo, keby sa ukázal Kingpin v podaní Vincenta D’onofria, no s crossoverom medzi Netfixovým MCU svetom a tým filmovým veľmi rátať nemôžeme (prečo je tomu tak, si povieme v samostatnom článku). Špekuluje sa však o Vultureovi. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?


Vulturea chcel mať už Sam Raimi v Spider-Manovi 4 ešte s Tobeym Maquireom. Všetci dobre vieme, ako sa história vyvinula. Vulture, civilným menom Adrian Toomes, je starší muž, elektroinžinier a spolumajiteľ technologickej firmy, z ktorej ho nečestne vykopne jeho priateľ a druhý spolumajiteľ. Adrian však už medzičasom mal načrtnutý svoj ďalší veľký projekt, prototyp prístroja, ktorý by jeho užívateľovi dovolil lietať. Spoločne s tým získal Adrian supersilu a ďalšie vylepšenia svojho starého tela. Istý čas upgradoval svoj oblek, aby v budúcnosti konal zlo nielen zo zatrpknutia. Ide o klasického Spideyho nepriateľa. Len nedávno obletela svet správa, že záporáka pre Spider-Man: Homecoming by si mal zahrať Michael Keaton, ktorý má so superhrdinskými filmami bohaté skúsenosti. Nahráva to teórii o Vultureovi ako záporákovi.

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?


Zaujímať vás asi bude aj to, kto ten film vlastne napísal a kto má nad ním kreatívnu kontrolu. Podľa slov Kevina Feiga je to práve on a celý Marvel, ktorí určujú, kam sa Spidey vydá a Sony to môže len schváliť (alebo nie a konzultovať ďalšie možnosti). Niečo také sa vzhľadom na ich dohodu aj očakávalo. Sony snímku platí, distribuuje, propaguje a aj za ňu získa zisk (alebo stratu, čo asi nehrozí), o filme ako takom však rozhoduje Marvel. Režíruje John Watts (Cop Car) a má ísť o komédiu na štýl filmov z 80. rokov minulého storočia. O scenár sa postarali scenáristi komédií ako Vacation či Horrible Bosses. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Nový Spidey (Tom Holland) bude mať 15-16 rokov a bude skutočne na strednej škole! Čo to pre neho a nás znamená? Marvel chce, aby sme bližšie spoznali aj Petera Parkera, nielen pavúčieho muža. V jeho raných rokoch získania superschopností sa vo veľkej miere menil a získaval konečnú identitu. Isté je, že neuvidíme ďalší origin, teda to, ako sa Spideym stal. Žiadne kusnutie pavúkom nečakajte. Na záver pre vás máme pozitívnu informáciu. Zdá sa, že Sony a Marvel budú medzi sebou zdieľať postavy, takže môžeme pokojne vidieť Spideyho záporákov, Sinister Six či samotného Venoma v MCU a naopak. Aj v Homecoming teda uvidíme známe tváre z doterajších príbehov MCU. Na ich odhalenie si ešte počkáme. Vo veľkom sa hovorí aj o tom, že Spideymu vo svojom prvom filme pomôže svojou prítomnosťou aj samotný Downey čoby Iron Man. Aj bez traileru by ten film už teraz zarobil pol miliardy. 


Spoilerové PS ohľadom toho, ako dlho bude Spidey v Civil War: Posledné varovanie... 20 minút ako Spidey a 10 minút ako Peter Parker (pozitívne prekvapenie, že?)

 

Pavúčí hrdina nám teda dal zabrať. Na rade je Thor: Ragnarok (3. november 2017). Ak ste si to nevšimli, dávame na známosť, že od premiéry Civil War ubehne len rok a pol, no do kín sa dostane hneď 5 MCU projektov. Prestávka medzi Age of Ultron, respektíve Ant-Manom a tretím Captainom America bola dosť dlhá, no odteraz dostaneme skutočne pár filmov ročne. Treba sa na to teda psychicky pripraviť. Thor: Ragnarok stále nemá objasnený dej, avšak čo-to už vieme.

 

 Režisér Taika Waititi
Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Potvrdené je, že sa ukáže Hulk. Zatiaľ vôbec nie je jasné, ako sa do vesmíru dostane. Možno si ho tam odvedie sám Thor. Nad tým špekulovať nebudeme. Podstatná časť deja sa bude odohrávať vo vesmíre a na Asgarde a len časť na Zemi. Skutočne sa nejdeme púšťať do špekulovania, pretože by išlo o mimoriadne dlhý článok. 

