Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. februára 2023, 10:14
Čas čítania 0:33

Ukrajinská armáda bude na jar údajne pripravená na protiofenzívu. Chce vraziť klin do ruského frontu na juhu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Presný dátum tejto protiofenzívy podľa Skibického slov závisí od viacerých činiteľov vrátane dodávok zbraní zo Západu.

Ukrajinská armáda bude na jar pripravená spustiť protiofenzívu proti ruským silám, ktoré okupujú rozsiahle časti Ukrajiny. Oznámil to predstaviteľ hlavnej správy vojenskej rozviedky ukrajinského ministerstva obrany Vadym Skibickyj. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA a webovej stránky stanice Deutsche Welle.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/AP


Presný dátum tejto protiofenzívy podľa Skibického slov závisí od viacerých činiteľov vrátane dodávok zbraní zo Západu. Predstaviteľ GUR za jeden zo strategických cieľov operácie označil vrazenie klinu do ruského frontu na juhu – medzi Krymom a pevninskou časťou Ruska.


Skibickyj nevylúčil, že Ukrajina uskutoční útoky na sklady zbraní či vojenské vybavenie na území Ruska, napríklad v okolí mesta Belgorod, píše DPA. „Odtiaľ sú spúšťané útoky na Ukrajinu, čo predstavuje hrozbu napríklad pre Charkov,“ uviedol. Mesto Belgorod sa nachádza v ruskej Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Rusko opakovane upozornilo na ukrajinské útoky na sklady a ďalšie vojenské zariadenia v tejto oblasti.

Domov
Zdieľať
Diskusia