Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ivan Koribanič TASR
20. novembra 2022, 17:40
Čas čítania 0:55

Ekologickí aktivisti obsadili reštauráciu Gordona Ramsaya. „Je to neuveriteľne nevhodné,“ odkazuje hovorca reštaurácie

Kategória:
News
Uložiť Uložené
Ekologickí aktivisti obsadili reštauráciu Gordona Ramsaya. „Je to neuveriteľne nevhodné,“ odkazuje hovorca reštaurácie
Zdroj: Instagram/GordonRamsay

Aktivistka Lucia Alexanderová v tejto súvislosti vyzvala na „prechod na rastlinný potravinový systém“.

Environmentálni aktivisti v sobotu večer obsadili londýnsku reštauráciu známeho britského televízneho kuchára Gordona Ramsaya, pričom požadovali prepracovanie britského potravinového systému.

Štrnásť členov organizácie Animal Rebellion vstúpilo do reštaurácie v londýnskej štvrti Chelsea okolo 18.00 h miestneho času a posadili sa k stolom vyhradeným pre hostí. Aktivisti držali v rukách falošné menu s podrobnými informáciami o environmentálnych nákladoch na prípravu jedál ponúkaných v reštaurácii a odišli o niekoľko hodín neskôr, keď sa podnik zatvoril.

„Táto luxusná reštaurácia stelesňuje nerovnosť, ktorú v súčasnosti v Spojenom kráľovstve zažívame, ako aj popieranie závažnosti klimatickej krízy. Potrebujeme dramatickú zmenu potravinového systému a všetci za to musíme prevziať zodpovednosť,“ napísala organizácia na sociálnej sieti Twitter.


Hovorca reštaurácie Gordona Ramsaya v reakcii uviedol, že „každý má právo na svoj názor a presvedčenie“. „Avšak násilne vstupovať do reštaurácie, vyrušovať ťažko pracujúci personál pri práci a kaziť večer hosťom, ktorí mesiace čakali na rezervácie, je neuveriteľne nevhodné a hlboko neúctivé,“ dodal.

Aktivistka Lucia Alexanderová v tejto súvislosti vyzvala na „prechod na rastlinný potravinový systém“, ktorý podľa nej na pestovanie potravín využíva o 75 percent menej poľnohospodárskej pôdy než chov zvierat. Na miesto bola privolaná polícia. Policajti podľa jej hovorcu nikoho nezatkli. „Reštauráciu zatvorili a demonštranti odišli,“ dodal.

Domov
Zdieľať
Diskusia