Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. januára 2023, 14:43
Čas čítania 1:08

Popularita slovenských politikov na Facebooku: Od Matoviča ľudia odišli, Ficovi pribudlo najviac fanúšikov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najviac platených príspevkov mal Robert Fico.

Najviac sledovateľov na sociálnej sieti si aj v roku 2022 udržala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Jej oficiálna stránka má takmer 371 000 sledovateľov. Oproti minulému roku získala takmer 34 000 nových.

Vyplýva to z analýzy profilov a stránok politikov na sociálnej sieti, ktorú vypracovala Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.


Druhý najväčší počet sledovateľov má stránka Petra Pellegriniho (315 000). Na treťom mieste je profil Igora Matoviča (272 000). Najviac sledovateľov (37 400) pribudlo vlani stránke Roberta Fica a stránke Zuzany Čaputovej. Pokles v tejto kategórii zaznamenali profil Matoviča (mínus 8 176) a stránka Borisa Kollára (1 559).


Najväčší počet príspevkov (680) publikovala stránka Veroniky Remišovej. Za ňou nasleduje stránka Pellegriniho (660) a stránka Eduarda Hegera (585). „Najviac komentované a zdieľané boli príspevky na stránke Fica. Za nimi nasledujú príspevky na stránke Pellegriniho a Hegera v prípade počtu komentárov a Čaputovej v prípade počtu zdieľaní,“ konštatujú spracovatelia z FMK.


Najväčší počet interakcií (kliknutí na príspevok, komentovaní, zdieľaní alebo označení like) mali príspevky na profile Fica. Spolu dosiahli viac ako päť miliónov. Za nimi nasledujú príspevky na stránke prezidentky Čaputovej a Pellegriniho.

Počet interakcií zvyšujú platené príspevky, ktoré sa cielene zobrazujú používateľom podľa zadaných parametrov ako vek, pohlavie, región a podobne. Stránky Fica a Pellegriniho využívali aj túto možnosť. Stránka prezidentky nemala v tomto ani v predchádzajúcich rokoch žiadne platené príspevky.


Najviac platených príspevkov publikovala stránka Fica. V roku 2022 mala aktívnych celkovo 260. Pellegriniho stránka mala v roku 2022 aktívnych 110 kampaní. Medzi lídrami koaličných strán mala najviac platených príspevkov stránka Remišovej (69). Stránka Hegera publikovala iba jeden platený príspevok, stránky Kollára a Richarda Sulíka nepublikovali vlani žiadny. Na porovnanie, v roku 2020 publikovala stránka Kollára 11 platených príspevkov a stránka Sulíka 60.

Anketa:
Prestal si na Facebooku sledovať niektorých politikov?
Áno, jedného.
Áno, viacerých.
Nie.
Áno, jedného.
13 %
Áno, viacerých.
46 %
Nie.
41 %
Domov
Zdieľať
Diskusia