 

Taika Waititi (Hunt For The Wilderpeople, What We do in the Shadows, Boy), rodák z Nového Zélandu s maurskými koreňmi sa nechal počuť, že je mu humor, ktorý je obsiahnutý vo filmoch od Marvelu, známy, no jeho zmysel pre humor je trochu odlišný od toho, na čo sú fanúšikovia komiksoviek zvyknutí. Pri rozhovore na filmovom festivale Sundance povedal: 

 

„Vtipné scény v predošlých filmoch boli dobré, ale tam, odkiaľ pochádzam, máme asi trochu sviežejší zmysel pre humor. Mohlo by to zatriasť celým filmom.“ Waititi vyzdvihol legendárnu scénu z prvých Avengers, kedy Hulk chytí Lokiho a oplieska ho o zem ako bábiku. Ak ste už zabudli, práve Waititi zrežíruje tretieho Thora, z čoho sme skutočne nadšení. Natáčanie by sa malo začať v Austrálii niekedy v lete tohto roku. Svoje postavy si zopakujú Chris Hemsworth (Rush, Avengers, In the Heart of the Sea) ako Thor, Tom Hiddleston (Crimson Peak, I Saw the Light, Avengers) sa vráti ako obľúbený Loki, Mark Ruffalo ako Hulk a Jaimie Alexander (Kyle XY, CSI: Miami, Bones, Thor: Dark World) ako pôvabná Lady Sif. Potvrdená je aj Cate Blanchett. Jej rola potvrdená nie je, avšak šepká sa o tom, že bude hrať Helu, bohyňu smrti. Čo sa týka ďalších kastingových noviniek, účasť Anthonyho Hopkinsa čoby Odina stále potvrdená nie je, za to je isté, že herecký ansámbel obohatí Tessa Tompson (Creed). Viac o tom, kam by príbeh mohol Thora zaniesť, zistíte tu. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Je to škoda, no Black Panthera uvidíme až o dva roky, t. j. 16. februára 2018. Režírovať ho bude Ryan Coogler (Creed), ktorý zároveň pracoval aj na scenári. Hlavnú rolu si zahrá Chadwick Boseman čoby T’Challa aka Black Panther a dej by sa mal odohrávať najmä vo Wakande - jeho rodnej fiktívnej krajine. Veľa nových informácií ale nemáme. Ani o hercoch, ani o deji. Je však vysoko pravdepodobné, že uvidíme Andyho Serkisa čoby Ulyssesa Klawa (ten predajca zbraní z Age of Ultron). 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Infinity War si necháme nakoniec, a tak sa pozrieme na Ant Man and the Wasp, prvý film z MCU, ktorý má vo svojom názve meno ženskej supehrdinky. Logicky teda môžeme očakávať, že od Evangeline Lilly čoby Hope Van Dyne uvidíme ešte viac, než v jednotke, nehovoriac o tom, že jej otec konečne podaroval oblek. Keď už sme pri Hankovi Pymovi, toho by si mal Michael Doglas zahrať ešte raz. Jednak bol v role fajn, jednak ho mali radi samotní diváci a sám Douglas si natáčanie užíval. 

 

Keďže je snímka stále vzdialená svojej premiére viac ako dva roky, veľa o nej Marvel prezradiť nechce. Peyton Reed, režisér jednotky, sa podujme aj na pokračovanie a momentálne tvorí scenár spoločne s Paulom Ruddom (Scott Lang - Ant Man), Adamom McKayom (The Big Short, Anchorman, hovorí sa, že by si rád natočil nejakú Marvelovku, čo mu Kevin Feige chce aj dopriať), Gabrielom Ferrarim a Andrewom Barrerom (obaja neznámy a neskúsený). Peyton Reed sľubuje, že dvojka Ant-Mana prinesie na plátna kín veci, aké sme ešte nevideli. Možno sú to kecy, no keď si to tak zoberiete, už teaser pre Doctora Strangea obsahoval skutočne zaujímavé scény. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Ak sme veľa nevedeli o Pantherovi či Guardians 2, o Inhumans nevieme už vôbec nič. Dátum premiéry sa s najväčšou pravdepodobnosťou znova preloží. Problém priviesť Inhumans na plátna kín spočíva aj v tom, že Feigovi podkuruje Perlmutter a Joph Loeb (hlava seriálovej divízie MCU, ak nás sledujete, viete, že sa Marvel Studios rozdelilo na filmovú a seriálovú divíziu, viac o tom tu). Tí zapracovali Inhumans do seriálu Agents of SHIELD, pričom sa čoraz hlbšie ponárajú do ich mytológie a sťažujú to filmovému príbehu, v ktorom mal hlavnú postavu Black Bolta hrať Vin Diesel. Nič nové nevieme ani o Captain Marvel. Je ale možné, že s blížiacim sa Comic-Conom sa učinia veľké oznámenia. 

