Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
1. februára 2023, 16:02
Čas čítania 1:50

Súcitili by Slováci s rodinou zosnulej Terézie, aj keby bola mladý Róm? (Komentár)

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Od konca januára hľadaná Terézia je, žiaľ, po smrti. Aj jej prípad však poukazuje na to, v čom ako spoločnosť zlyhávame.

Mladá Terézia je po smrti a ľudia z celého Slovenska myslia na jej rodinu. O prípade nezvestného dievčaťa počul azda každý, kto bol za posledných pár dní na internete.

O hľadanej žene písali na Slovensku viaceré médiá a používatelia na sociálnych sieťach hromadne interagovali pri všetkých aktuálnych správach týkajúcich sa jej zmiznutia. Väčšina sa zhodovala na tom, že dievča bolo mladé, krásne, a priali rodine, aby ju čím skôr našli. Obdobné prejavy podpory nasledovali aj potom, ako Dunaj vyplavil telo nebohej.

Facebook
Zdroj: Facebook
Facebook
Zdroj: Facebook

Na Slovensku polícia každoročne pátra po stovkách ľudí. Prierez najnovšími prípadmi nájdeš napríklad na webe Pátranie.sk. Je pochopiteľné, že spoločnosť nejaví rovnaký záujem o všetky prípady. To by nebolo možné. Problém však je, ako reagujeme na osoby, ktoré nespĺňajú náš ideál krásy alebo nám prekážajú z rôznych dôvodov, medzi ktoré môžeme rátať aj rasové.

Domov
Zdieľať
Diskusia