 

Na záver tu máme konečne dvojdielny Avengers film nazvaný Infinity War 1 a 2. Viac ako dvojdielny Avengers 3 pôjde podľa najnovších informácií o dva separátne filmy. Síce na seba budú nadväzovať, primárne však obstoja aj ako jednotlivé príbehy. Všetky príbehy MCU viedli k veľkému stretu s Mad Titanom Thanosom (Josh Brolin). Podľa scenáristov Infinity War Christophera Marcusa a Stephena McFeelyho (napísali trilógiu Captaina Americu) sa s Thanosom konečne zvítame už v prvom diele Avengers 3. Doteraz sa ukázal len v pár scénach a nemali sme šancu spoznať jeho charakter či motivácie. To sa však zmení. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Infinity War je veľmi špecifický projekt. Scenáristi na ňom pracujú už niekoľko mesiacov, pričom ich čaká ešte veľa ďalšej práce. Diváci a fanúšikovia ale nemajú čakať doslovný prepis udalostí z rovnomenných komiksov. Rovnako ako pri Winter Soldierovi či Civil War, aj tu si zoberú len tie najlepšie ingrediencie, pričom to urobia po svojom. Bude to osobné z hľadiska mnohých postáv a bude to taktiež veľkolepé. Zatiaľ nevieme, akým spôsobom budú obe časti od seba odlišné, no ráta sa s tým, že v oboch sa Avengeri postavia Thanosovi. 


Čo sa týka množstva postáv, je jasné, že neuvidíme úplne každého, s kým sme sa v MCU stretli, pretože by sa to naozaj nedalo celé dať dokopy bez toho, aby z toho nebol veľký bordel, no hovorí sa o takmer 70 postavách (hlavných či vedľajších). Logicky teda rátame aj s Guardians of the Galaxy. Je takmer isté, že dorazí Star-Lord, o zvyšku tímu však môžeme len špekulovať. Dá sa predpokladať, že Marvel bude chcieť uviesť v dvojfilme všetky svoje hviezdy. 

 

Plánované premiéry pre MCU

Captain America: Civil War – 6. máj 2016

Doctor Strange – 4. november 2016

Guardians of the Galaxy 2 – 5. máj 2017

Spider-Man – 7. júl 2017

Thor: Ragnarok – 3. november 2017

Black Panther - 16. február 2018 

Avengers: Infinity War Part 1 – 4. máj 2018

Ant-Man and the Wasp – 6. júl 2018

Captain Marvel – 8. marec 2019

Avengers: Infinity War Part 2 – 3. máj 2019

Inhumans – 12. júl 2019

Neznámy titul - 1. máj 2020

Neznámy titul - 10. júl 2020

Neznámy titul - 6. november 2020


Fáza 1: Iron Man, The Incredible Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America, Avengers
Fáza 2: Iron Man 3, Captain America: The Winter Soldier, Thor: The Dark World, Ant-Man, Guardians of the Galaxy, Avengers 2
Fáza 3: Captain America: Civil War, Doctor Strange, Spider-Man, Thor: Ragnarok, Black Panther, Ant-Man and the Wasp, Captain Marvel, Inhumans, Infinity War Part 1 a 2. 
Fáza 4 (ide len o naše špekulácie): Doctor Strange 2, Black Panther 2, Spider-Man 2, Guardians of the Galaxy 3, Avengers, Captain America (či už s Evansom, alebo bez neho), Ant-Man 3, Inhumans (celkom možno sa posunú až do 4. Fázy, respektíve uvidíme ich pokračovanie), Hulk v spojení s inou postavou a minimálne dve nové značky (určite sa bude rozširovať vesmírna časť MCU)
Fáza 5 alebo 6 by mohla skončiť aktuálny cyklus MCU a reštartovať ho vďaka udalosti Secret Wars. O tom ale snáď niekedy inokedy. Pokojne sa však môže pokračovať. Niečo o tom si povieme v zajtrajšom článku o možnom prepojení svetov X-Men a MCU. 

 

Svet Marvelu: Iron Man vo filme Spider-Mana, o čom bude Infinity War, Black Panther a čo nás čaká v 4. Fáze?

 

Ak by ste si radi prečítali podobné súhrny noviniek, dozvedeli sa niečo o vesmírnej časti MCU a zistili, ako to momentálne je s Infinity Gems, klikajte sem a sem. Dnes sme totiž priniesli len nové informácie, takže všetky doterajšie správy, či už o príbehu, špekuláciách, kastingu či naších teóriách nájdete v dvoch odkazov o riadok vyššie a nakoniec v našom vlákne Svet Marvelu. 

Nabudúce si radšej prečítam
Čriepky zo seriálového sveta Marvelu (Daredevil, The Defenders...)
547 hlasov
Čriepky zo sveta DCEU
386 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
10
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.